Как и с какво да премахнем неприятното потене под мишниците?-2

  • 131 021
  • 781
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 19 525
Момичета, имате ли представа дали в дрогерии Лили предлагат рол он-а на Ревлон?  Rolling Eyes В Карфур,  тук в квартала, го няма.... Crossing Arms
Няма го там, поне в тази на Витошка. Обаче от там си купих стикче обикновено на Дав /класик/ и съм много доволна от резултата!

# 166
# 167
  • Мнения: 38
Първо да кажа, че не искам да се заяждам, но от всичките жени които съм виждал по улицата невероятно малко се потят, така че не виждам какво толкова изпадате в нещо като депресия на тема потене. Има хора, къде къде повече се потят от жените, само казвам че за 100 изминати метра пеша на подмишниците да имаш по 2-3 големи петна с големината на  женски юмрук, да не говорим за потенето по гърба, кръста, по  целите крака( общо взето няма място  на което да не потя), и така почти всеки мъж( макар, че има и  които се потят много малко), та идеята ми да се впрягате толкова за едно нищожно малко потене и то  основно на мишниците, просто не си струва. Лек срещу потенето няма и това, за съжаление, за това и хора като мен мразят градусите над 20( не че и при студено време не се потим, но поне не е горещо, че като оставим на страна, че съм от хората които все им е топло което е доста по-гадното гадното потене+ все да ти е топло). Така, че недейте се напряга толкова за едно малко потене Simple Smile

# 168
  • Мнения: 19 525
Първо да кажа, че не искам да се заяждам, но от всичките жени които съм виждал по улицата невероятно малко се потят, така че не виждам какво толкова изпадате в нещо като депресия на тема потене. Има хора, къде къде повече се потят от жените, само казвам че за 100 изминати метра пеша на подмишниците да имаш по 2-3 големи петна с големината на  женски юмрук, да не говорим за потенето по гърба, кръста, по  целите крака( общо взето няма място  на което да не потя), и така почти всеки мъж( макар, че има и  които се потят много малко), та идеята ми да се впрягате толкова за едно нищожно малко потене и то  основно на мишниците, просто не си струва. Лек срещу потенето няма и това, за съжаление, за това и хора като мен мразят градусите над 20( не че и при студено време не се потим, но поне не е горещо, че като оставим на страна, че съм от хората които все им е топло което е доста по-гадното гадното потене+ все да ти е топло). Така, че недейте се напряга толкова за едно малко потене Simple Smile
Извинявай, ама да делиш потящото се човечество на "хора и жени" и то точно в този форум е малко....рисковано. Освен това да, и други "хора" освен жените се потят, ама за разлика от нас те не се впечатляват, а в отделни случаи и не се къпят редовно. Та като попадна в един асаньор с подобен индивид ми иде да си надяна противогаза. Не завиждам на тези пък, на които им се налага да работят по 8 часа на ден в един офис с подобен "човек". Много хубаво си се впрягаме, щото не искам хората да минават покрай мен със запушен нос и да ми гледат изпотеното "колкото юмрук" под мишниците.

# 169
  • Мнения: 38
Знам, че е рисковано, защото знам че жените и за най-малкото в случая за доста малко потене, се впрягат толкова излишно. Както казах, и при такива големи жеги, не съм видял и една жена по улиците да се поти, което е факт че като цяло жените се потят много малко Simple Smile. А и нали знаете, че дори и при перфектната хигиена,т.е да се  къпиш перфектно и да използваш каква ли не козметика,  като се потиш обилно  няма спасение от миризмата. Та все пак се надявам, да ме разбрахте какво имах предвид основно Simple Smile.

# 170
  • Мнения: 19 525
Както казах, и при такива големи жеги, не съм видял и една жена по улиците да се поти, което е факт че като цяло жените се потят много малко Simple Smile.
Като цяло жените обръщат внимание на външния си вид и хигиената си, така че вземат мерки да не ходят изпотени и вмирисани по улиците. Има си козметични средства за това. Точно в този смисъл е и темата. Добре е и някои мъже да ги знаят и те пък "да се впрягат" малко повечко.....желателно е.

# 171
  • Мнения: 38
Добре, не искам да споря, защото знам че с жена няма как да се спори Simple Smile, а и нали знаете че няма нищо което може да спре потенето, едно да мириш на приятно, но това не спира потните петна Simple Smile. А и мисля, че бях точен като написах, че дори и при перфектната хигиена и т.н козметични средства от вас, пак хората които се потят ще си миришат и ще им личат потните  места по цялото тяло Simple Smile. Това и ми беше целта да ви обясня, че  като цяло няма такава нужда да го превръщате  в такъв голям проблем това малко потене, като има хора( тук включвам и  рядко срещани жени, които да се потят  повече)  които се потят много повече не само на мишниците, а ми по всяка част от тялото Simple Smile. Живи и здрави сме.

# 172
  • Мнения: 2 229
За не толкова сериозен проблем с изпотяването, препоръчвам тъмно лилавия рол-он на Буржоа: http://nl.bourjois.com/var/storage/images/catalogus/lichaamsverz … repen_roll_on.jpg
Ползвам го от доста време и мирише много приятно. Има и спрей, бях си го купувала веднъж, но не повторих, не е добър.  Peace

# 173
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 509
От години не ползвам никакви рол- они и стикове. Ползвам сухи дезодоранти, предимно Нивея. Щом издържат по цял ден, без да се налага да се пръскам междувременно, явно работят при мен. Слава богу, не съм от хората с тежко потене и още по- тежък мирис.

# 174
  • Мнения: 178
За не толкова сериозен проблем с изпотяването, препоръчвам тъмно лилавия рол-он на Буржоа: http://nl.bourjois.com/var/storage/images/catalogus/lichaamsverz … repen_roll_on.jpg
Ползвам го от доста време и мирише много приятно. Има и спрей, бях си го купувала веднъж, но не повторих, не е добър.  Peace
аз съм го пробвала, но ароматът му е нетърпим за мен, на всичкото отгоре - невероятно траен... тъй че съветвам да се помирише преди закупуване.

# 175
  • София
  • Мнения: 545
Доказано е, че неприятната миризма на пот идва от разлагането на излющен епидермис и бактериите и гъбичките, които нормално населяват човешката кожа. Трябва да се вземат мерки НЕ срещу самото потене, което е естествен физиологичен процес, който е изключително важен за термалното и водно-минерално равновесие на организма, а срещу самата миризма.
Както се досещате това означава ..... ХИГИЕНА. Simple Smile
Най-вероятно именно "ухаещите" не четат тук, но следните съвети биха помогнали на всеки:
1. Обезкосмяване на мишници и ингвинални гънки. Дори и за..... мъжкарите.
2. Вземане на душ поне два пъти дневно, особено лятото.
3. Измиване със сапун, съдържащ хлорхексидин, съставка унищожаваща бактерии, гъбички и вируси, използвана в медицината за хирургично измиване на ръце. Купува се от аптеките. Сапунът се нанася по цялото тяло, като се обръща внимание на кожните гънки - мишниците, под гърдите, ингвиналните гънки, зад ушите, между пръстите на краката. Изчаква се две-три минути и се отмива. После може да използвате любимия си душ-гел.
4. След баня, нанасяне на рол-он или друг дезодорант на вече суха кожа. После парфюм.
5. Приемането на повече течности.
6. Всекидневна смяна на дрехи и бельо и изпиране, дори да изглеждат чисти. /Не се смейте Simple Smile
Някои хора не си сменят ризата, докато не измине седмицата./
Тези съвети биха помогнали най-вече на по-пухкавите хора, които се потят повече.
ПРИЯТНО ПОТЕНЕ, ДАМИ И ГОСПОДА!   bouquet

# 176
  • В къЩи.
  • Мнения: 2 189
Последно си взех гъбката на Дав ,но ми цапа страшно много.

# 177
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Последно си взех гъбката на Дав ,но ми цапа страшно много.

При мен не цапа изобщо, идеална е  Heart Eyes

# 178
  • Мнения: 19 525
Последно си взех гъбката на Дав ,но ми цапа страшно много.

При мен не цапа изобщо, идеална е  Heart Eyes
+1

# 179
  • Мнения: 2 229
За не толкова сериозен проблем с изпотяването, препоръчвам тъмно лилавия рол-он на Буржоа: http://nl.bourjois.com/var/storage/images/catalogus/lichaamsverz … repen_roll_on.jpg
Ползвам го от доста време и мирише много приятно. Има и спрей, бях си го купувала веднъж, но не повторих, не е добър.  Peace
аз съм го пробвала, но ароматът му е нетърпим за мен, на всичкото отгоре - невероятно траен... тъй че съветвам да се помирише преди закупуване.

На мен точно той ми харесва. Simple Smile Явно трябва да се помирише първо, да. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт