Питай патило, а не старило!

  • 14 339
  • 53
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 619
Здравейте! Отварям тази тема защото мисля,че тя ще бъде полезна на много от нас. Доста често ,а дори и ежедневно много хора се допитват до търсачката за най-различни отговори на техните въпроси било то за здравословен,социален или друг проблем. За това на кратко нека всеки който иска да се включи и има с какво да пише и споделя в темата своя опит. За пример и за да поставя началото аз ще споделя следните си знания и  опит.
1)При ударено с или без рани горещо препоръчвам веднага компрес от обилно напоен памук с олио.Тогава няма да се получи синина и  подутина,а раните ще заздравеят бързо.
2)При изгаряне - купете си маз на Вишневски от аптеката. Тя прави чудеса.....
3)При наличието на хемороиди -  в ж.к.Люлин бл.909-П има аптека в чиято работещата фармацефтка и собственичка забърква едно кремче за 4лв.,което има 99% успех в лекуването на вътрешни и външни хемороиди.  За съжаление не мога да споделя съставките! Пък ми е неудобно да попитам за тях!
4) При стомашни киселини-направете си чай от джинджифил,ефекта е мигновен!
5) При изкълчване на глезена най добрия лек е  в седнало положение поставете на пода една стъклена бутилка (от бира да речем) от 500мл.,стъпете върху нея  и започнете да извършвате движения напред и назад така,че бутилката да масажира свода ви по цялото му протежение и същевременно с това да упражнявате глезена с леки движения без да го натоварвате. Добре е да упражнявате лек натиск с крака върху бутилката докато я търкаляте.
6)Ако се разболеете (най-често това е вирус) и нямате установена бактерия,чрез кръвни изследвания или някакво възпаление установено чрез снимка НЕ ПИЙТЕ АНТИБИОТИК превантивно. Защото това е все едно да сложите гипс на счупен крак(както твърди известен вирусолог).Вместо това приемайте препарати на парацетамолова основа и правете много инхалации с лайка и сода!Инхалациите са ключът към успешното преборване на една вирусна инфекция. Като допълнение,спазвайте диета и пийте много течности. Когато организма не се товари с храна се активира. В обратната ситуация става ленив.....
7) Гной в пръста. На скоро се сблъсках с този проблем. Гнойта не беше избила,а пръста ми беше вече болезнен и тройно увеличен. Тогава накиснах мястото за 30-40мин. в много топла вода (колкото мога да издържа) със силен разтвор от сапун. Водата трябва да се поддържа постоянно топла. След този период от време когато натиснах мястото цялата гной която се беше събрала излезе без проблем. След това намазах мястото с йод и го оставих да диша.Това по съвет на същия фармацефт от аптеката в ж.к.Люлин.

Последна редакция: ср, 19 мар 2014, 09:18 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 357
Чудесна тема!
Ето малко принос и от мен.
1.1. При ударено с или без рани препоръчвам Индовазин Гел-не веднъж ме е спасявал, сега спасява и детето ми.
7. При колит- най-лесния начин да се оправите е да започнете преди всяко ядене в рамките на 1 месец да пиете 20-30 капки клеева тинктура -може да си я приготвите сами , но най-удачно е да си купите направена в билкова аптека. Продава се й в  аптеките ,но е слаб разтвора.
8. Поява на топчета върху клепачите на очите- докторите прилагат оперативно премахване. Да но и след премахване те се появяват отново. Появата им се дължи на намален имунитет. От личен опит мога да кажа , че аз премахнах такова топче след пиене на пчелен прашец разтворен във вода- така като беше указано на етикета. Срок на пиене 2 месеца.

# 2
  • Лутаща се
  • Мнения: 788
За да не е само запис ето нещо и от мен:

При болки в гърлото, усетени още в началото - тип "дращене" - гаргара с клеева тинктура: 30 капки разтворени в малко вода. Изпитано от мен   Grinning След гаргара вечер преди лягане на сутринта няма и помен от "дращенето".

# 3
  • Мнения: 3 083
При болки в гърлото - инхалация с топла вода (вряла почти) и няколко капли прополисова тинктура . При децата е трудно да се прави гаргара , затова инхалация . При нас действа , с две инхалации се отърваваме от боледуване за сега .

# 4
  • Мнения: 4 500
Малко принос и от мен - при кашлица забъркайте 2 супени лъжици мед + 1 ч.л канела и щипка-две джинджифил. Яде се по 1 ч.л лъжичка през 2 часа. Това количество за изяжда за 1 ден, което сте приготвили.

