Задайте въпрос на д-р Р. Симеонов, водещ специалист по зъбни импланти в клиника Дентатайм

  • 4 888
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6
Д-р Радослав Симеонов е един от водещите имплантолози в България с над 20 години професионален опит в Имплантологията и Оралната хирургия. Собственик и главен лекар на клиника Дентатайм в София,  специализирана в комплексно лечение на дентални заболявания с насока имплантология, естетика и кореново лечение на зъбите.
Ако на Вас или на Ваш близък предстои поставяне на зъбен имплант (зъбни импланти) или искате да научите повече за възможностите, които съвременната и най-модерна имплантология предлага и за най-сложните клинични случаи, д-р Радослав Симеонов ще отговори на Вашите въпроси, които можете да зададете в тази тема.
Зъбните импланти са дълготрайно решение за цял живот -  не само функционално, но и цялостно естетично решение.



Зъбните импланти са най-добрият съвременен метод за заместване на един или повече липсващи зъби. Лечението със зъбни импланти е най-краткият и ефективен път към възстановяването на дъвкателна функция и естетика при загуба на зъби, както при по-възрастни, така и при млади пациенти.

Бързо възстановяване със зъбни импланти само в рамките на 5 работни дни!
Д-р Симеонов представя система за иновативно лечение със зъбни импланти, върху които трайно се закрепват постоянни металокерамични мостове с корони (зъбни конструкции).
Този метод на лечение е организиран в рамките на до 5 работни дни и е едно от най-търсените решения в клиника Дентатайм при пациенти с липса на няколко съседни зъби или тотално обеззъбяване. Също така се прилага и при пациенти, страдащи от тежка форма на пародонтит (подвижни зъби, необратими възпалителни процеси в костта и венците). Пациентът получава неподвижни конструкции (мостове) най-често в рамките на 3 дни от операцията и поради тази причина системата е известна също и като бързи (имедиатни, експресни) зъбни импланти.

Зъбни импланти, които са подходящи за пациенти с напреднала пародонтоза (пародонтит), диабет, пушачи и такива, при които липсва достатъчно кост.
С богатия си опит, личен подход и имплементирането на най-съвременните  технологии за работа, д-р Симеонов е спечелил доверието на множество пациенти от цяла България и от чужбина в решаването и на най-сложните клинични случаи.

Хора от всички възрасти, на които преди е било отказвано лечение със зъбни импланти, получават своята нова усмивка и се връщат към нормален и качествен живот, благодарение на персонализирания и задълбочен анализ провеждан в клиника Дентатайм за съставянето на индивидуален лечебен план и избор на най-добрата имплантологична система за всеки конкретен случай.

План за ускорено лечение - подходящ за заети хора и пациенти от градове извън София
Екипът на д-р Симеонов в клиника Дентатайм предлага и един по-различен подход, с персонализиран план за лечение и оптимизирано време за посещения в клиниката, създаден специално за заети, работещи и пътуващи хора.  

Задайте своите въпроси към д-р Радослав Симеонов в темата!
Научете всичко, което бихте искали да знаете за имплантите, какъв е възстановителният процес след тази процедура и необходима ли е специфична грижа при вече поставени импланти.
В следващите три седмици периодично ще споделяме полезна информация в темата, а след приключването ѝ на 6 март 2023 г., екипът ни ще обобщи вашите важни и често задавани въпроси и ще публикуваме отговорите на д-р Радослав Симеонов.

Последна редакция: пн, 13 фев 2023, 11:15 от Адриана (Адри)

# 1
  • Мнения: 247
Здравейте, д-р Симеонов,

Интересувам се, колко средно е времето за възстановяване след поставяне на имплант?
И какво мога да направя, за да подпомогна процеса да се случи по-бързо и да избегна възпаления или други проблеми?
Освен болката, какви други симптоми би имало, ако нещо не е наред?

# 2
  • София
  • Мнения: 1 573
Здравейте,

Предстои ми в близко бъдеще да ми бъде поставен зъбен имплант. Доколкото ми е известно, тютюнопушенето е противопоказно и може да доведе до отхвърляне на импланта. В тази връзка искам да попитам колко време преди процедурата трябва да се спрат цигарите и съответно това доживот ли е?

# 3
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 728
С пародонтоза съм и всички горни зъби се разклатиха и  ми бяха извадени.Наложи се да сложа протеза, но не ми е удобна и бих си сложила импланти, ако е възможно! някои ми казват,че това е невъзможно при пародонтоза, защото ще се стопи костта! Мога или не мога?

# 4
  • Мнения: 5 000
Здравейте!
Имам инфекция под една коронка, съседния зъб също е с корона. Бях на преглед и казаха, че зъбите няма да изкарат много и е добре да мисля за имплант. Обаче проблемът е ,че имало стопяване на костта ,а съм на 30г, и не се знае дали и с импланта ще изкарам дълго време. Трябва аз да реша дали да лекувам тези два зъба и да постоят още с корони, или да сложа импланти. Не мога да притегля плюсовете и минусите като пациент..разбира се, искам да си запазя максимално зъбите преди да се вземат крайни мерки. Но тази инфекция,която ми направи единия зъб,не знам ще позволи ли да се лекува... Прилагам снимка. Може ли да споделите вашето мнение, какво препоръчвате в този случай?

