Швейцарски импланти и адхезивни мостове

  • 54 310
  • 95
  •   1
Отговори
  • Мнения: 98
Здравейте,

За имплантите:

чета, че имплантите биват различни видове и вървят на различни цени. Най-евтините, които срещах в нета, са 600 лв, за скъпите не говоря.
Освен това изглежда, че евтините импланти са на всичко отгоре и по-бързо "поставяеми" и не се чакат месеци до зарастване.

Ето тук има системи и цени, ако правилно се ориентирам, тук дават по 300 евро цена за имплант.
http://www.standental.com/garancii_ceni.html

На друго място четох, че минималната цена за имплант е 800 лв, колкото и да е, далеч е от цените, които масово се дават от зъболекарите в България.

Става въпрос за D-r Ihde dental  -  KOS, ако правилно се ориентирам
Ето тук намерих снимки на тия евтините импланти





За разлика от конвенционалните имплантати, които се поставят в тъй наречената гъбеста (мека) кост, базалните импланти се закотвят в кортикалната ( много твърда) кост. Иновативният дизайн и мястото на поставане на базалните импланти са в основата на  редица предимства на тези импланти пред конвенционалните зъбни импланти:
 
◦  не е нужно да се чака базалните импланти да се „интегрират“ в костта, те със самото си поставяне вече са интегрирани в най-здравата налична кост.
 
Това означава, че всеки пациент лекуван с базални импланти, незабавно възстановява дъвкателната си функция


Някой правил ли си е такива импланти и на какви цени?


За адхезивните мостове:

Адхезивните мостове позволяват минимално-инвазивна интервенция върху съседните зъби, без те да се изпиляват и обличат в корони. В опорните зъби се правят улеи с много малка дълбочина (около 1,5-2 мм), а ако имат съществуващи пломби или кариеси, на практика не се изпилява здрава зъбна тъкан. Адхезивен мост може да бъде направен и когато съседните зъби са наклонени или с много къси корони и няма достатъчно място за поставяне на имплант или направа на класически мост.  Лечението с адхезивни мостове протича в едно посещение. Постига се максимален естетичен резултат, поради липсата на метал във възстановяването. Адхезивните мостове имат значително ценово предимство в сравнение с мостовете от металокерамика.




Съответно какво ще кажете за тези мостове.
Хем мостовете, хем имплантите са по-евтини от традиционните, по-евтини, по-бързо стават, защо не се използват масово, дали защото зъболекарите не умеят, или защото има някакви скрити дефекти?

# 1
  • Мнения: 1 230
Някой с адхензивен мост няма ли да се включи и да сподели? Влиза ли храна под поставения зъб?

# 2
  • София
  • Мнения: 100
Няма ли наистина някой, който да е с такъв мост. На мен също ми извадиха зъб и ми се струва, че този вариант е най-добрия за мен.

# 3
  • София
  • Мнения: 100
Някой слагал ли е адхезивен мост? Питам за втори път. Толкова ли са непопулярни у нас тези мостове или има друг проблем с тях?

# 4
  • Мнения: 98
Някой слагал ли е адхезивен мост? Питам за втори път. Толкова ли са непопулярни у нас тези мостове или има друг проблем с тях?
На мен ми се струва, че български зъболекари няма, които да работят с такива, затова не се обажда никой...

# 5
  • София
  • Мнения: 100
Аз намирам тук там в нета кабинети, които го предлагат, но не мога да се доверя без повече информация и то най-вече от човек с такъв мост.

# 6
  • Мнения: 7
Хахахаха
Че тя тая оферта с 50% по-скъпа от средните че и не включва процедурите, аман от безплатни реклами.
 Mr. Green
Значи вместо за 700 или 1200, ще си сложа имплант на цената на една челюст при вас.  #2gunfire

офертата включва всички процедури пише си го както и металокерамичната корона я отиди в медстом да видиш какви цени са там и тогава пак да си говорим или в някоя от другите популярни клиники

# 7
  • Мнения: 12
Здравейте, аз имам такъв мост от около 3 години. Струваше ми около 200 лв. Може да издържи доста дълго време/разбира се зависи от много неща/. Доволна съм много от него.

# 8
  • Мнения: 98
Здравейте, аз имам такъв мост от около 3 години. Струваше ми около 200 лв. Може да издържи доста дълго време/разбира се зависи от много неща/. Доволна съм много от него.


Здравей, благодаря за отговора, най-накрая някой да пише нещо по въпроса. Къде я прави? На кои зъби е? 200 лв за цял мост си е много изгодно!...

# 9
  • София
  • Мнения: 100
Благодаря за отговора и аз. Имам такъв въпрос-подходящ ли е такъв мост за дъвкателен зъб? Твоят мост на какъв зъб е?

# 10
  • Мнения: 12
 В София/до Халите/, една позната зъболекарка ми го направи /преди това беше направила на друг човек/.
  На предпредпоследен зъб, мисля че едно от изискванията е да има зъби от двете страни, в които се пробиват две дупки и така се закрепва моста.
 Със зъболекарката мислехме вариант за нещо по-евтино от имплант, и тя ми предложи този мост, но не знаеше и тя колко време ще издържи.
 

# 11
  • Мнения: 1
В София/до Халите/, една позната зъболекарка ми го направи /преди това беше направила на друг човек/.
  На предпредпоследен зъб, мисля че едно от изискванията е да има зъби от двете страни, в които се пробиват две дупки и така се закрепва моста.
 Със зъболекарката мислехме вариант за нещо по-евтино от имплант, и тя ми предложи този мост, но не знаеше и тя колко време ще издържи.
 
Моля, споделете кой зъболекар ви е поставял моста!

# 12
  • Мнения: 10
Вдигам темата.
Моля, ако някой има инфо за кабинет, в който се прави адхезивен мост, да пише.
Също ще се радвам да се включат хора, които имат такъв и да кажат за колко време е направен, колко време издържа, събира ли се храна под него...

# 13
  • Мнения: X
И аз ще побутна темата защото скоро трябва да реша дали да си направя адфезивен мост или да сложа имплант...

# 14
  • Мнения: 98
И аз ще побутна темата защото скоро трябва да реша дали да си направя адфезивен мост или да сложа имплант...
Къде ще правите адхезивен мост, ако ще го правите него? Дръжте ни в течение, моля.

# 15
  • Мнения: X
И аз ще побутна темата защото скоро трябва да реша дали да си направя адфезивен мост или да сложа имплант...
Къде ще правите адхезивен мост, ако ще го правите него? Дръжте ни в течение, моля.

Все още не съм се спряла на вариант, искаше ми се да е адхезивен мост, но за съжаление този вид все още не е особено популярен у нас.. За това се замислям дали да не е имплант..

# 16
  • Мнения: 7
Моят стоматолог е в София и е много добър и готов да направи всичко, за да не изважда зъби. Направи ми чудесен адхезивен мост и се храня без проблем. Той ми го оцветИ, така, че да е като останалите ми зъби. Имах и пломба, която падаше постоянно. Направи ми и нея и вече 1 година всичко е там и е супер.Ако някой иска, мога да изпратя снимки на мейл

# 17
  • София
  • Мнения: 100
Floower, нещо за цената да ми кажеш. И също така какво е мнението на твоя зъболекар за адхезивен мост на мястото на дъвкателен зъб.

# 18
  • Мнения: 7
buzz, аз също го попитах каква е разликата от обикновен мост и имплант като лечение и той ми каза, че всяко лечение има рискове и трябва в случая да изберем това с най-малко такива. В моя случай прави зъбите преди кътниците ,но ми каза че технологията е достатъчно добра и за дъвкателни зъби, дори в определени случаи се заместват по 2 дъвкателни зъба. Аз сама избрах този подход, защото има най-минимална намеса. Моят доктор е работил и в имплантологична клиника и ми каза, че там също има много подводни камъни, но не се говори открито за дългосрочните прогнози. На мен ми взе 300 или 400 лв. , но не помня кое точно колко защото правих и други зъби.

# 19
  • Бургас
  • Мнения: 380
и аз се интересувам от този вид мостове. ако някой има повече информация, моля да сподели.
става въпрос за 6ти липсващ. също не ми стана ясно от прочетеното как стои въпросът с хигиената - не се ли задържа храна под него?

# 20
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Повдигам старата тема с надежда за актуални отзиви за този тип мостове.
Интересувам се за Варна. В нет-а намерих само д-р Кунева, която се рекламира, че изработва такива мостове.

Дано се включат повечко хора!

# 21
  • Мнения: 404
И аз се интересувам от темата , и най-вече от хигиената на такъв мост.

# 22
  • Мнения: 174
Хигиената на моста е във всички случаи много по-трудна за поддържане от тази на импланта. При импланта нямаш мостово тяло, под което да се задържа храна, имаш зъб, който по нищо не се отличава от естествения. Един междузъбен конец решава въпроса с почистването.

# 23
  • Мнения: 98
Моят стоматолог е в София и е много добър и готов да направи всичко, за да не изважда зъби. Направи ми чудесен адхезивен мост и се храня без проблем.
Аз от това разбирам, че адхезивният мост е поставен над зъба, така ли е? Нали уж мост се поставяше на мястото на изваден зъб...

# 24
  • Мнения: 64
Кажете моля повече за тези адхезивни мостове като мнения, след направянето им: Как се чувствате, доволни ли сте, колко ви издържаха?
И при кой зъболекар сте ги правили, мерси.

# 25
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Е, след изработката и поставянето на този мост не дават ли някакви гаранции?

# 26
  • Мнения: 151
Адхезивните мостове за много добро решение, но трябва да се направят на модел и после да се циментират в устата. Директно изработените не могат да се хигиенизират толкова добре и това е предпоставка за кариес.
Циментирането и въобще цялата работа задължително трябва да се извърши с кофердам. По този начин се постигат оптимални условия и дълготраен резултат

# 27
  • Мнения: 5
Здравейте аз също се интересувам от адхезивни мостове моля някой които си е направил адхезивен мост да ми пише

# 28
  • Мнения: 5
Моят стоматолог е в София и е много добър и готов да направи всичко, за да не изважда зъби. Направи ми чудесен адхезивен мост и се храня без проблем.
Аз от това разбирам, че адхезивният мост е поставен над зъба, така ли е? Нали уж мост се поставяше на мястото на изваден зъб...


