Помощ!Висока температура!

  • 5 506
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 11 845
Благодаря.

А ако си дал Парацетамол и не спада, след 4 часа ли може Нурофен да дадеш?

А с хексалгин как се процедира?

На мен ми звучи сериозно това - детето може ли да си допре брадичката до гърдите?

Можеш да се даде Нурофен Peace. Хексалгин не съм давала  Praynig, но той е съвсем различен (Метамизол) и мисля че не се гледа много кога, защото той се дава в краен случай ако не може с нищо друго да се смъкне Т. И от други майки знам, че тази доза която е дадена е хубаво да се даде по-малко защото пък смъквал много рязко температурата което също не е добре.

# 16
  • Мнения: 0
Благодаря.

А ако си дал Парацетамол и не спада, след 4 часа ли може Нурофен да дадеш?

А с хексалгин как се процедира?

На мен ми звучи сериозно това - детето може ли да си допре брадичката до гърдите?

Можеш да се даде Нурофен Peace. Хексалгин не съм давала  Praynig, но той е съвсем различен
(Метамизол) и мисля че не се гледа много кога, защото той се дава в краен случай ако не може с нищо друго да се смъкне Т. И от други майки знам, че тази доза която е дадена е хубаво да се даде по-малко защото пък смъквал много рязко температурата което също не е добре.

Да така е.Хексалгин се дава ако не пада от Нурофен,Панадол,компреси и т.н.

# 17
  • Мнения: 86
Аз също бих те посъветвала,да направиш преглед и при др. лекар,може да си пуснете кръвна картина и урина.Предполагам,че е пипнало детето ти, вирусът,върлуващ в момента,но това само лекар би могъл да ти каже.За висока и продължителна  темп. аз редувам панадол и нурофен,давам и беладона.Много течности,вода,чайчета,сок от лимон.
Надявам се да оздравявате бързо!

# 18
  • Мнения: 0
Аз също бих те посъветвала,да направиш преглед и при др. лекар,може да си пуснете кръвна картина и урина.Предполагам,че е пипнало детето ти, вирусът,върлуващ в момента,но това само лекар би могъл да ти каже.За висока и продължителна  темп. аз редувам панадол и нурофен,давам и беладона.Много течности,вода,чайчета,сок от лимон.
Надявам се да оздравявате бързо!

Благодаря!

# 19
  • Мнения: 6 122
Здравей, mimi.b.!

Синът ми сега е на 6г., но и на 5г. и на 4г. се е случвало да вдига температура над 39 гр. и да я държи по 4-5 дни. При домашно лечение съм редувала нурофен и панадол през 4 часа и налагах с мокри /вода и оцет/ кърпи челото, вратлето или където мога да сложа такава кърпа докато детето се върти в съня си. Моя приятелка слага мокри чорапки и отгоре вълнени сухи и при нейното дете това помага. Моя син изсуши чорапките, но температурата не се повлиява. Миналата година беше с няколко дневна висока температура, която започна от 37.5 сутринта и за 3-4 часа стигна до 39.9 гр. и не спадаше под 39.3 два-три дни, въпреки че по стечение на обстоятелствата бяхме в болница. Даваха му нещо което не се казваше нурофен, но според сестрите по състав било нурофен. Мисля че 1-2 пъти му дадоха доза хексалгин, вливаха венозно антибиотик, аз непрекъснато налагах мокри кърпи /оцет нямах/ и ми даваха от тяхната камера големички торби лед за охлаждане. Обаче когато ме спипаха с такава торбичка лед на челото му /имаше зверско главоболие и се чудех как да му помогна/ ме направиха на луда, че не се слага лед на главата. Казаха да увия торбичките лед с хавлиени кърпи и да ги сложа под мишниците. Никъде другаде не се слагало лед. Детето бързо разтопи леда, така че май само 2-3 пъти приложих това средство за снижаване на температурата, която не се повлия особено, но поне на детето му поолекна като усещане за известно време. Като не стана по друг начин с дифузер му вкараха венозно някакво лекарство /може и антибиотик да е било/ след което температурата падна под 39 гр. и продължи да спада и след около ден - два падна под 38 гр. и след още 2-3 дни се нормализира. Предлагам ти да потърсиш помощ в болнично заведение, щом не можеш да свалиш температурата в къщи. Там могат да предложат венозно лечение без да е необходимо да лежите там. Успех и бързо оправяне на детенцето!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт