С желание за лято е ГРЪЦКОТО ни ято (31-ва тема)

  • 78 078
  • 739
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: X
Малката днес ще е 3 часа на градина.Госпожата каза,че след като не плаче е нормално да увеличим времето.За сега не ми допада единствено закуската,която им дават вече два дни.Единият път банан,на другия ден- геврек  Rolling Eyes
Сравнявам с ДГ в Бг ,затова го споменавам.
В българските градини менюто за седмицата се прави от медицинската сестра в градината и се закача на таблото отвън,да е видно за родителите.
.Съобразено е да е разнообразно и полезно.Даже ги бяха задължили(и по телевизията се тръбеше) продуктите за готвене в ДК да са задължително по БДС.
http://www.investor.bg/ikonomika-i-politika/332/a/hranite-v-uchi … ot-esenta,121040/


Понеже няколко момичета ОТ ТЕМАТА пътуваха до Германия да си задам въпроса:
От къде е най-изгодно да закупя самолетни билети до Германия,по точно Мюнхен?Търся уж нискотарифни компании,но билет под 350 евро не намирам  Crazy.И то еднопосочен.
На Солунското летище гледах цените.

# 301
  • Мнения: 5 776
Нашето меню в ДГ беше изготвено от педиатъра  Rolling Eyes
Прдиобедната закуска беше кисело мляко или плод. На обяд тост или закуска, странно но пък и тукашната ДГ работи до 13.30 и всъщност си обядваха нормално вкъщи след това.

# 302
  • Мнения: 158
Evana, аз купувам от www.viva.gr
Преди седмица купих Атина-Дюселдорф без стоп за 180Е  двупосочен и с багаж.
Със стоп през Белград беше около 160Е и без багаж.
Ако искаш пиши на ЛС , дай дати и аз ще погледна.
И без това ровя почти всеки ден и купувам на приятелки и познати.
Нискотарифни никога не съм използвала и не съм търсила. Уиз еър имат много ниски цени, гледах София-Милано за 19Е по повод един семинар, сигурно имат и до Германия.
Райън еър и те летят на много ниски цени, но от второстепенни летища. Например Пловдив-Франкфурт ( второстепенно) е около 20Е. Обаче имат сума изисквания, размери  и солени доплащания при неспазване.

# 303
  • Мнения: 140
Здравейте, мили дами!
Ееей отне ми доста време да ви изчета. Радвам се че сте все така активни и услужливи!
Не съм влизала отдавна поради изключително сгъстената програма. Ние се върнахме обратно в Холандия от  3-седмичното приключение в Гърция с малкото християнче Алексия. На детето му беше забавно в цялия калабалък по приготовленията,  кисненето в морето, a за приятелите ни от  BG беше незабравимо пребиваването на Китира и мини-екскурзийката до Елафонисо. Купих на всички по една карта на острова и им набелязах по нея какво да видят докато са там. Които се допитаха до мен къде да пренощуват по пътя - сега като мен са влюбени в Нафплио и района на Волос...  Сега ММ на работа се възстановява от отпуската   Laughing Поне донесохме с нас слънцето в Холандия и сега тук е нетипично лято, от няколко седмици не е капвала капка дъжд.

Да дам на кратко отчет за Кръщенето на острова (понеже преди месец коментирахме тук с някои от вас като разноски и масраф): Стана разкошен празник, изцяло по мой план  (но в общи линии съобразено с гръцките традиции) стана, украсата на ламбадата,  кутията,  бутилката за масло, бонбониерите и поканите си ги направих аз  (с малко техническа помощ и хамалогия от мъжа ми), с братовчедка ми направихме мечтаната украса с бели помпони на дърветата в градината в която бе обядът след кръщавката. Общо гости  + нас:   61 човека ; Общ разход  (всичко - украса , дрехи, обядът , атрибути) 1500 евро. Сега събирам овации във ФБ със снимки на творенията ми подкрепени с коментари на някои от присъствалите.  Mr. Green Ама съм и скромна.... Единствен недостатък  - през двете седмици в Гърция преди кръщенето мъжът ми бе се притеснил и стресирал и бе кълбо от нерви , а моята собствена майка ми стопи нервичките за 1 седмица... но това ще се забрави някак.