здравейте може ли да ми кажете цената каква е и адрес и номер на зъболекаря

# 29
  • Мнения: 5
Моят стоматолог е в София и е много добър и готов да направи всичко, за да не изважда зъби. Направи ми чудесен адхезивен мост и се храня без проблем. Той ми го оцветИ, така, че да е като останалите ми зъби. Имах и пломба, която падаше постоянно. Направи ми и нея и вече 1 година всичко е там и е супер.Ако някой иска, мога да изпратя снимки на мейл

аз се интересувам може ли да ми кажете каква е цената и номер адрес на зъболекаря

# 30
  • Мнения: 6
Адхезивните мостове са добра алтернатива - особено когато съседните зъби са интактни.Така се запазват повече зъбни тъкани,тоест билогичната цена е най-ниска.Единственият недостатък е времето на живот на конструкцията.Но дори и да падне след някоя година винаги може да се направи нов.А и повечето колеги дават гаранция от около година.

# 31
  • Мнения: 6 587
Бихте ли споделили координати на зъболекари в София при които може да се направи адхезивен мост?

# 32
  • Мнения: 151
Много харесвам адхезивните мостове и вече имам проследени във времето. Ако се правят директно в устата не  са толкова добър вариант. Направени обаче върху модел от предварително снет отпечатък, те са едно чудесно решение. Въпреки всичко, те се нуждаят от изпиляване на зъбни тъкани, което не е чак толкова малко. Според мен са прекрасни при кариеси или стари пломби на съседните на дефекта зъби. Така хем имате нови пломби и здрави зъби, хем имате бонус възстановяване на празното място. Ако съседните зъби на дефекта (липсващия зъб) нямат никакви дефекти или пломби препоръчвам имплант, освен ако няма противопоказания за такъв разбира се.

# 33
  • Мнения: 404
Много харесвам адхезивните мостове и вече имам проследени във времето. Ако се правят директно в устата не  са толкова добър вариант. Направени обаче върху модел от предварително снет отпечатък, те са едно чудесно решение. Въпреки всичко, те се нуждаят от изпиляване на зъбни тъкани, което не е чак толкова малко. Според мен са прекрасни при кариеси или стари пломби на съседните на дефекта зъби. Така хем имате нови пломби и здрави зъби, хем имате бонус възстановяване на празното място. Ако съседните зъби на дефекта (липсващия зъб) нямат никакви дефекти или пломби препоръчвам имплант, освен ако няма противопоказания за такъв разбира се.

Как става почистването им , тъй като между моста и венеца има разстояние?

# 34
  • Мнения: 6
VDent - д-р Василев
ЕОДент - д-р Дочев

общо взето всички,стига да използват кофердам.Почистването е лесно,в зависимост от формата,която се избере...както при стандартни мостове

# 35
  • Мнения: 151
Stanislava89 - почистването е лесно когато е направен по индиректен метод ( моста да се изработи на модел, а не в устата). Когато е директен не е толкова добре, наистина се получава отстояние и е много по - трудно за хигиенизиране. Именно това е причината да се направи по  - по сложната процедура с две посещения и изработка върху гипсов модел.
При всеки един мост, независимо от материала за изработването му, гипсовият модел се радира ( отнема се малко от гипса там където трябва да е бъдещият заместващ зъб). По този начин завършената корона ще притисне плътно венеца на това място, зъбът ще изглежда като излизащ от венеца, а не като залепен и това ще ограничи влизането на храна под моста.

# 36
  • в сърцата на децата <3
  • Мнения: 4 033
Не знам според дебелите книги на зъболекарите колко трябва да издържи такъв мост, но моят е правен през 2006-та и до сега нямам никакви,  ама никакви грижи. 5-ти зъб,  долен, просто не ми поникна постоянен. Имах ужасен опит с упойките и това беше единствен вариант.  Сега на мъжа ми му предстои да запълва дупки от два срещуположни предпоследни и вероятно ще заложим на същото.

# 37
  • Мнения: 68 677
Много харесвам адхезивните мостове и вече имам проследени във времето. Ако се правят директно в устата не  са толкова добър вариант. Направени обаче върху модел от предварително снет отпечатък, те са едно чудесно решение. Въпреки всичко, те се нуждаят от изпиляване на зъбни тъкани, което не е чак толкова малко. Според мен са прекрасни при кариеси или стари пломби на съседните на дефекта зъби. Така хем имате нови пломби и здрави зъби, хем имате бонус възстановяване на празното място. Ако съседните зъби на дефекта (липсващия зъб) нямат никакви дефекти или пломби препоръчвам имплант, освен ако няма противопоказания за такъв разбира се.

Пушач, със здрави съседни зъби, без пломби, живи.
Какво препоръчвате в този случай - имплант или адхезивен мост?

Четох, че при пушачи не препоръчвате имплантиране. Също при здрави съседни зъби не препоръчвате мост.
Аз като съм по средата, какво е най-подходящо?

