"Селски" номера и пинизи

  • 5 102 118
  • 49 908
  •   2
Отговори
  • Мнения: 10 547
Вдъхновена от темата за количките, която се отплесна в посока пари на заем, да попитам кои "селски" номера и фатки, най-мразите/дразните се да ви прилагат или да виждате приложени около вас?
Лично аз се чувствам тъпо, че ме мислят за баламурняк, вземайки ми пари на заем, с ясното съзнание, че няма да ми ги върнат.
Тъпо ми става и, когато винаги обаждането е под формата на цигански смс, който аз да върна като обикновено телефонен разговор.

Та, дайте да похайтиме за дребни нещица.  Mr. Green

# 1
  • Мнения: 14 962
Или съм прекалено зла или съм се обградила с прекалено свестни хора, но такива номера никой не ми прави. А не се и сещам за други от този тип. Но пък ми е интересно да видя какви хора има (дано си остане само от чужд опит).

# 2
  • Мнения: 4 120
 Аз го знам като "еврейски смс". Много мразя. Преди години имах абонаментен план с много минути към определен оператор и беше практика да ми клипват само. Но от доста време съм на друг план, всички знаят, но някои продължават да клипват. Не връщам обаждане вече.
  Изключително много се дразня като сме навън и поръчаме нещо за хапване, някой, който само "опитва" и не поръчва храна  да изяде всичко. Знам, че е дребнаво от моя страна, но имам няколко колеги, на които им е редовен номер. Като донесат сметката се дава само за напитките, понякога се вади телефона на масата,за да се сметне с точност. Бакшиш е излишно да споменавам, че не калкулират.
 

# 3
  • Мнения: 4 841
Ненавиждам този вид поведение, и "разчиствам" безапелационно приносителите му, без право на втори шанс. Те са "оправни" хора, които винаги си намират гостоприемник.

Но колкото са ми неприятни тарикатите и хитреците, толкова са ми неприятни и лицемерите, които в името на някаква "широкоскроеност" или лични проекции, оправдават и защитават паразитизма.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 132
Имаме едни комшии, които редовно викаха мъжа ми да им оправя компютъра.  Всеки път казваха "ще си платим" , знаейки, че той не би им взел пари. Продължи година, след което ме помолиха да помагам на сина им по математика.  Съгласих се , но се оказа, че той  синчето няма да присъства. Написах му веднъж домашното и от там насетне забраних каквито и да е услуги да се правят на това семейство.   То бива, бива...

# 5
  • Мнения: X
Много благодатна тема!
Селски номер прилага съседа, който паркира на нашето паркомясто, уж само за малко и щото много бърза (вместо да я вкара в подземния си гараж). Почти всеки ден раздава чаровни усмивки и услужливо казва: "Ей сега я местя!"  Hug

# 6
  • Мнения: 5 892
Мразя, когато съм с определени хора на заведение и те винаги си плащат сметката последни- да не смятали... На практика гледат да дадат по-малко пари, като бакшиша им покрива част от сметката. С тях никога не оставям бакшиш!

# 7
  • Мнения: 10 547
Сега се сетих и още нещо- винаги ще черпи следващият път и никога няма в него стотинки за кафе от автомат.

# 8
  • в рока
  • Мнения: 1 119
Или никога няма цигари в себе си.Любимото ми е : "Ох, дай една цигара,че се мъча да ги отказвам и не искам да си купувам"

# 9
  • Мнения: 7 325
Преди много години имах позната, която непрекъснато се натрисаше на кафе с нас ( бяхме три приятелки ). Ако кафето беше 52 ст. никога не оставяше точни или повече - закръгляше към по малко. Винаги беше с две цигари в кутията, а пушеше много. Като копирахме лекциите, винаги поръчваше и за себе си - как един път не се сети да си плати ксерокса. Стотинки бяха, но всички бяхме с еднакви финанси и мен ме дразнеше ужасно. Не че ме е минавала де, аз бях от тия дребнавите дето си казваше всичко в очите и не ме "обичаше".
Мразя да направя услуга и след това да излезе - имал - дал! Последния път беше преди почти една година. Въпросната така се обиди че си поисках парите че изчезна. Нямала, не можела, не ги беряла по дърветата. След този случай се убедих че колкото по малко българи допускам около себе си толкова по добре.
Напоследък сериозно ме дразни едно дете на площадката, по точно родителите му, които са на принципа - докато става на неговата - няма проблеми, независимо какво прави. Изключително глупава ситуация. От една страна не ми е работа да възпитавам децата на другите, нямам и намерение да го правя, но от друга какъв родител съм аз ако оставя собственото си дете да става жертва на капризите и лиготиите на чуждото.