# 5
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
С пародонтоза съм и всички горни зъби се разклатиха и  ми бяха извадени.Наложи се да сложа протеза, но не ми е удобна и бих си сложила импланти, ако е възможно! някои ми казват,че това е невъзможно при пародонтоза, защото ще се стопи костта! Мога или не мога?

На мен ми казаха, не че не е възможно, а е безсмислено, тъй като има голяма вероятност от отхвърляне на имплантите. Което означава спестяване на болки и страдания и на много пари.

# 6
  • Мнения: 313
Здравейте! Може ли да се сложи имплант на мястото на 7-и горе вдясно или само до 6-и се слагат?

# 7
  • Мнения: 144
Здравейте! Благодаря за предоставената възможност за консултация.
Бих искала да попитам имат ли имплантите "срок на годност" така да се каже? Имам поставен мост с циркониеви корони преди години, защото имам 2 липсващи зъба вследствие на катастрофа. Замислям се обаче дали имплантите не бяха по-доброто решение и в този ред на мисли ме интересува трайността на поставянето.

Благодаря много!

# 8
  • Мнения: 55

Здравейте, имам операция на долни предни зъби  от преди 12 години, вследствие на голяма киста, загубих единия зъб. С годините на мястото на загубения зъб, зъбите сами се преместиха, но както на сегментната, така  и панорамната снимка се вижда костна загуба, дори към третите и четвъртите зъби. Два от предните ми зъби са подвижни и съм в голям шок колко ще издържа. Снимките са правени през лятото на миналата 2022 година. При евентуална загуба на предните зъби, дали костта която имам ще бъде достатъчна за имплант. Ще е нужно ли присаждане на кост, и до колко след присаждането на кост, би било  успешно поставянето на импланти евентуално? Защото всичко ми се струва мъчно и продължително като лечение, дори невероятно.

Последна редакция: вт, 21 фев 2023, 11:37 от Адриана (Адри)

# 9
  • Мнения: 6
Основни предимства на едночастовите експресни зъбни импланти

Основните предимства на едночастовите експресни импланти са следните:

Pushpin Те са бързи, ефикасни и достъпни – в рамките на 3-5 дни пациентите получават нова усмивка и имат възможност да се хранят веднага.

Pushpin Не са необходими допълнителни операции за добавяне на кост– експресните зъбни импланти  могат да се поставят под голям ъгъл и по този начин да се избегнат големи анатомични структури (максиларен синус, канал на долночелюстен нерв и др.).

Pushpin Могат да се прилагат при пушачи, диабетици и хронично болни пациенти или такива, на които е отказано имплантологично лечение с двучастови импланти.

Pushpin Бързите зъбни импланти не са опасни – по време на и след хирургичното лечение, зъбните импланти ограничават травмата и инфекциите, което ги прави безопасни.

Pushpin Този тип едночастов винтов имплант има специален гладък дизайн и се поставя в твърдата, кортикална кост, която не се резорбира и дава възможност за остеофиксация (много здраво закотвяне, фиксиране на импланта). По този начин е възможно да се постави протезна конструкция веднага след имплантирането. Травмата при оперативната интервенция е много по-малка, като поставянето на този тип експресни (BCS) импланти измества с 60% по-малко кост в сравнение с двучастовите импланти. Костната цялост и кръвоснабдяване също се засягат минимално.

Pushpin Гладката повърхност на бързите зъбни импланти позволява да не се задържат плака и зъбен камък, като по този начин венецът около импланта се запазва здрав и не се развива периимплантит. Възпалението на венците, което се наблюдава преди изваждането на пародонтитните зъби, изчезва след поставянето на базалните импланти.

Pushpin Възстановяването е бързо, без усложнения и в голям процент от случаите, на пациентите не се налага да приемат голямо количество медикаменти, прилагани при стандартни хирургични интервенции.

Възстановяването след оперативната интервенция обикновено протича между 3 и 7 дни, безболезнено е и не пречи на ежедневните навици, работа и нормален живот на нашите пациенти.

# 10
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 809
Чудесно звучи!
Затова моля, ако има някой, който с напреднала пародонтоза си е поставил импланти по този начин и поне 10 години са издържали, да сподели мнение. (не знам доколко ще живея,  но това ми дойде като срок) Simple Smile

# 11
  • Мнения: 705
И на мен ми харесва, но където и да отида ми предлагат само като най-добро двучастов  имплант.А  тези базалните ,звучи чудесно.И аз се интересувам от същото.

# 12
# 13
  • Мнения: 705
Всичко това може да се прочете в сайта на Дентатайм клиника.Няма нужда да задаваме въпроси тук, защото  няма кой да отговори.Тази тема е създадена като допълнителна реклама на клиниката.

# 14
  • Мнения: 68 644
Променили са първия пост и отговорите щели да бъдат след 6 март, но не на всички въпроси, а само на тези подбрани от някой си...
Предполагам, като отидеш на платен прием там...ще отговорят...но нещо темата ми се струва не ок, така както е поднесена Thinking

Общи условия

Активация на акаунт