# 38
  • Мнения: 151
Много харесвам адхезивните мостове и вече имам проследени във времето. Ако се правят директно в устата не  са толкова добър вариант. Направени обаче върху модел от предварително снет отпечатък, те са едно чудесно решение. Въпреки всичко, те се нуждаят от изпиляване на зъбни тъкани, което не е чак толкова малко. Според мен са прекрасни при кариеси или стари пломби на съседните на дефекта зъби. Така хем имате нови пломби и здрави зъби, хем имате бонус възстановяване на празното място. Ако съседните зъби на дефекта (липсващия зъб) нямат никакви дефекти или пломби препоръчвам имплант, освен ако няма противопоказания за такъв разбира се.

Пушач, със здрави съседни зъби, без пломби, живи.
Какво препоръчвате в този случай - имплант или адхезивен мост?

Четох, че при пушачи не препоръчвате имплантиране. Също при здрави съседни зъби не препоръчвате мост.
Аз като съм по средата, какво е най-подходящо?


Ако хигиената ви е добра, това, че пушите не озназчава, че е забранено за импланти, а по - скоро, че се повишава рикска от инфекция и не е добре да пушите въобще докато не зарастне раната ви. Ако сте стриктен съм за имплнат, но ако смятате, че не сте, то по-добре да мост.

# 39
  • Мнения: 68 677
Благодаря, доктор Димов!
Стриктна съм. Пародонтологът ми показа и обясни нагледно как и с какво да почиствам, а аз изпълнявам стриктно ☺
Весели празници!

# 40
  • София
  • Мнения: 1 254
Аз съм с прясно изваден 6-ти зъб. Докторът ми даде час за вземане на мярка за временен мост и като ми обясни как ще ми изпили съседните зъби, направо лошо ми стана. Двата съседни са живи, а 5-ти е без пломба.
Не знам защо не ми спомена за адхезивен мост. Не ги ли правят във всяка лаборатория? По-скъпи ли са (мостът ще ми излезе 750лв)?
Спомена се за поддържане на хигиена. Ползването на зъбен душ достатъчно ли е за поддържане на хигиена на такъв мост?

# 41
  • Мнения: 68 677
Защо не потърсиш второ мнение на друго място? Да попиташ изрично за адхезивен мост? Друг вариант ти е имплант-като цена няма да е много по-скъпо мисля....чух около 1 100 някъде за един имплант...

# 42
  • София
  • Мнения: 1 254
Аз сега научих за адхезивния мост - след като докторът ми каза как ще ми пили зъбите, потърсих за алтернативи.
За имплант го питах, но костта била изядена от гранулома а и цената била 1500 долара.
Надявах се да намеря повече мнения тук.

# 43
  • Мнения: 68 677
Виж и в темата "имам стоматологичен проблем"...последно говорихме точно за адхезивен мост на дъвкателен зъб, че и аз съм със сходен на твоя проблем...

# 44
  • Мнения: 2
Може ли да ми препоръчате стоматолог в София , който има опит с адхезивните мостове и е добросъвестен  ?!

# 45
  • Мнения: 151
Аз съм с прясно изваден 6-ти зъб. Докторът ми даде час за вземане на мярка за временен мост и като ми обясни как ще ми изпили съседните зъби, направо лошо ми стана. Двата съседни са живи, а 5-ти е без пломба.
Не знам защо не ми спомена за адхезивен мост. Не ги ли правят във всяка лаборатория? По-скъпи ли са (мостът ще ми излезе 750лв)?
Спомена се за поддържане на хигиена. Ползването на зъбен душ достатъчно ли е за поддържане на хигиена на такъв мост?

Адхезивният мост (ако не е директен) изисква много повече работа и прецизност, затова много колеги просто не ги правят и не ги предлагат. Ако имате пломба на 7ми, ще жертвате много малко от 5ти ( не като за корона), а седмият ще бъде и с нова пломба ( тази част от адхезивният мост, която ще се захваща за 7мия).

# 46
  • София
  • Мнения: 1 254
Благодаря д-р Димов.
Аз му се обадих на моя стоматолог и той каза, че не прави адхезивни, защото не били сполучливи.
Предложи ми троен мост, който да обхване 6, 7 и 8-ми зъб (това висящ мост ли е?). Но ние току-що лекувахме мъдреца и той е много бял и красив Simple Smile Не ми се иска да го съсипвам и него. Такъв мост може ли да бъде само от 2 зъба, при положение, че рамото - 7-ми зъб - е по-дълго?

# 47
  • Мнения: 151
Кой е липсващия ви зъб. Обикновено ако няма 5ти примерно, се изпиляват 6ти и 4-ти, тоест зъбите съседни на дефекта. В някои случаи се изпиляват 2 съседни зъба и се пуска "висящ зъб" напред или назад. Да не би да става въпрос да ви поставят коронки? При всички положения има ли 7ми, не мисля, че е подходящо да се пили 8ми. Не виждам смисъла в това нещо...Или колегата има нещо особено в предвид или допускам, че не сте разбрала правилно. Моля за по подробна информация

# 48
  • София
  • Мнения: 1 254
6-ти зъб липсва, 5-ти е съвсем здрав, 7-ми има пломба, а 8-ми е току-що лекуван от пулпит и е с нова пломба.
Питам се дали е възможно да се направи мост на 6-ти и 7-ми.

