Йоркширски териер- тема 6

  • 66 157
  • 732
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 11 998
Зори, ние сме в една гора, наоколо няма нищо, абсолютна дивотия. Днес ще ходя до Бургас за такъв спрей, защото е тежко положението.
Дано се справя, за да не се стрижем.

# 676
  • Мнения: 448
Благодаря ви за съветите !
Мисля, че наистина не мога да се справя, не, защото не искам, а защото вкъщи няма условия и не мога да ги създам, не живея сама. И да, нямам собствена стая, сега спя в хола при кучето.
Днес бяхме на ветеринар. Ваксинира го, пръсна му специално за бебета спрейче против бълхи и вече сме доволни и весели. Другата седмица пак ще го пръснем, за да махнем и последната гад. Само че за пръскане из вкъщи ветеринарят не ми препоръча нищо. Каза, че много неща има, но кучето може да ги близне и той не може да гарантира какво ще стане. За препаратите за килими каза същото. И сега ще си стоя с бълхи вкъщи и омирисан килим. Ще пусна обява, защото искам това малко същество да бъде щастливо и да дивее на воля из някой просторен и обезопасен апартамент. Но кога ще намери нови стопани и дали ще са каквито си представям... Ще избирам по излъчване, дано имам късмет. А иначе ветеринарят ми даде отговор на въпроса мини йорки ли е- категорично не. То е на 43 дена, 1 кг и изобщо не прилича по думите му. Така че съветът ми към хората, които искат мини йорки е да си купят от познат или развъдник. Пълно е с мошенници, то почти няма честни. Това по принцип няма значение, защото моята красавица ще си е прекрасна и в по-голям формат. Само отбелязвам.

# 677
  • Мнения: 657
Ами.. аз лично не се учудвам, че не е мини. Още като каза, че са ти го подарили и в предвид цената на мини-тата.. Rolling Eyes Може и някакъв мелез да е, щото на 43 дена - 1 кг. не е малко newsm78
Каквото и да е, наистина, кученцето заслужава обич, време и търпение Simple Smile Дано успееш да му ги осигуриш - ако не при теб, то поне при други хора Wink

# 678
  • Мнения: 2
rozi4kata, най- добрия вариант е вие и хората като вас да се самоубият и не вие да избирате по излъчване, а продавачите да внимават на какви селяни с "излъчване" продават. Simple Smile

# 679
  • Мнения: 49
здравейте кога мога да започна да къпя Амилия вече имаме първа ваксина минаха 4 дена на 52 дни е  и бихте ли ми препоръчали марка шампоан и балсам и мога ли да ползвам шампоан за кучета с дълга козина защото знам че козината на йоркито е много различна от тези на другите кучета и при нашият ветеринар не предлагат специално за йорки шампоани и много се чудя към коя марка да се обърна
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/ … a57aca178ce645117
спящата красавица  Heart Eyes

# 680
  • София
  • Мнения: 343
Александра,от пет години гледам йорки и най-доброто е това
http://zoomagazin.eu/bg/kategorii/kitove-22965/chris-christensen … inni-kozini-20050

# 681
  • Мнения: 448
rozi4kata, най- добрия вариант е вие и хората като вас да се самоубият и не вие да избирате по излъчване, а продавачите да внимават на какви селяни с "излъчване" продават. Simple Smile
Някой май не си е взел хапчетата !

# 682
  • Мнения: 448
Ами.. аз лично не се учудвам, че не е мини. Още като каза, че са ти го подарили и в предвид цената на мини-тата.. Rolling Eyes Може и някакъв мелез да е, щото на 43 дена - 1 кг. не е малко newsm78
Каквото и да е, наистина, кученцето заслужава обич, време и търпение Simple Smile Дано успееш да му ги осигуриш - ако не при теб, то поне при други хора Wink
Съгласна съм, то не е виновно за нищо и заслужава любов като всички други кучета. Вече и аз се притеснявам да не е мелез. Уж са видяли майката на живо, а бащата на снимки. Не знам вече какво да си мисля, изобщо не му расте козина като на йоркитата. Освен да питам "продавачката", кученцата бяха няколко, сигурно и другите ще повдигнат въпроса.

