среднощно будене

  • 9 210
  • 92
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 11 855
Lady Ice какво чудно има не разбирам, повечето деца имат нощно хранене до 6-я месец. Моят син имаше нощно хранене до близо 8-я.
Ами аз не се чудя, просто споделям   smile3521

 Hug

Не, защото доста майки остават учудени, че детето се буди за да яде все едно е нещо необикновено.  Все по-често срещам в темите - детето е на 3 или 4 месеца и все още се буди да яде и затова ми става интересно, какво очакват майките Simple Smile. Иначе да изтощително е трудно е, но с бебе е така и аз ходех като зомби, но минава все някога  Laughing

# 46
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 761
Lady Ice какво чудно има не разбирам, повечето деца имат нощно хранене до 6-я месец. Моят син имаше нощно хранене до близо 8-я.
Ами аз не се чудя, просто споделям   smile3521

 Hug

Не, защото доста майки остават учудени, че детето се буди за да яде все едно е нещо необикновено.  Все по-често срещам в темите - детето е на 3 или 4 месеца и все още се буди да яде и затова ми става интересно, какво очакват майките Simple Smile. Иначе да изтощително е трудно е, но с бебе е така и аз ходех като зомби, но минава все някога  Laughing
Буденето за храна е едно,но буденето през 30 мин цяла вечер е съвсем друго нещо Shocked

# 47
  • Мнения: 11 855
..........
Буденето за храна е едно,но буденето през 30 мин цяла вечер е съвсем друго нещо Shocked

Разбира се, че е различно да съм казала друго  Wink . Аз изкоментирах храненето, защото прочетох това:

Цитат
Вече има две заместени хранения, но още се буди през нощта, пробвам биберон, вода ама човечето си иска "манджа"...  

Иначе аз съм била точно с такова будене с моят син и то до година и половина. Спеше в шезлонга на спалнята до мен и люлеех денонощно, в момента в който се унасях и спирах да люлея и се будеше и започваше рев...така, че знам какво е недоспиване и то голямо Laughing Но оцелях, така че ще оцелеят и всички други мами   Hug

# 48
  • Мнения: 832
Е все се надявах, че някой им е разгадал устройството на дребосъците и е разкрил защо не спят и как да се научат, но уви. Досега от изписаното май само реването дава сигурен ефект. Simple Smile

# 49
  • Мнения: 3 506
Е, хайде сега и ти Simple Smile Може да не е на 100% разгадано, но има доста информация по въпроса. Всъщност проблемът не е в неспането, т.е. в буденето - всички хора се будят, вкл. и възрастните (даже понякога стават да пият чаша вода или да сдъвчат нещо набързо!), но успяват бързо и самостоятелно да се приспят. Проблемът е, че повечето бебета просто нямат тази способност и я придобиват на определен етап от развитието си. Този етап (възраст) е различен (индивидуален) за всяко бебе, така както бебетата прохождат, проговарят и се научават на гърне на различна възраст. Докато го достигнат, бебетата, когато се събудят, имат нужда да бъдат приспани по същия начин, по който ги приспиваме, когато си лягат - люшкане, носене, кърмене, биберон или каквото там. Затова и за много бебета времето, в което започват да спят цяла нощ, съвпада с времето, когато се научат да заспиват вечер сами. Това се случва рано или късно, но ако не ни се чака 3-4 години, каквато е възрастта, на която би се случило естествено при някои бебета, може да се поработи по въпроса. Как? Като изключим метода на реването, който за мен лично не е вариант, посоката е бебето да се приучи постепенно да заспива само, напр. като се кърми, докато се унесе, и после се остави само да задреме. Не се получава, разбира се за 1-2 вечери.. Наскоро открих тази книга, в която освен подробно обяснено това, което се опитах да обобщя по-горе, има доста идеи/съвети за реализацията на начинанието и теми за размисъл.

За протокола - имам 3 деца. Баткото се научи да спи с 1-2 пробуждания на нощ с моя и на баба му помощ на ок. 18 мес., а по цяла нощ - след 3 години; каката започна да спи с 1 събуждане за хранене без никаква намеса от моя страна на 5-6 месеца, ако не и по-рано (губи ми се вече), а по цяла нощ на ок. 1г 3-4мес. Бебето (1г. и малко) все още се буди доста пъти, ако не е залепено за мен, от които според мен най-много 1-2 са наистина за хранене. Засега още обмислям дали не е време да му помогна да се научи да спи по-самостоятелно, но във всички случаи няма да е с реване.