Няма да се намесвам по темата за детските градини защото наболява и при нас,  с тази разлика че тук няма държавна или частна  (нито училище) която да не се плаща и да е под  540 евро месечно! !

Hawaiian Islands деверът ми живее в Нео Фалиро а братовчеди на ММ в Пирея, та нищо не ми коства, ще ги питам и ако нещо излезе на лични ще ти пиша.

Аз се подготвям за интервю в една фирма защото нямам търпение да започна работа,  но ММ се притеснява за дребосъка защото преди да стане на  2 год никъде не можем да я дадем и не знаем кой ще я гледа... ще го мислим.
Evana явно zorita има опит и ще ти е полезна, но да споделя и аз : понеже последната година от Гърция летим през Германия за Холандия, билетите купуваме основно онлайн от pamediakopes.gr но там няма всички нискотарифни компании и си подбираме тънки цени по офертите и промоции. Обаче понеже спомена Солун предположих че оттам ще летите, една от нискотарифните немски компании летят оттам German wings. Най добрите оферти на нискотарифните се намират бързо в техните сайтове ако търсиш конкретна компания де.

 Peace
Здравейте,

Необходим ми е преводач от български на гръцки, около Атина.
Благодаря предварително!

Сигърно въпросът ти не е актуален вече, но ние често ползваме само и единствено gerna.gr дори за нестандартни документи от България - много коректно работи и работи с външно министерство, та ако е официален документ никакъв проблем с    печатите.

Последна редакция: нд, 21 сеп 2014, 08:17 от minkovaki

# 304
  • Мнения: 5 776
Ехааа, чудесен разказ, благодаря и да ви е жива, здрава и прекрасна новопокръстената християнка   bouquet
Скрит текст:
Ако пак ще ходите на Китира, пиши на лични ако имаш желание да пием по едно кафе, в Неаполи съм аз Peace
Вчера отидихме на плаж, но беше ветровито и децата си играха по брега. За днес ще видим  Thinking

# 305
  • Мнения: 1 825
Ехеее minkovaki, онзи ден си мислих зa вaс кaкво ли стaнa с кръщенето. Много хубaво си го описaлa и се рaдвaм, че всичко се е получило тaкa кaкто си мечтaлa и плaнирaлa. И супер икомомични сте били. A нa мaлкото християнче й пожелaвaм дa е здрaвa и щaстливa с името си. Нa някой от семейството ли е кръстихте или по вaш избор...все пaк много хубaво име сте избрaли  Hug
Товa с рaботaтa и гледaнето нa дете е трудно съчетaние, но пък aко потърсиш услуги нa бейби систер, знaм ли може и дa се получaт нещaтa.
Зa кaквa рaботa кaндидaтствaш. Оххх и aз кaто се пренесем в Aтинa зaпочвaм с търсенето, дa видим докъъде ще я докaрaм. Трябвa дa ходя и в Доaтaп дa опрaвя дипломaтa, че сaмо с превод не вaжaлa. Имaше някой тук, който си беше зaверявaл дипломaтa тaм. Кaкво точно издaвaт - aдия епaгелмaтос. Гледaм нa мъжa ми дипломaтa нищо друго нямa издaдено от Доaтaп, освен един лист, нa който пише "aдия епaгелмaтос", че може дa упрaжнявa професиятa си тук.   newsm78

Зa aпaртaментa aко нещо знaят ще съм блaгодaрнa дa споделиш. Виждaм мaлко зор с търсенето - все едни стaри и мръсни aпaртaменти, a нa безбожно високи цени.