# 683
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
до сега само четях, но вече не се стърпях
какво значение има дали е мини или не, важното е да е желано и обичано, в случая твоето мъниче не е, за голямо съжаление
моите и двамата не са мини, тежат около 3-4кг не съм ги мерила скоро
големия е вече много възрастен и ушичките му паднаха на долу и какво да го изхвърля че не е перфектен
та той е част от семейството, обичаме го и се грижим за него
малкия е на годинка и много много палав и него си го обичаме, той е нашето слънчице
наистина не си вземайте кученце ако не сте готови да го гледате, горкото мъниче
 Александра Стоянова мислех че само моя спи така, но явно не, голяма е сладурка малката принцеса
момичета тъй като сме си запланували една обиколка на Париж и една на Брюксел поръчах чанти на мъниците, няма да издържат цял ден да обикалят, но чуденката ми е, няма ли да им е много горещо в чантите, много съм притеснена

# 684
  • Мнения: 448
до сега само четях, но вече не се стърпях
Явно не си чела внимателно. Проблемът изобщо не е в това дали е мини или макси. Подариха ми го без да се съобразят, че нямам условия и възможност да го гледам.

# 685
  • Мнения: 49
благодаря за комплекта  вече дори го поръчах  Grinning
а за зъбките какво използвате тя е още малка но искам да се запозная повече защото на другото ми куче ги мия с четка то е голямо ами на тея мъници как се прави ?

# 686
  • Варна
  • Мнения: 1 134
до сега само четях, но вече не се стърпях


И аз така.

Rozi4kata не е виновна, не я нападайте чак толкова. Тя се опитва да направи най-доброто за кученцето. Но няма подкрепата от семейството си, което е задължително. Ако не помощ, поне подкрепа трябва да има. Кучетата са изключително интуитивни и усещат отношенията на всички около себе си. И правят напук, ама много напук. Личен опит...

Относно минитата....Няма такава разновидност при йоркитата, както например при пуделите. Има си някакъв стандарт, но и той е доста условен.
Ако някой иска на всяка цена да има "мини", трябва да си вземе кученце на поне 5-6 месеца, едва тогава може да се предвиди почти точно колко голямо ще стане.

Нашият е на година и три месеца. От развъдник, баща - 2200, майка - 3200, сестричките му сега са 1700 и 2200. Той е 6500 живо тегло. И не е мелез, просто се е обадило нещо от прародителите, к'во да се прави. И на всичко отгоре е най-своенравното и неподдаващо се на обучение куче, още пикае из къщи като ни се разсърди за нещо...
Ама страшно много си го обичаме...каквото...такова...

От развъдника ни предложиха да го сменят...Как се сменя животно, което си гледал като дете?

# 687
  • Мнения: 1 163
Днеска се връща Сарито. Един месец бяха с дъщеря ми на планина и нямам търпение да ги видя. Приготвила съм и нова каишка, кучешка храна, лакомства и пържолки.  Joy Joy Joy Joy Joy
Ако някой ми беше казал, че толкова трескаво ще се приготвям за едно кученце можеше и да не му повярвам. Обикнах я от първия миг в който ни я дадоха. Искам да кажа, че нашата красавица също ни е подарък. Майката съм я виждала на живо а казват, че бащата е избиран специално  Laughing Laughing Laughing Каква ще стане, за мен няма никакво значение. Мини, голяма тя е най-прекрасното куче на света. Както се казва в една поговорка нашето гардже е най-хубавото.
Александра много особена стойка за спане  Joy Joy Joy Joy Joy Joy Много е красива вашата спяща красавица.
Утре ще ви пусна снимки. Дано не ме е забравила и да ми се радва и слуша както преди да замине  Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

# 688
  • Мнения: 7 106
Ret, да ти е жив и здрав юнака! Случва се в едно най-стандартно кучило да се пръкне някой запъртък, както и някой "извън стандарта". Ето ти си живия пример, но е много трудно да предвидиш едно 2 месечно пале, колко ще тежи като порасне. Даже и най-големите специалисти могат да сгрешат.
Аз не спирам да се питам обаче, каква  е тази истерия по "мини" йорки? Затова ще се радвам, ако някой почитател на минитата даде обяснение с какво кученце тежащо 1-1,5 кг. го прави по-щастлив и какво не го привлича в йорки тежащо например 2,5 или 3 кг. Въпроса ми е съвсем сериозен, защото аз например разсъждавам по малко по-различен начин и ми се иска да чуя и обратното мнение.

# 689
  • Варна
  • Мнения: 437
Момичета,споделете ,моля,какви зеленчуци и евентуално плодове давате на мъниците.Питам,защото давам по малко краставичка,домат-без семките.вчера едно-две зрънца варена царевица и круша опита.

Общи условия

Активация на акаунт