Юлчета 2008 (тема 148)

  • 70 364
  • 314
  •   1
Отговори
# 150
  • Мнения: 2 171
Бухти, Ками, благодаря ви от сърце  Hug Simple Smile

Ками, новината за бременността ми беше шок най-вече за родителите ми. Просто никой не очакваше подобно нещо, защото не бях споделяла за желанието ни за трето дете. А и то, както и първите две, стана след дълго време опити, в момент, когато най-малко го очаквах. Но сега всички се радват страшно много, а аз съм на седмото небе от щастие Simple Smile Heart Eyes

# 151
  • София
  • Мнения: 334
Сема, Лейла е просто прекрасна  Heart Eyes

Напоследък вече по-рядко, но Дарина прави сцени, и то какви  ooooh! Примерно днес избирахме букет за майка ми, поръчахме един и докато го правеше жената, тя изведнъж се нацупи, че искала други цветя. Малко късно, за да сменя поръчката. Наведе глава, нацупи устни, скръсти ръце, изкрещя, че не го искала, била харесала нещо друго, рева на глас с все сила... Търпеливо я изслушах, говорихме, абстрахирахме се от любезна жена на спирката, която много държеше да се намеси и да помогне в преговорите  hahaha  В крайна сметка се разбрахме и сърденето премина, но понякога наистина много търпение иска. Че се опитва и тон да държи, да вика, само дето с краченце не тропа. Или другата крайност - да се откаже, да се затвори в себе си и да отхвърля всичко, което ѝ се предлага като вариант. Хич не са лесни понякога.

# 152
  • Варна
  • Мнения: 1 097
Киса, къде водиш Меги на езда?

# 153
  • Мнения: 195
Конна база Кичево
http://horseclubvarna.com/

# 154
  • София
  • Мнения: 1 946
На тема ваксини съм.  Blush

Още не съм сложила на яна последния прием на Пентаксим (сега щяло да бъде Тетраксим) Или пък друго? Не знам. Каква е тая ваксина от Турция? За тази ли е?

Все нещо се случваше и го отлагахме. А сега последното е, че на приятелка детето държи 2 седмици висока Т, заради ваксина. И съвсем откачих.

Слагали сме всички задължителни и баща й настоява да се сложи и тази. Една част от мен също е за това да се сложи.

Молбата ми е да споделите (тези, които са я сложили) имаше ли проблем и как протече?

Много се тревожа. Отделно не сме правили още и прословутото манту.  ooooh!


И накрая добрата новина - приети сме в желаното от нас училище Simple Smile

# 155
  • Sofia
  • Мнения: 9 729
Горното все едно аз съм писала, с тази разлика, че правихме манту, но нямаше да правя реваксинация в никакъв случай, разчитането на мантупроба е много специфично, прави се от тесни специалисти. Иначе и ние сме приети в желаното училище и ще залягаме над немския   Grinning

# 156
  • София
  • Мнения: 979
И ние не сме слагали ваксината и манту-то и все отлагаме, но педиатърката ни натиска и вече се чудя какво да правя. Аз също имам съмнение - племенника ми след ваксина разви някакви имунни заболявания, та го докара до бъбреци, сърце и т.н. Естествено никой не потвърди, че е от ваксината. Ще следя темата  Peace

# 157
  • София
  • Мнения: 320
Ха,
вкарахте ме в размисъл. Мъж ми уговорил с педиатърката да я слагаме тази ваксина в сряда сутринта.
Може ли изобщо да не се слага? Манту-то мина, всичко е ОК. Приеха я в желаното училище - паралелка с рисуване.

# 158
  • Мнения: 2 171
На каква възраст е тази реимунизация? Ние правихме манту преди две седмици и нищо не споменаха за ваксина. На приятелка детето пратиха в Тубдиспансера за отчитане на пробата. При нас я погледна сестрата, била перфектна.
Сакси, честито за училището Simple Smile. И Илия е приет в желаното училище:)

# 159
  • София
  • Мнения: 334
За Пентаксима вече забравих, но мисля, че я сложиха и нямаше реакция. Пробата за манту се отложи, педиатърката ми се обади, че не разполага със серума. Малкото имаше реакция от МПР (на година и 2-3 месеца я поставихме), според педиатърката обаче не било от ваксината  Rolling Eyes С мъжа ми сме убедени, че беше от нея.

Дари не я приеха в нито едно училище, в което искахме. Записахме я от немай къде в едно от нежеланите. Май вече се оплаках в една тема Simple Smile
Миналата седмица се оказа, че расте първият постоянен преден зъб. Доста ми е неприятна темата с растящите зъби  Laughing а сякаш напук млечното зъбче се клатеше едва-едва и я заведохме на зъболекар, за да го извади - за да има място за новия зъб, да се намести хубаво. Шегувахме се с нея, че е като акула - с 2 реда зъби Simple Smile

# 160
  • София
  • Мнения: 1 946
И на яна й вадиха зъб, защото другият бе пораснал зад него. Беше доста травмиращо за нея.
утре сме на манту. Ще разпитам личната лекарка за ваксината.

# 161
  • София
  • Мнения: 334
Млечният зъб на Дари се клатеше съвсем слабо, затова зъболекарката ѝ сложи упойка. Всъщност Дари се стресна от упойката, самото вадене на млечното зъбче не усети изобщо. Дано другите не са така!

# 162
  • Мнения: 6 911
Този тетраксим го сложихме. Вдигна температура на следващия ден, в общи линии само един ден беше. От Пентаксима не е вдигала като бебе.
Мантуто още не сме го направили. Изобщо нямам време...освен за ваканцията да оставим.
И на Лили долните зъби й излязоха преди да паднат млечните. За единия мрънка, че я боляло като го извадили, но не ми изглежда особено травмирана. Сега последния най-накрая сама си го извади, май шести се пада.

# 163
  • София
  • Мнения: 3 420
Здрасти! Simple Smile

И Мариела не е реимунизирана още. Наплашихте ме, ей! Сакси, понеже ти питаш, Мишето скоро я ваксинираха с това въпросното, няма реакция. И бебето го ваксинираха с Тетраксим, предпочетох го пред шествалентната, има вече три приема. Много странно, само на втория вдигна температура.

# 164
  • София
  • Мнения: 1 946
Утре ни е мантуто както вече писах а тази вечер чух яна да кашля. Да го отложа ли или не е проблем

Общи условия

Активация на акаунт