Последна редакция: вт, 18 мар 2014, 12:42 от I.Hr

# 10
  • където ми харесва
  • Мнения: 4 086
Или никога няма цигари в себе си.Любимото ми е : "Ох, дай една цигара,че се мъча да ги отказвам и не искам да си купувам"
Ето от това, буквално откачам.
Има случаи, в които сме на заведение, в близост няма магазин за цигари и на някого са му свършили, тогава давам. И на мен ми се е случвало да искам по същата причина.
Но имам познати, които системно "отказват" цигарите и все муфтят околните. Ами, накрая спрях да давам. Чувала съм и обвинителни коментари "е, гледай ква си лоша, имаш пълна кутия, а ти се свиди една цигара". Еми не, не ми се свиди една цигара. Яд ме е на факта, че аз съм длъжна едва ли не да си купувам, за да раздавам, пък той не е длъжен да си купува, след като не може да ги откаже. Като си решил да ги спираш, спирай и искането на чужди такива.
Относно еврейските смс-и, единствения човек, на който му е позволено това е на дъщеря ми. Аз говоря безплатно с нея и когато й трябвам ми клипва. На никой друг не връщам обаждания.
Пари на заем спрях да давам преди години, защото никога не ми ги връщат.

# 11
  • Мнения: 46 396
Ех, как ми пасна пък тази тема днес!
Ей това е "селски" номер - да поемеш служебен ангажимент и после да не се появиш, но и да не си вдигаш телефона  Crazy
Че и кола те чака на гарата, за да те разкарва из София все едно си с личен шофьор, и още 2 страни вързани.

С личните си познати май нямам подобни проблеми или поне не се сещам в момента.

# 12
  • Мнения: 398
Има една роднина  , която ме търсеше доста често когато имаше нужда от мен.В последствие получи голяма сума пари , не благоволи да върне и част от дадените и и за капак намали обажданията до минимум.
Сега пък разбрах ,че е имала разни претенции към  мъжът ми , мен и децата и ни е намесила в някакви терзания нейни.
Както и да е.Поне си отворих очите.

# 13
  • София
  • Мнения: 18 677
Или никога няма цигари в себе си.Любимото ми е : "Ох, дай една цигара,че се мъча да ги отказвам и не искам да си купувам"
А, благодаря ти! Това ще го дам на мъжа ми да го прочете! И той така ги "отказва". Ако си купел, щях да ги изпуши. Така, като нямал, вкъщи не пали, а на работа успявал да изкара с 1-2 Shocked Казвам, ама как, редовно муфтиш колегите си с по 2 цигари и това в продължение на месеци?! Ми да, казва, какво толкова, 1-2 цигари през няколко дни...
За мен това е отвратително. Създава впечатлението авантаджия на дребно. Аз знам, че наистина го прави, за да не пуши по много, но другите не са длъжни да понасят финансово неговата липса на воля. Много ме ядосва това положение, а на него очевидно въобще не му пречи. Предложих му поне да купува веднъж седмично по кутия на хората, които го черпят. Резултат - изпушли кутията в рамките на деня. Някакъв ужас просто...
Дразни ме как контрольорите подминават циганите в градския транспорт. Не просто не се мъчат да ги глобят, то е ясно, че глобата е несъбираема, но дори не ги свалят, въобще сякаш не ги забелязват...Смятам, че това толериране драстично увеличава проблема, но коя съм аз да ги уча как да си вършат работата, само една съвестна гражданка, която винаги си плаща превоза...

# 14
  • out of space
  • Мнения: 8 567
"Нямам дребни, дай някакви стотинки" и така всеки път.

Една свинско-селска ситуация от вчера: бабата вдига изхвърлената опаковка от вафла на внучето си, тръгва да я изхвърли в коша, но саксията е по-близо. Съответно боклукът бива заврян м/у листата на растението.

Вренето на носа в чуждите работи- кой колко пари получава и каква работа върши.

Тъщо-свекървенски: тая сол седи тук, а не там; не слагай толкова олио на салатата, че ще се посерем; намали водата като се къпеш- не миеш Червения площад и т.н. (присъствала съм на тези реплики, не към мен обаче)

Общи условия

Активация на акаунт