# 49
  • Мнения: 151
Може да се направи мост 7ми - 5ти, при което ще се използва мястото от пломбата на 7ми и ще трябва да се направи място за захващане на 5ти. 6ти зъб ще бъде възстановен изцяло.

# 50
  • София
  • Мнения: 1 254
Може да се направи мост 7ми - 5ти, при което ще се използва мястото от пломбата на 7ми и ще трябва да се направи място за захващане на 5ти. 6ти зъб ще бъде възстановен изцяло.

Благодаря, но нали става въпрос за висящ мост - коронка на 7, изцяло изграден 6 и конструкцията само залепена за 5?

# 51
  • Мнения: 151
Не, от 5ти зъб ще трябва да се изпили малко

# 52
  • Мнения: 98
Аз сега научих за адхезивния мост - след като докторът ми каза как ще ми пили зъбите, потърсих за алтернативи.
За имплант го питах, но костта била изядена от гранулома а и цената била 1500 долара.
Надявах се да намеря повече мнения тук.

Моят зъболекар сам ми предлагаше имплант преди година и половина, ако замине зъбът, заради който всъщност пуснах тази тема. Зъбът пу пу пу още си стои Bowtie
Имам гранулом, аз затова се разтърсих за мостове и прочее, но намерих този зъболекар, пак от интернет, оказа се през 3 блока от нас, а никога не съм знаела, че там има зъболекари. Е, махна старата коронка, почисти корените, ама той грануломът на снимка си стои, оказа се, че остатъкът от зъба е загнил и коронката е притискала венеца, та той беше син, май му каза - мъртъв венец. Сложи нова коронка, но още тогава го питах какво правим, ако трябва да се вади. И той каза, че може и имплант - 800 лв.

# 53
  • София
  • Мнения: 1 254
kaily, благодаря за информацията за цената на импланта. Не знам защо моят зъболекар ми каза по-висока цена. За тройния мост от Титан 7 (май беше) ми каза 750лв, което е нормална цена според мен.
И моят гранулом беше такъв и аз се панирах, че имам инфекция в главата и затова го махнах зъба набързо. Още си стоя с дупката, не съм решила какво да правя.

Последна редакция: пн, 19 фев 2018, 18:13 от Luna*

# 54
  • Мнения: 68 677
И аз в чуденка. Още не съм решила с какво да заместя 26 зъб, който е със стопена кост.
За адхезивен пародонтологът се изказа неласково...било временен мост това....

# 55
  • Мнения: 98
Е, те обикновено вървят по 1400 лв някъде имплантите. Една зъболекарка преди ми беше казвала, че не вярва тия по 800-900 лв да са добри.
И аз се учудих, че този зъболекар каза 800, но понеже засега отпадна и не съм го разпитвала повече.
Иначе за инфекцията не ми е минавало през ума, то старата ми зъболекарка не правеше снимки и кой знае откога е стоял тоя гранулом...ама болките, които имах и заради които се разтърсих и пуснах и тая тема преди време, се оказаха от мъртвия възпален венец, като се оправи и спряха и болките... не знам, ако не ми се обажда зъба, нямам намерение да го вадя.

# 56
  • Мнения: 10
Такъв мост прави  д=р Чорбаджаков    Дружба 1 блок 2 цена 70 лева

# 57
  • Мнения: 68 677
А нужно ли е костозаместване при адхезивен мост? Имам стопена кост и ми се струва, че без костозаместване венеца ще е хлътнал Thinking

# 58
  • Мнения: 404
А нужно ли е костозаместване при адхезивен мост? Имам стопена кост и ми се струва, че без костозаместване венеца ще е хлътнал Thinking
При адхезивния мост не е нужно .

# 59
  • Мнения: 68 677
Това от личен опит ли?

Защото на мен ми се струва, че понякога се налага костозаместване - при мен 1/2, да не кажа 2/3 от корена на зъба е оголена и на практика е видима и над венеца.
 Как ще се оправи този дефект с адхезивен мост - зъбът трябва да е доста дълъг надолу в такъв случай ??
Не ми се струва възможно .... Thinking

# 60
  • Мнения: 404
Това от личен опит ли?

Защото на мен ми се струва, че понякога се налага костозаместване - при мен 1/2, да не кажа 2/3 от корена на зъба е оголена и на практика е видима и над венеца.
 Как ще се оправи този дефект с адхезивен мост - зъбът трябва да е доста дълъг надолу в такъв случай ??
Не ми се струва възможно .... Thinking

Зъбът Ви не е ли изкаран ? Аз имам изваден горен пети зъб в дясно и съседните два са здрави , за тях хванаха адхезивния мост , корен нямам съответно венеца си е вдлъбнат навътре . Зъба се държи на съседните.

# 61
  • Мнения: 68 677
Не, не е изваден все още зъба.
А така с дупка отдолу под възстановения зъб не е ли ... кофти?
Това ме притеснява - да не стои грозно. Освен това, ако зъбът не е плътно прикрепен към венеца, ще се задържа храна там и поддържането на хигиената ще е трудно....