# 5
  • София
  • Мнения: 619
Малко принос и от мен - при кашлица забъркайте 2 супени лъжици мед + 1 ч.л канела и щипка-две джинджифил. Яде се по 1 ч.л лъжичка през 2 часа. Това количество за изяжда за 1 ден, което сте приготвили.
Да тази рецепта наистина работи,но ето и още една от мен:
Накиснете кората на 2 мандарини в 500мл. вода.След два часа пийте от водата със с.л. през половин час. Пийте тази вода вместо обикновенната през деня!Това 3 дни

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 3 562
Вече има подобна тема.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=744585.0

Можете да споделите опита и рецептите там.

# 7
  • Мнения: 4 176
За цистит в начална фаза - сушени червени боровинки на корем, от форума го научих.

Някой знае ли нещо за афти, защото една вече ме побърква?

# 8
  • София
  • Мнения: 619
Вече има подобна тема.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=744585.0

Можете да споделите опита и рецептите там.
Миралюба,тази тема няма нищо общо. Тук идеята е да споделим рецепти и др.,които сме изпробвали и наистина действат. Твоята препратка е към тема в която има рецепти на корем....

За цистит в начална фаза - сушени червени боровинки на корем, от форума го научих.

Някой знае ли нещо за афти, защото една вече ме побърква?
обтривай я с клеева тинктура на клечка за уши. Сина ми често страда от афти-не знам на какво се дължи ,но само това го оправя.

# 9
  • Мнения: 4 176
Мерси, ще опитам, имам клеева тинктура вкъщи.

# 10
  • Мнения: 357
За цистит в начална фаза - сушени червени боровинки на корем, от форума го научих.

Някой знае ли нещо за афти, защото една вече ме побърква?
http://afta.bg/information-about-aloclair/aloclair-spray
Бях поразена от ефекта, малко е скъпичко но си заслужава.

# 11
  • София
  • Мнения: 619
За цистит в начална фаза - сушени червени боровинки на корем, от форума го научих.

Някой знае ли нещо за афти, защото една вече ме побърква?
http://afta.bg/information-about-aloclair/aloclair-spray
Бях поразена от ефекта, малко е скъпичко но си заслужава.
ПОРЪЧВАМ-6 лв.е!

Последна редакция: пн, 17 мар 2014, 16:34 от ronkis

# 12
  • Мнения: 1 071
Браво за темата!
Ето и две от мен - пробвани миналия месец Simple Smile))
1. При болки в гърлото и отслабване на гласа - гаргара със смрадлика. Не чай, гаргара- Тъй като смрадликата си е опасна
2. При болки в кръст, гръб, шипчета и подобни - прави се плитка от конопен канап и се слага на мястото с болка.

Сега издирвам нещо подобно за едно втвърдяване на пръста от кокоши трън - и приемам всякакви предложения Simple Smile

# 13
  • Мнения: 836
6)Ако се разболеете (най-често това е вирус) и нямате установена бактерия,чрез кръвни изследвания или някакво възпаление установено чрез снимка НЕ ПИЙТЕ АНТИБИОТИК превантивно. Защото това е все едно да сложите гипс на счупен крак(както твърди известен вирусолог).Вместо това приемайте препарати на парацетамолова основа и правете много инхалации с лайка и сода!Инхалациите са ключът към успешното преборване на една вирусна инфекция. Като допълнение,спазвайте диета и пийте много течности. Когато организма не се товари с храна се активира. В обратната ситуация става ленив.....

Не можах да разбера сравнението на гипса и счупения крак  Embarassed   Какво прави гипса със счупения крак? Иначе за антибиотика съм напълно съгласна. Аз лично не прибягвам до антибиотик освен ако няма друг начин  Peace

За кокоши трън прилагах силицил върху засегнатото. Вярно е, че ми се обели пръста, където имаше силицил, но тръна беше изкоренен и вече повече от 10 години го няма.

# 14
  • Мнения: 1 071
За кокоши трън прилагах силицил върху засегнатото. Вярно е, че ми се обели пръста, където имаше силицил, но тръна беше изкоренен и вече повече от 10 години го няма.

Мерсаж! Всъщност самият трън го няма вече, но остана нещо като вдлъбване в кожата с ръбчета.
Та ще пробвам да видя дали ще се изчисти така.

Общи условия

Активация на акаунт