През АПРИЛ ще гушка вече, всяка мама своето човече

  • 44 385
  • 723
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 18
Хайде мами в новата тема за вече родените бебоци - > МАРТенски бебоци

Ама тук нали сме априлки Simple Smile Вярно, че някои бебчета подраниха де, жалко ако после се разделим в мартенски и априлски бебета.....

Днес имах някакви нерегулярни болки долу и реших, че ще е Денят, но уви, отминаха. А така се натоварвах предите 2 дни, нарочно, не ми се пренася пак, има реален шанс.....

Историите на вече настоящите мами са наистина прекрасни  bouquet

# 601
  • София
  • Мнения: 873
A.l.e.n.a нищо не казват сът сигурност а аз не се настройвам .Споменават понеделник но да видим.Продължавам да съм си сама.Аднес и снощи имаше раждания.Обаче май са ни пръснали по един човек в стая.Няма лошо де. Но като видя някоя разхождаща се жена със системка и ма става толкова мило.Ох пак ма се ражда.Днес цял ден си поплаквам от спомените.Явно хормоните най накрая и при мен заиграха.хаха

# 602
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 443
Аз също станах много разнежваща се - след раждането и доста се разплаквах при разни новини и събития  Blush

Ако родилите са секцио - умишлено са в отделна стая  Peace

Дано скоро сте си у дома, ще ви е по-спокойно и уютно, а и каката - представям си как тъгува за мама и сестричето  Blush



Sun~shine  Crazy аз го разбрах, като покана да преместим темата в "Родени", иначе - всеки може да пише в повече теми, но за съпоставка "за развитие" - за мен определя е терминът, а не датата на раждане  Peace

Руен ще съизмервам с бебетата, които е трябвало да се родят през април, затова ще следя тази тема  Peace За децата в първите и последни дни на месеца е по-резонно - да следят и съседната тема - за март или май  Peace

# 603
  • Мнения: 1 674

Все едно чета себе си - преди 4 години, аз тогава не теглех много, но бях станала ходещ сомнамбул - спях по няколко часа, баткото се хранеше през час и половина-два по час и нещо .... Стопих се, на човек не приличаш, с огромни черни бездни за очи .... Пълно изтощение ....

Явно мие било напрегнато, защото сега малкият пак се храни често и дълго, но съм тоооолкова спокойна, защото имам опит и зная, че всичко е наред. Лягам си между 12 и 02ч - според това кога малкият ще се храни и ставам около 11:30 - през този период ставам за всяко хранене, но след това заспивам и се събуждам супер отпочинала. После спокойно оправям къщата, готвя, пране и т.н. Чувствам се, като на курорт, неописуемо различно усещане - при еднакви обстоятелства и то само защото съм спокойна  Peace

Мислех да правя номера с големия кантар, но ми казаха, че са супер неточни и се отказах  Blush

Има бебешки кантарчета 2 употреба и по 40 лв - виж в Продавалник и в Пловдив има  Peace Или веднъж седмично посещавай педиатъра - само да видите прираста  Peace

Ако дететсо суче и е спокойно, гърдите са меки (изсукани), памперсите пълни - значи всичко е наред  Blush

Зная, че няма как да се налее спокойствие в някого, но то ти е най-нужно сега  Hug

Това съм аз в момента. Усещам как сме в един омагьосан кръг от нощ и ден и как леко изпадам в следродилна депресия. Не съм спокойна да я оставя дори за 1 час на майка ми, само като я гушна и мога да зарева. А тя суче по 1,5 часа, пак толкова евентуално спи и пак на ново...това ме убива. Гърдите ми са изсукани и меки след кърмене, предлагам ту една, ту друга, докато тотално заспи. Коликите ѝ са супер силни понякога, особено вечер, бабите дават неискани съвети една подир друга, мъжът ми и той засилва ефекта /май и него го е чукнала депресията/....та не си ги представях някак така нещата.

# 604
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 443
При мен с първото дете, ако имаше някакъв емоционален срив беше от това, че до раждането на бебето съм била най-специална, след това "кучетата ме яли" и цялото внимание за бебето .... Вдигах Т от гърдите, майка беше у дома за 1 седмица, а аз исках да сме си само с таткото, той съответно гледаше да се дистанцира - да не ни пречи с майка, а аз пък исках да се чувствам обичана и обгрижена от него .....

Разбира я майка ми - първо внуче .... обаче - по-добре би ми било без нея  Crazy После времето и на двама ни с таткото бе по-ограничено и свободата ни не беше, като преди и това напрягаше ... много  промени имаше в живота ни и ограничения  ....

Сега, може би, защото много добре си знам - липсва този стрес от промените  Blush



Много добре те разбирам  Peace Кумата ми даде един много ценен за мен съвет - каза ми, че нейната майка ходи 2 пъти седмично за по няколко часа, като ангажиментът е фиксиран и аз така направих със свекърва ми - разбрахме се да идва всеки вторник и четвъртък от 14 до 16ч +/- час - както се разберем, през което време - можех да изляза  - дали ще ходя някъде или ще се мотая безцелно - моя работа - много добре ми се отрази, но ..... го започнахме някъде след 3 месец мисля  Peace не веднага  Peace До тогава идваше - да го изведе с количката - аз нещо да си свърша у дома .... тя да му се порадва  Blush

Помисли си за такъв вариант - дори да не е веднага  Peace



За гърдите, каква е причината да редуваш гърдите? Пробвала ли си на едно хранене да е само то едната гърда? На другото хранене - от другата  Peace