# 62
  • Мнения: 404
Не, не е изваден все още зъба.
А така с дупка отдолу под възстановения зъб не е ли ... кофти?
Това ме притеснява - да не стои грозно. Освен това, ако зъбът не е плътно прикрепен към венеца, ще се задържа храна там и поддържането на хигиената ще е трудно....

Вдлъбнатината не се вижда , тя е под устната , поне при мен . А относно хигиената , разстоянието е съвсем малко , почуствам го с интердентална честка за 2 секудни като си мия зъбите . Моя не знам дали е направен по най-добрия начин , възможно е някой да го направи и без разстояние предполагам ,при мен има съвсем малко . Друг вариянт предлагат ли ви?

# 63
  • Мнения: 68 677
За заместване на зъба ли - три варианта - имплант, мост, ортодонтско издърпване на седмия на мястото на шестия.

А иначе от темата, и по-точно от доктор Димов запомних, че при изработване на адхезивен в лаборатория и поставянето му в две посещения, това отстояние към венеца го няма. На гипсовият модел се отнема от мястото, където зъбът ще прилепне към венеца, и по този начин няма да има дупка там....след като се постави готовият вече мост.

# 64
  • Мнения: 404
За заместване на зъба ли - три варианта - имплант, мост, ортодонтско издърпване на седмия на мястото на шестия.

А иначе от темата, и по-точно от доктор Димов запомних, че при изработване на адхезивен в лаборатория и поставянето му в две посещения, това отстояние към венеца го няма. На гипсовият модел се отнема от мястото, където зъбът ще прилепне към венеца, и по този начин няма да има дупка там....след като се постави готовият вече мост.
А при вас ортодонтско издърпване на седмия на мястото на шестия не е ли добър вариянт ?

# 65
  • Мнения: 68 677
Обмислих го внимателно, но се отказах. Ще трябва да се носят ритейнъри до края на живота след това. Иначе зъбът ще се върне там, където си е бил, тоест на мястото си.
Освен това не дават гаранции - трябвало внимателно да се издърпа седмия, за да не паднел в дупката на шестия, тоест там, където е стопена коста...бла-бла....
За това обмислям имплант или адхезивен мост в момента. Но не мога да реша.

# 66
  • Мнения: 404
Обмислих го внимателно, но се отказах. Ще трябва да се носят ритейнъри до края на живота след това. Иначе зъбът ще се върне там, където си е бил, тоест на мястото си.
Освен това не дават гаранции - трябвало внимателно да се издърпа седмия, за да не паднел в дупката на шестия, тоест там, където е стопена коста...бла-бла....
За това обмислям имплант или адхезивен мост в момента. Но не мога да реша.

Консултирайте се с няколко стоматолози и преценете. Аз лично се отказах от импланта , ако някога реша мога да си сложа , но за сега нямам такова намерение . ПРосто цялата процедура ме притеснява.

# 67
  • Мнения: 68 677
И мен ме притеснява да си призная. Иначе нямаше цяла година да се люшкам и чудя...много съм объркана, честно казано.

# 68
  • Мнения: 404
И мен ме притеснява да си призная. Иначе нямаше цяла година да се люшкам и чудя...много съм объркана, честно казано.

Да ви кажа и аз много мислих. Като цяло адхезивният мост е с най-малка биологична цена , сядаш на стола и ти го правят , няма болка , няма пилене и т.н. Аз не съм стоматолог , но най-лошото , което може да изгубиш от този мост според мен , са парите които си платила за него. Реално аз го направих , защото ме е страх да си сложа имплант. Ако някога падне , той може да се залепи пак или да си сложа имплант ако ми е минал страха , тогав аще изгубя сумата , която съм дала. Не ми създава неудобство ,изглежда добре . Не знам ,ако някой по-компетентен сподели мнение , аз лично съм бъзла ... може да е голяма грешка , но това решение взех. ..за сега/

# 69
  • София
  • Мнения: 371
Не, не е изваден все още зъба.
А така с дупка отдолу под възстановения зъб не е ли ... кофти?
Това ме притеснява - да не стои грозно. Освен това, ако зъбът не е плътно прикрепен към венеца, ще се задържа храна там и поддържането на хигиената ще е трудно....

Вдлъбнатината не се вижда , тя е под устната , поне при мен . А относно хигиената , разстоянието е съвсем малко , почуствам го с интердентална честка за 2 секудни като си мия зъбите . Моя не знам дали е направен по най-добрия начин , възможно е някой да го направи и без разстояние предполагам ,при мен има съвсем малко . Друг вариянт предлагат ли ви?

Привет ,може ли  на лични къде  е правен този адхезивен мост и TETA75 дали си е направила .Благодаря

# 70
  • Мнения: 68 677
Аз не съм правила.

# 71
  • Мнения: 17
Сложиха ми адхезивен мост на преден долен зъб във факултета по стоматология. Много съм доволна!

# 72
  • София
  • Мнения: 371
Sisi много благодаря , че се включи . Директно ли ти го направиха или с отлят модел с мярка , четох ,че този втория начин бил по- труден , но по- добре се получавало. Може ли координати на лични на някой доктор ако имаш и е удобно . 

# 73
  • Мнения: 17
Направиха ми го с отлят модел, искаше да ми покаже как ще излглежда и дали ще ми хареса, дали имам забежки. След това го постави и вече година и 3 месеца без проблеми.

# 74
  • Мнения: 404
Сложиха ми адхезивен мост на преден долен зъб във факултета по стоматология. Много съм доволна!

Може ли да споделите колко Ви струваше

# 75
  • Мнения: 17
Струваше ми 50лв. Прави ми го студент.

# 76
  • София
  • Мнения: 3 188

Как става почистването им , тъй като между моста и венеца има разстояние?
[/quote]

Здравейте,
Питахте ме нещо на личната поща, но сте блокирали отговорите.

# 77
  • Мнения: 311
Здравейте!
Имам два липсващи дъвкателни долни зъби ( за съжаление  от лява и дясна страна ) . Изключително ме е страх да слагам импланти плюс днес след първа консултация се оказа , че и кост няма достатъчно останала. От ляво горен зъб вече е с 2мм по-долу ... дълго време няма опора отдолу... вече не знам какво решение да взема... керамичен, циркониев или така наречения адхезивен мост . Някои от вас слагали ли са на долно дъвкателни?
Благодаря предварително

# 78
  • Мнения: 2 030
Има ли някой с адхезивен мост при 1 изваден зъб? Казае се за 6-ти долу, като съседните два зъба 5 и 7-ми са с малки пломби. Не ми се иска мост с пилене на съседните зъби. Някакъв съвет какви са вариантите ?

# 79
  • Мнения: 68 677
Имплант ако имаш кост и нямаш възпаления на др.места например от джобове.

# 80
  • Мнения: 404
Има ли някой с адхезивен мост при 1 изваден зъб? Казае се за 6-ти долу, като съседните два зъба 5 и 7-ми са с малки пломби. Не ми се иска мост с пилене на съседните зъби. Някакъв съвет какви са вариантите ?

Да аз имам , доволна съм. Имам го 3 г.

# 81
  • Мнения: 68 677
Може ли името на стоматолога, моля?

# 82
  • Мнения: 4 255
Stanislava89, и аз се информирам за адхесивните мостове. Интересува ме дали може да се направи на 5 горен десен зъб? Колко време след ваденето на зъба се слага? Казаха ми, че 6 месеца след ваденето се слага имплант, как е при адхесивния мост. Вие къде го правихте? Можете ли да ми пишете на лични тази информация, че вашата поща не получава съобщения.
Благодаря

# 83
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Може ли за малко насока от вече поставили си адхезивен мост.Проблемът ми е следният:отчупи ми се парче от 6 горен дъвкателен зъб(умъртвен, с извадени нерви и фотополимерна пломба)Стоматолога предлага коронка(естествено),аз се колебая.Съседните два зъба(5 и 7)са в отлично състояние.Необходимо ли е да се вади остатъка от зъба или може да се бондва на място?По добрия вариант ли е да го извадя и да се направи модел в лаборатория или на място да се направи корекцията.И последен въпрос:цена на услугата в двата варианта?
Благодаря предварително!

# 84
  • Мнения: 68 677
Коронка значи обличане на зъба. Коренът му НЕ се вади. Не разбрах кое ви притеснява и защо говорите за вадене?

На 6 зъб не се навиват да правят адхезивен мост. Скоро писах във фейсбук на д-р, реклавиран като поставящ такива мостове и ми върна отговор че на 6-ги зъб НЕ поставя и адх.мост не е подходящ вариант.

Последна редакция: чт, 27 авг 2020, 20:15 от teta75

# 85
  • Мнения: 6 587
Тете, може би защото нотоварването на 6- ти зъб, като дъвкателен е по- голямо в сравнение с 5,4...
Може да се компрометира лечението.

Коронка се поставя, след като си изпили зъбът, а не се вади. Точно, както Тета е обяснила- обличане на зъб.

Последна редакция: чт, 27 авг 2020, 20:13 от Biserka_a

# 86
  • Мнения: 68 677
Да Бисе..за това. Голям си е 6 и 7 зъб...там ме подразни че не бе уточнено - статия постната, снимки...но липсваше уточнението /важното!/, че видиш ли всичко написано НЕ важи за 6 и 7 зъби.

Моите зъболекари казват че много се чупели...

Не знам къде е истината..

# 87
  • Мнения: 6 587
Тете, вероятно истинота е някъде по средата. Зависи кой и как ти го е направил.
Имам позната, вече 6 години е с такъв мост. Никакви оплаквания, счупване и т.н.

# 88
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Коронка значи обличане на зъба. Коренът му НЕ се вади. Не разбрах кое ви притеснява и защо говорите за вадене?