# 306
  • Мнения: 140
Ехааа, чудесен разказ, благодаря и да ви е жива, здрава и прекрасна новопокръстената християнка   bouquet
Скрит текст:
Ако пак ще ходите на Китира, пиши на лични ако имаш желание да пием по едно кафе, в Неаполи съм аз Peace
Вчера отидихме на плаж, но беше ветровито и децата си играха по брега. За днес ще видим  Thinking
ааабе мария аз знам че си в Неаполи,  Hug говорихме си доста преди време Simple Smile Мислила съм и аз много пъти да ти пиша да се видим, понеже ние си предпочитаме оттам да ловим ферибота, а до Неаполи с кола през целия Пелопонес и да спираме когато и където поискаме, а и на бебешорът добре му понася пътуването, но този път програмата беше гъста и на крак (на пейка де) пихме по едно фрапе на пристанището с по една закуска от фурната зад паметника там. На връщане пък ни беше по-удобен от Китира за Гитио та затова пак не писах. На Великден пък като си ходихме не помня или не бях те мяркала доста онлайн или нещо друго имаше че минахме през Неаполи, но не писах да се видим. Иначе оттам ис пъруваме. Само веднъж когато беше бебешорът на 50 дена хванахме директно от Пирея за Китира. Но оттук нататък сме твърди - пак само от Неаполи ще ловим.
Hawaiian Islands разбира се ако някой от тях ми даде инфо ще те свържа или ще ти го препратя веднага. Те ММ с девера и майка му имат един апартамент на добро място в Нео Фалиро под наем но не ти го препоръчва ММ защото е неугледен (наследствен от дядо му), а и си имат квартиранти там от доста години и са си доволни взаимно едни от други... Деверът преди да си ремонтира и направи неговия апартамент във Н. Фалиро бонбонче и да се пренесе там живя известно време под наем в Неа Йония и после във Фалиро и двата пъти си намираше добри чисти и сравнително модерни реновирани апартаменти чрез: http://www.homegreekhome.com  Но е вярно че цените в Атина са раздути в хубавите райони, но се намирати  изгодни. Вярвам, че ще се намери нещо!   bouquet

# 307
  • Мнения: 5 776
За Великден децата бяха във ваканция и се качихме в Пирея за десетина дена, обикновено там ги изкарваме ваканциите, разходки, кино и шопинг терапия  Laughing

# 308
  • Мнения: 2 576
Здравейте,записвам се и аз при вас!
Има ли Бг мами които да живеят на о-в Крит?
Ще се радвам да се запознаеме виртуално ( а защо не и да се видиме)   bouquet

# 309
  • Мнения: 140
alex.viki Добре дошла!
Аз не се сещам коя мама /дама/ е от Крит но ще се обади.

мария имаше нещо, знаех, че няма как да стане срещата тогава, но съм забравила, може би тук си споменала че няма да сте там и така сме се разминали - ние надолу, а вие - нагоре. Твърдо обещавам за следващият път! Само да видим дали ще е Великден или около лятото защото догодина католическият Великден не съвпада с православния и официално няма да почиваме тук, ще трябва от отпуската да пускаме... Ще знам предварително и ще ти пиша Wink

Hawaiian Islands относно работата - става дума за ниска позиция (младши сътрудник) в една консултантска фирма - обслужват правно и данъчно в много европейски страни и имат клинети и в BG затова интервютата са на английски, но някои от задължителните изисквания са за още 2 езика от които единият да е перфектен български. Разбрах че за същата позиция има няколко кандидати завършващи българчета студенти тук, но моето единствено предимство пред младите амбициозни кандидати е професионалният опит в подобна сфера в мултинационални компании преди. Абе и да не се спрат на мен, полезен опит ще е и все от някъде трябва да се почне - иначе под сурдинка не ми харесва много позицията, но да се почне а ще се търси друго. Аз имам идеи да правя и някои неща сама но нека отхвръкне малкото, че умора няма и минутка не ми дава. А за гледането - да, вариантът ще е гледач/-ка, но искам и аз, както процедират едни съседи тук - вече цяла година веднъж седмично пускат детенцето си за половин (а псоле и по цял) ден на "училище" да свиква. Поживем - увидим Simple Smile