# 605
  • София
  • Мнения: 873
Хм.Моята мома се оказва че я прехранвам. суче активно по 10-15 мин.обаче сега я слагаме на рестриктивен режим 5-7 мин че днес на няколко пъти връща а хем я оригвам.егати.ще я   храня под часовник. освен това редовно откарва  по3-4-5 часови спанета....май въпрека всичко няма да се размина с цеденето....да не говорим че на ден качва по 50-70гр....направо съм изумена;)

# 606
  • Мнения: 18
Хм.Моята мома се оказва че я прехранвам. суче активно по 10-15 мин.обаче сега я слагаме на рестриктивен режим 5-7 мин че днес на няколко пъти връща а хем я оригвам.егати.ще я   храня под часовник. освен това редовно откарва  по3-4-5 часови спанета....май въпрека всичко няма да се размина с цеденето....да не говорим че на ден качва по 50-70гр....направо съм изумена;)

Възможно е да си хапва повечко момата или да ти тече по-обилно кърмата, но имай предвид, че не винаги е от прехранване Simple Smile И на мен така ми казваха в началото за баткото, а то се оказа рефлукс. Нищо страшно, просто малко неудобно от към пране и чистене. Дано все пак не е това при вас, но...внимавай с храненето по часовник, малко е стресиращо и вманиачаващо Hug

# 607
  • София, св. Троица
  • Мнения: 309
Момичета, имам удоволствието да ви съобщя за съвместната инициатива на BG-Mamma и Ла Лече Лига България, която се осъществява във всички отчетни теми, които желаят да участват в нея  Grinning

На вашите въпроси, свързани с кърмене и захранване Tony_st и Sylvana , като Ла Лече Лига помощници по кърмене към Ла Лече Лига и майки с добър опит и аз , с радост ще се отзоваваме, като ще ви предоставяме възможно най-пълна информация, за да вземете най-доброто решение за бебетата си!   Grinning

Този проект стартира успешно преди няколко години в отчетната тема на Март-енки 2010, както и в почти всички отчетни теми, в тях отговарят други консултанти от ЛЛЛ. Целта ни е да помогнем на бъдещите майки да се чувстват спокойни, информирани и щастливи по време на един от най-прекрасните периоди с бебетата.

Ако желаете вашата отчетна тема да участва в инициативата (трябва да го решите и кажете в темата), ще ви пускаме и информация кога и къде ще се провеждат кърмачески лекции и срещи на ЛЛЛ в цялата страна Simple Smile

В отчетните теми, които до момента участват в проекта, записаха на 1
ва страница тези подробности, за да е по-лесно за помнене и справки  Simple Smile

За да няма неискани съвети, ще е по-лесно ако имате питане към нас, да го маркирате някак, например

Sylvana, Tony_st  или Aidin , интересувам се за... едикакво си  Grinning
(да се откроява по-лесно); някоя от нас ще отговори на питането. Извън питанките за кърмене/захранване, насочени изрично към нас, няма да се намесваме в темата, защото тя е ваша отчетна и не бихме искали да ви притесняваме.

От мен това, решавате вие  Grinning[/color]

 smile3525

# 608
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 443
Страхотно   bouquet благодаря Aidin  Hug от доста време очакваме да ни подкрепите в темата   Heart Eyes newsm03 newsm76 newsm51

# 609
  • Мнения: 237
Някой вече дава ли капки за колоки? От вчера мн плаче и днес също .дадох и 20 капки еспумизан преди яденето .като гледам сега пак ще плаче

# 610
  • Мнения: 10
Боби, ние й давахме. Педиатъра ни предписа Еспумизан и давахме на няколко пъти по 25 капки (или 1 мл.) Но в петък сменихме Еспумизана, зашото не й помагаше, а цял ден рева. Взех Colief и чай Бебезан. Едно от двете й помогна и спа цяла нощ милото. Иначе детенце е на 16 дни вече, ако искаш да се ориентираш кога сме започнали с "противоколикните".
Имай предвид, че Colief е скъпичко (около 30 лв.) и ако го даваш на всяко хранене стига за около 5 дни, но ние не й го даваме повече от 2 пъти на ден и то само ако се размрънка много.

# 611
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 443
Аз давам Био Гая, 5 капки - веднъж на ден с храна  Peace Това е пробиотик, който има за цел да спомогне за изграждането на чревната микрофлора, както и засилва имунитета  Peace

Последна редакция: нд, 13 апр 2014, 17:54 от a.l.e.n.a

# 612
  • Мнения: 237
Ами да знаете като състав кои са най-щадящи и безвредни?имам някакъв страх от лекарства,тя е на 9 дена....

# 613
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 443
До колкото си спомням от преди 4г с баткото - те имат за цел да оберат малките мехурчета в голям мехур и така да се изкара, да има по-малко дразнене  Peace

Мисля всички правят едно и също  Peace При баткото действаха 10-15 дни, после не и се появяваше запек .... Така смених 2  продукта и се отказах, той беше на 2 месеца  Peace

Защо не се допиташ и до педиатърката  Peace

Помага да се сложи нещо топло на коремчето - примерно затоплена кърпа - не да пари, да е топла  Peace

# 614
  • София
  • Мнения: 873
е боби на нас на 3дена ни хакнаха АБ;)
като излезем от тук и аз ще взема био гая.и без това е задължително след АБ.нашето CRP излезе и е отрицателно вече.Така и не разбрах от какво се беше повишило.Ваксината БДЖ за сега казах че искам да я отложа.Нека мине малко време от АБ.най вероятно на контролата след десетина дни ще я сложим.въпреки че тук всячешки се опитаха да ме убедят че няма да има проблем.
колко е мъничка а какъв герой ми е Еличка.Ще бъде и тя като кака си борбена;)
Алена Руни колко дена изкара в интензивното?

Общи условия

Активация на акаунт