На 6 зъб не се навиват да правят адхезивен мост. Скоро писах във фейсбук на д-р, реклавиран като поставящ такива мостове и ми върна отговор че на 6-ги зъб НЕ поставя и адх.мост не е подходящ вариант.
Притеснието ми е,че по-скоро съм объркана от състоянието на зъба и как да процедирам.Както писах е умъртвен с извадени нерви(с фотополимерна пломба вече липсваща)Пропука се и докато запазя час се разцепи и  падна  половината зъб.Обясних състоянието на стоматолога.В понеделник имам час,като преди това ще направя и снимка.
Според него най-добър вариант е коронка,евентуално мост.Предполагам,че при мост ще трябва да се извади остатъка от зъба,а ми се иска да го запазя(не говорим за страх,а за предпазливост)Не съм наясно с подобен род процедури.
Имплант изобщо не коментирам като вариант.
Мисълта ми беше дали няма начин да се доизгради липсващата част от зъба на място  и след това да се направи такъв адхезивен мост.Объркана съм вече... Disappointed

# 89
  • Мнения: 68 677
Търси някой който да ти го изгради нагоре. Щом имаш корен ...
До последно се пробва да се оправи. Ваденето е краен вариант.
Ако успее с щифтове там да изгради коронката ще е добре. Тя няма да се лепи за съседните..би следвало да стъпва на корена и той да я държи.

Потърси второ и трето мнение .

# 90
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Търси някой който да ти го изгради нагоре. Щом имаш корен ...
До последно се пробва да се оправи. Ваденето е краен вариант.
Ако успее с щифтове там да изгради коронката ще е добре. Тя няма да се лепи за съседните..би следвало да стъпва на корена и той да я държи.

Потърси второ и трето мнение .
Как ме разбра от раз...Simple Smile
Да,целта ми е да запазя по възможност зъба при положение,че корен има.Най-лесно се хващат клещите и се вади.
Благодаря ,за мнението!
Явно този тип мост не е подходящ за моя зъб.

# 91
  • Мнения: 68 677
Този мост -  едва след като ти извадят зъба.

Дано да успееш да го спасиш.

# 92
  • Мнения: 1 375
Feeling,какво стана със зъба? Надявам се си успяла да го спасиш. Както Тета казва, при твоя случай ако ти е здрав корена ,а и костта също ти слагат щифт(пинлей) и ти го изграждат. После ако трябва леко го изпиляват и оформят и отгоре му слагат коронка. За 6-ти зъб е добре да е металокерамика,че са по-здрави за дъвкателен зъб от изцяло керамичните например,които ги препоръчват за предни зъби...а може и от цирконий, ама цените там са доста по-високи.

Аз също следя темата за този вид мостове и разбирам,че е подходящ в случаите в които съседните зъби са със стари пломби и е удобен случая ,за да се подновят....А също така,че не са подходящи за големи дъвкателни зъби, където натоварването е по-голямо.

Имам едно празно място на 5-ти долен зъб,което стои дълго време празно ,а съседните зъби са 4-ти със стара пломба отстрани към петия(подходящ за случая), но от другата страна 6-тия ми е коронка с имплант,който не мисля,че е удачно да се пипа за адхезивен мост???
Зъболекарката ми каза,че може да се направи коронка на четвъртия и да се пусне и такава към петия.Но аз не искам да си пиля живия 4-ти зъб,за да се покрие мястото на 5-тия.
Преди години ми бяха направили едно силиконово зъбче с основа,което се щракаше на празното място между другите два, но аз така и не свикнах с него и не съм го носела активно.А за друг имплант до съществуващия не става,защото мястото вече е останало малко,а и не се знае в какво състояние е и костта.Чудя се какво друго може да се направи?

Последна редакция: чт, 05 ное 2020, 11:44 от Zhani

# 93
  • Мнения: 574
Здравейте, и аз пред дилема. Накратко съпругът ми има проблем с цяла Горна челюст, решихме да са импланти. Ходихме при др Саша Стаменов в Плевен, който предложи 8 импланта. Има кост, слава богу. Даде ни цена от 10 000 лв за всичко. Имплантите са на Нео биотек. Но ми дава гаранция само две години. Решили сме да отидем за второ мнение в Банско в А дент.
Но генералния ми въпрос е. Много мои колеги започнаха да ме разобеждават за тези импланти и да се спрем на мостове. 1во заради цената. Разликата е доста впечатляваща. 2ро заради това, че организма, може да не приеме инплантите и 3то започнаха едни истории как тези импланти постоянно се чупели боли и ходене по мъките. Съпруга ми е на 29 год. Бих искала мнение на имплантолог. Какво мисли? Дали е по-добър варианта с мостовете? Ако не короните да са металокерамика или цирконий. Др Стаменов ми каза че металокерамика та била по-здрава. А от другия лекар в Банско, с който се консултирам по телефона, предстои ни час, каза че цирконий бил по-добрия вариант. И нещо друго броя на имплантите. Единия ми казва 8 а от Интернет чета, че 6 са напълно достатъчни. Моля за помощ!!

# 94
  • Мнения: 4
Аз намирам тук там в нета кабинети, които го предлагат, но не мога да се доверя без повече информация и то най-вече от човек с такъв мост.
Повечето дентални клиники са ги описали, но според мен никой не ги прави

# 95
  • Мнения: 42
Здравейте,

От 13 февруари до 5 март можете да задавате своите въпроси към д-р Радослав Симеонов - един от водещите имплантолози в България с над 20 години професионален опит в Имплантологията и Оралната хирургия.

Задайте въпросите си ТУК.

Общи условия

Активация на акаунт