# 310
  • Мнения: 2 576
minkovaki благодаря   bouquet

# 311
  • Мнения: 1 308
minkovaki, да ви е жива и здрава малката християнка Алексия! Heart Eyes

alex.viki, добре дошла! Аз живея в Ираклио
Simple Smile

# 312
  • Мнения: 2 576
Nimfea  Hug
А аз съм в Иерапетра Simple Smile

# 313
  • Мнения: 367
Малката днес ще е 3 часа на градина.Госпожата каза,че след като не плаче е нормално да увеличим времето.За сега не ми допада единствено закуската,която им дават вече два дни.Единият път банан,на другия ден- геврек  Rolling Eyes
Сравнявам с ДГ в Бг ,затова го споменавам.
В българските градини менюто за седмицата се прави от медицинската сестра в градината и се закача на таблото отвън,да е видно за родителите.
.Съобразено е да е разнообразно и полезно.Даже ги бяха задължили(и по телевизията се тръбеше) продуктите за готвене в ДК да са задължително по БДС.
http://www.investor.bg/ikonomika-i-politika/332/a/hranite-v-uchi … ot-esenta,121040/


Понеже няколко момичета ОТ ТЕМАТА пътуваха до Германия да си задам въпроса:
От къде е най-изгодно да закупя самолетни билети до Германия,по точно Мюнхен?Търся уж нискотарифни компании,но билет под 350 евро не намирам  Crazy.И то еднопосочен.
На Солунското летище гледах цените.


Аз наскоро летях до Германия. Дестинацията ми беше по-далечна от Мюнхен, само с прекачване там. Но летях от София. Имай предвид, че почти всички сайтове предлагат горе-долу еднакви цени на билетите. Добре е да знаеш кои са скъпите авиокомпании и по-евтините. Разбира се и скъпите имат "просфорес". За Германия, като национален превозвач най-скъпа е Луфтханза. Но ето тук има билет на Луфтханза: Атина-Мюнхен-Атина за 169 евро. Полетите са 16-21 октомври. Зависи от датата и часа в който се лети:

http://reservations.airtickets.com/airtickets/gr/results.do?v=1& … xid=1411473978414

Полети с прикачване също са по-изгодни като цена, но съм сигурна, че не си заслужава 15 часово преминаване на разстояние което можеш да прелетиш за 2 часа.
Друга добра компания за Германия е NikiFly - дъщерна на AirBerlin - имат изгодни билети!

Тук ти посочвам гръцки сайтове в които можеш да провериш за датите които те интересуват:
www.airtickets.gr
www.pamediakomes.gr
www.travelplanet24.gr
www.viva.gr
www.petas.gr
www.airfasttickets.gr

И още два сайта, с дестинации до и от Германия:
www.flyniki.com
www.airberlin.com

Ето ти и нещо Солун-Мюнхен-Солун за 194 евро. Закупуването on-line винаги е по-изгодно!
http://reservations.airtickets.com/airtickets/gr/results.do?v=1& … xid=1411474973501

 Hug

P.S. Ако ме спамнат за реклама, пиши на лични Grinning

Последна редакция: вт, 23 сеп 2014, 15:25 от July_morning

# 314
  • Мнения: X
July_morning,много благодаря за дългия и подробен пост,направо си се оляла   bouquet  bouquet  bouquet
Благодарности и на minkovaki и Zorita за информацията   bouquet  bouquet
Мм в понеделник е купил билети от графио генико туризмо.Като гледам цените в линковете,които сте дали,не се е прекарал . Те са горе долу едни и същи.

minkovakи,честито ти християнче  Hug Да е жива и здрава и Бог да я закриля  Hug

Забравих да кажа Добре дошла на alex.viki  Hug

Абе Лео 75 нещо изчезна.  Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 24 сеп 2014, 11:12 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт