Работа, CV-та, HR-и, съвети - 37-ма тема

  • 71 483
  • 749
  •   1
Отговори
# 255
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Как се споразумя съпругът ти относно напускането на старата работа?
Ако е без необходимото отработено предизвестие нищо чудно бившия вече работодател да се чувства обиден...

# 256
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Как се споразумя съпругът ти относно напускането на старата работа?
Ако е без необходимото отработено предизвестие нищо чудно бившия вече работодател да се чувства обиден...
Да, без необходимото отработено предизвестие, но в момента нямат работа въобще, така че работодателят и пари не губи дори от тази работа.
А работодателят хич не го беше еня, че дава камион в неизправност, без някои от необходимите документи и т.н. /тези неща се разбира в последствие, след като започна работа мъжа ми/, а и не беше човешко в сняг да го кара да извършва курс в дере, след което моя мъж се обръща и след това бива принуден след катастрофата да чака да обърнат камиона и да си го кара до мястото, на което седи по принцип, нищо, че е катастрофирал.Много се събра.., много.И разбирането трябваше да е само от негова страна, а шефа гледа само парата...
А и моят мъж намери човек, който може да започне веднага на негово място, но шефа му се прави на 2 и половина и казва, че няма да го наеме, защото преди човека имаше доста големи здравословни проблеми.Ако е на зор и има много работа, ще го наеме дори докато си намери човек, който да одобрява /ако въобще съществува такъв/.

# 257
  • Мнения: 478
Ако е просто обиден, много важно! Да си му оформи документите, да си му ги даде, пък да се сърди колкото иска! Не може да има кой знае какви последствия за мъжа ти, така че нека се отърси от скруполи и да върви напред.

# 258
  • Мнения: 1 894
Защо е ясно, но как така е напуснал без предизвестие? Няма трудов договор? Уговорил се е да бъде прекратен веднага? Не се е явил на работа?

# 259
  • Бургас
  • Мнения: 1 202
Документите са оформени вече, но са пропуснали да ударят на някаква дата кръгъл печат и носих книжката днес да го направят.Иначе той попълни всички документи на новата работа и си ходи.
Аз питах друг въпрос обаче, Вие на негово място как бихте постъпили, ако имате предложение за работа, която Ви устройва  и трябва да започнете седмица след като са Ви одобрили на интервютата?

# 260
  • София
  • Мнения: 6 219
Аз ще ти кажа при моят мъж как станаха нещата със същата несигурност в заплащането, с наем, но без две деца. Поканиха го в една фирма, отказа заради месеците, в които изкарва повече пари и "наваксваме" финансово. Смръщих вежди, но нищо не казах, защото все пак той ходи и се мъчи. Той също не реагира при мои професионални решения. След месец шефът му реши, че ще удържа от заплатите за осигуровки (около 200 лева, ама ония осигуровки, които ги дължи работодателя). Обади се на фирмата, в която му предлагаха да отиде да работи и чи ето предложение беше отказал, прие без НИКАКВИ задръжки и точно за два часа от отиването му на работа в онази сутрин до новината за удръжките беше взел решение и се обади на шефа си, че напуска.

Шефът му сумтя, крещя, че го губи като работник, но какво от това? Практиката беше в тази фирма да се подписват заявление за напускане без дата - когато го назначаваха моят мъж отказа да подпише, съответно и по този параграф не можа да го задържи. Разбраха се да му се изплатят неизплатените надници (нещо от сорта на 40 работни дни за три месеца), да му оправят документите и нито мъжът ми, нито шефът да се занимават с предизвестия и чудеса. Това стана след заплахи от наша страна за сигнализиране в инспекцията по труда и точно цитиране на Кодекса от страна на моя мъж. Помогна ни приятел-счетоводител, за което съм много благодарна.

Два дни по-късно мъжът ми беше с подпечатана книжка, оправени документи и подписан нов трудов договор. Вече стана не знам колко време - всички условия на труд са по-добри, заплатата е по-висока и моят мъж за минута не съжалява. През тези месеци няколко пъти му се обаждаха да се върне на старата работа, но какво от това? След дъжд качулка. Все пак сиренето е с пари, а работодателите е хубаво да започнат да си правят сметката как да си задържат персонала, а не да мислят схеми как да го върнат, след като са го изгубили. Мъжът ми е работник, а майсторите/специалистите в определени направления са малко.

# 261
  • Мнения: 646

Аз питах друг въпрос обаче, Вие на негово място как бихте постъпили, ако имате предложение за работа, която Ви устройва  и трябва да започнете седмица след като са Ви одобрили на интервютата?

На мен въпросът ти ми се струва риторичен. Особено за цифрите, за които говориш. Естествено, всеки напуснал без да си спази предизвестието си носи съответните финансови последици, които навярно е пресметнал.

# 262
  • Мнения: X

Дано Бог е с нас и в най скоро време ни помогне да намерим 
желаната и търсената от нас позиция, и помогне на всички ни по
път към намирането на желаната работа за всички  Hug Praynig

# 263
  • Пловдив
  • Мнения: 1 161
 easter
Късмет и благоприятно развитие  на живота  момичета и момчета!!!

# 264
  • Мнения: 7 001
Записвам се, и аз тръгнах по интервюта от миналата седмица.
От едни вече получих резултат не, ама и слава богу, че по час и половина в едната посока не ми се пътуваше.
Едни други ме извикаха на второ интервю.
Тези, които са ми най-фаворити, още нищо не казват.  Rolling Eyes

# 265
  • Мнения: 4 569
Оооо, Ео, 'що си тук?  Crossing Arms
Успех и дано се обадят от там където искаш!

Шок. бонбонче, реално нямаш никакъв проблем, не го мисли! Правилно е постъпил мъжа ти! Успех на новата му работа!

# 266
  • Мнения: 7 001
Ами от моята работа са махнали проекта ни и сега като исках да се върна и се оказа, че няма къде. Хем не могат да ме съкратят, хем няма какво да ми предложат Crazy И аз казах, че излизам втора година майчинство и тръгвам да си търся работа, ако си намеря, се развеждаме по взаимно съгласие, ако не си намеря за 1 година, догодина да са измислили какво да ме правят  Laughing

# 267
  • Мнения: 42
Документите са оформени вече, но са пропуснали да ударят на някаква дата кръгъл печат и носих книжката днес да го направят.Иначе той попълни всички документи на новата работа и си ходи.
Аз питах друг въпрос обаче, Вие на негово място как бихте постъпили, ако имате предложение за работа, която Ви устройва  и трябва да започнете седмица след като са Ви одобрили на интервютата?
Напускам фирмата и започвам в новата без да се чувствам виновна. В края на краищата всеки си гледа интереса. А когато не се чувстваш добре на дадено работно място това винаги се отразява уи на здравето, така че лафа "Абе ние да сме здрави" малко не важи. Разбира се има фирми, в които не би било морално да се постъпи така, но те обикновено предлагат условия на труд и заплащане, при които няма и да си помислиш да ги напуснеш Simple Smile.

# 268
  • София
  • Мнения: 9 954


На 24-ти април, в Ректората на СУ, ще се проведе второто издание на кариерния форум "Златната ябълка на успеха".
11-17ч
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=691551737548845&set= … ype=1&theater

# 269
  • Мнения: 716
След няколко часа, значи.
hakama, посещавал ли си миналогодишния, какво точно се прави там (извън уъркшоповата част), оставяш сиви на разни фирми?...

Общи условия

Активация на акаунт