Гледах! Хареса ми! Препоръчвам го! Искам да споделя... XLII

  • 61 772
  • 727
  •   1
Отговори
# 15
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
Последно гледах The best offer - хареса ми много, но развръзката не успя да ме изненада, а може и така да е било замислено Rolling Eyes .

# 16
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
Не съм гледала нищо впечатляващо напоследък. Надявам се на вас да намеря нещо интересно.

# 17
  • Мнения: 216
Честита нова тема. nuts

Нямам време да си видя физиономията сутрин в гледцето, но последно гледах My Life Without Me http://www.imdb.com/title/tt0314412/?ref_=nm_flmg_act_19

Канех му се да го гледам откак е излязъл, но все нещо го забравях. Радвам се, че така стана, ако го бях гледала преди 10 години (когато се мислех за безсмъртна + център на вселената) нищо нямаше да разбера. Филмът е трогателен.  (Без тръшкане, истерия и бришене на сълзи и сополи.) Хареса ми, препоръчвам.

# 18
  • Мнения: 4 607
Тине   bouquet

Сериалите ми взеха да намаляват, дано вече остане време за филми. Tired

# 19
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Аз искам да благодаря на Джой за препоръката на Amour& Turbulences - много свежичка френска любовна комедия. Въпреки задължителния щастлив край не е блудкава или сълзлива. И аз препоръчвам  Laughing

# 20
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Връщам се от "Ив Сен-Лоран". Думи нямам да опиша колко е възхитителен и колко много ме изненада, в най-положителен аспект. Очаквах елегантен и красив филм. Получих елегантен и варварски, разточително красив такъв. С огромна доза екзотика при това и с прекрасен полъх на декаденство (много по-галещ окото, отколкото този на Джармуш да речем). Не очаквах да е чак толкова мащабен, преспокойно може да конкурира "Кралица Марго" по пищност. Декорите бяха изумителни- апартаментът на дизайнера, лятната къща в Маракеш, ателиетата, заведенията. Саундтракът- еклектичен и запомнящ се. Нито една забележка и по представянето на ревютата- всяко едно чертаеше ера в модата, всяко беше съвършено по свой начин (аз харесах най-много последното, ориенталското, в което и емоцията беше помитаща, и музиката величествена). Друго, което не очаквах, е биографичен филм за моден дизайнер да се окаже толкова вълнуващ. Но ето, че може- така живо бяха предадени суматохата, страха, трепета, с който всеки следващ модел бива изпратен към зоркото око на критиката, възгласите на публиката, несигурността на твореца... вълшебно, направо те пренася зад кулисите на този иначе толкова далечен свят. Харесаха ми и краските, в които беше обрисувана връзката на Ив и Пиер, макар и малко едностранно показана и представяща гения в не особено ласкава светлина (а Пиер как елиминира първата си конкурентка, направо ме остави зяпнала Laughing). Много впечатляваща е била любовната им история, ако наистина е била точно такава. Впечатляващи бяха и двамата централни актьори, като на мен повече ми хареса този, който играеше Пиер. Всички жени- красиви до болка, особено Виктоар. Мъжете- тоже, но те бяха красиви и сексуални, а жените като статуи на пиедестал.

В заключение- филм, който си струва да се гледа на кино. На мен не ми беше муден и даже забравих пепсито в чантата, така прикована бях към екрана. Като се върнах, веднага изрових от папките любимия си аватар (Лу ще се сети коя е роклята, нейното създаване беше дори по-красиво показано от това на прословутата геометрична).

# 21
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Джой, радвам се, че ти е харесал, филмът си е същинско бижу  Heart Eyes

Само че роклята, за която говориш, си е на Dior, Ив само промени силуета и с колана, което беше гениално.  Laughing

# 22
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Да, да- това е първият му модел като асистент на Диор, а моделът на снимката е Довима, за която се твърди, че е измислен терминът "супермодел". Много ми хареса във филма как  Сен-Лоран разкъса плата и започна да го увива около иначе скучната черна рокля, превръщайки я в нещо незабравимо. Постоянно се споменаваше думичката "гений" за него, а това беше единствената сцена, в която се усещаше толкова ясно точно гениалността.

Не мога да се въздържа и ще оспамя съвсем- ето и нещо за снимката, която и до днес е най-скъпо продадената модна фотография в историята (а Ейвдън е бил недоволен от нея)
http://www.smithsonianmag.com/arts-culture/fashion-faux-paw-6996 … 267/?c=y%3Fno-ist

Последна редакция: пт, 21 мар 2014, 22:54 от joy_r

# 23
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 738
Гледах Пазители на наследството на Дж. Клуни и нещо режисьорските му похвати не ми допадат.

# 24
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 930
Ето го и СФФ-отчета от мен. С уговорката, че умишлено пропускам филмите, които вече са коментирани и такива, които не мисля да си причиня в кино ("Нимфоманка"). Без поредност на харесване и елемент на класация, пиша ги както ми дойде в момента.
"Последната любов на г-н Морган" - http://www.imdb.com/title/tt1838603/?ref_=nv_sr_1 Не е нов, от миналата есен е, но аз го бях проспала. Не помня дали е коментиран тук.  Embarassed Една типична "човешка история" (ех, как го мразя това определение, но в случая е точно на мястото), която сме гледали многократно на екрана, с нищо не може да ни изненада, знаем как ще се развие, какво ще направят героите, и въпреки това... От филмите, които те усмихват, разплакват, изтръгват всички възможни емоции, без да те изцеждат като парцал. Наистина човешки, топъл.
"Жиголо на средна възраст" - http://www.imdb.com/title/tt2258345/?ref_=nv_sr_1 Ех, колко харесвам такъв тип филми.  Blush Толкова сладко разказан и най-вече изигран. Прекрасен шантав Уди Алън (като актьор). Peace Много му отиват този тип роли. И Джон Туртуро - също. Филм, който с удоволствие бих гледала отново в някой неделен следобед. Действа размазващо - като позакъснялото удоволствие, което човек изпитва, когато лъжичката ягодов сладолед се разтопи съвсем в устата. Едновременно свеж, меланхоличен, забавен, абе готин. Peace
"Горчиво" - http://www.imdb.com/title/tt3194532/?ref_=nv_sr_1 Някак очаквах повече от този филм. Симпатична комедия, много руска в добрия смисъл на думата, но не знам защо ми остави някакво чувство на недовършеност. Искаше ми се още нещо. Но е забавен, да. Без особени претенции и без втръсналия до уши американски хумор.
"Златната клетка" - http://www.imdb.com/title/tt2042583/?ref_=fn_al_tt_1 Не знам защо го оставих последен. Тежък и много натоварващ филм, макар историята на точно тези емигранти да е толкова далеч от нас от гледна точка на локацията. В същото време повдига въпроси, пред които не можеш да останеш безразличен и понякога не знаеш кой точно отговор е правилният. Безпощадно честен филм. Peace

# 25
  • Мнения: 6
Тина, благодаря за темата   bouquet

Имено в тон с това споделям първо и за The Grand Budapest Hotel. Абсолютно удоволствие и наслада беше целият филм. Наред със забавните моменти и множеството изскачания на холивудски познайници, беше разказана много затрогваща и хубава история. Прекрасни Ралф Файнс, Сърша... За момента съм все още под емоция на гледаното и само суперлативи идват на прима виста. С нетърпение ще чакам да го изгледате и да чета мнения  Peace

47 Ronin - На сила бях принудена да гледам, а взе, че ми хареса и то не малко! Красива самурайска приказка... наистина след изчетеното по адрес на филма се бях настроила ужасно, което явно помогна даже и да го възприема като интересен!

Veronica Mars (2014) - тийнейджърката в мен проговори. Филма е точно това, което се очаква да бъде - един по-разтеглен вариант на добре познатия ни сериал. И въпреки това изпитах някакви много мили чувства припомняйки си забравените физиономии на каста  Mr. Green

Искрено и благородно завиждам на гледалите Ив Сен Лоран и Жиголото на средна възраст, наложи ми се да ги пропусна, но ако някой попадне на копие - моля нека се обади  Hug

# 26
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
joy, пишеш много живописно и увлекателно.
За мен е истинско удоволствие да те чета.  Hug

# 27
  • Мнения: 216
 Който е харесал YSL, да не пропуска и Valentino: The Last Emperor

http://www.imdb.com/title/tt1176244/?ref_=nv_sr_2  Wink

# 28
  • Мнения: 2 419
Благодаря за темата  bouquet

# 29
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Който е харесал YSL, да не пропуска и Valentino: The Last Emperor

http://www.imdb.com/title/tt1176244/?ref_=nv_sr_2  Wink
Не беше ли документален този?

Ще гледам и аз "47 ронини", дотук всеки го е похвалил, пък и обичам екзотични приказки. Гледат ми се и някои от руските филми, но да им намери човек английски титри е почти непосилна задача.

Ще чакам да чуя и Zigzagi след двете "Нимфоманки" накуп, това ще си е подвиг, достоен за възпяване и от феновете на лудия датчанин Joy

Фокси,   bouquet


Последна редакция: сб, 22 мар 2014, 09:27 от joy_r

Общи условия

Активация на акаунт