# 50
  • Мнения: 11 855
Maria.St много добър пост  Peace и скорошен успех с бебето  Hug

# 51
  • Мнения: 282
ох, и моят син е на 3.5 години и все още не дошъл момента да спи без да се събужда. Или сънува кошмар и плаче, или ме търси да ме гушка (спим в различни стаи), или да пие вода и да пишка. Абе ако не е едното, ще е другото Simple Smile Simple Smile.  До към 2 години се будеше за мляко.

Първата една година ми беше кошмар. После свикнах Simple Smile Има нощи, когато спи без да се събуди, но тогава аз се събуждам, вече по навик. И ходя тихичко да гледам дали всичко е наред и защо той не ме е потърсил  Mr. Green Луда работа Simple Smile Simple Smile

# 52
  • Мнения: 1 630
Аз пък научих малката да заспива сама в кошарата си и да спи непробудно от 21 до 8 часа чрез...........метода на реването. Това се случи около 10-11 месец и така е и до ден днешен. Никога не е спала при нас. Дори като я кърмех през нощта, я взимах при нас, но като приключеше, я връщах. Беше бебе, което не заспива на гърда, не заспива и с люлеене и разнасяне (или поне много трудно след час, час и нещо разнасяне) и реве много. След като не намирах начини да я успокоя, си казах, че ще я оставя да се нареве. Ревеше и в кошарата и в леглото и на моите ръце и на баща си в ръцете, ревеше докато суче, даже съм я виждала да спи и да реве. Таткото пътува за дълго, сама съм и нямаше как да си позволя да я разнасям по цели нощи (не че помагаше де  Crazy). Но при мен се получи, защото не виждах по какъв друг начин да я накарам да спре да реве. Тя просто не спираше. Даже изследвания й правихме, оказа се, че й няма нищо. Просто си е "ревлива". Единствено не ревеше в количката по разходки, но вкъщи в количката не заспиваше. Искаше навън. Луда работа  Thinking Crazy

# 53
  • Мнения: 4
Привет и от мен, тази дискусия ми беше интересна и същевременно успокояваща Grinning Звучи странно, но сега съм спокойна, че не само моето дете се буди нощем (мамите на бебета, с които контактувам нямат подобни проблеми децата им спят от 21 до 8 ). Пробвам различни методи  хомеопатия, чай от маточина, но може би това и ще го израстем Grinning

# 54
  • Мнения: 1 359
iany дъщеря ми спря да спи спокойно ( изключвам събуждането за кърмене)   след четвъртия си месец.  Confused  Пробвахме всичко - спане в нашето легло, по-дълго будуване през деня, хомеопатия, чайове, дохранване с АМ ( да не би да е гладно детето  Rolling Eyes), пробиотици, гелове за венци, спане в люлка, НО нищичко не помогна. Стигна се до там да се буди през 30-40 мин, приспивам я 15 мин и след 40 мин беше пак будна. Това продължи с месеци!  ooooh!
  Към 10-11 месец аз не издържах на недоспиването и   просто с баща й се преместихме да спим в друга стая, намалих рязко кърменето вечер до 1, след третата вечер дъщеря ми започна да спи непробудно до сутринта. Такова чудо като 12 часа сън не бяхме виждали никога. Сега все още тя спи сама в стая, редките случаи ,в които се е налагало да спим заедно ( болна е, на гости сме) отново се връща старото положение - нито аз, нито тя !  ooooh! Имам си принцеса, която не може да спи с друг човек в стая!  ooooh!   Все още има вечери, в които се събужда от сън / шум.. Това е в реда на нещата, дете е все пак  Simple Smile

Надявам се при вас проблема да отшуми без  рев, при нас това беше последна мярка и подейства.   Peace

# 55
  • Мнения: 96
iany дъщеря ми спря да спи спокойно ( изключвам събуждането за кърмене)   след четвъртия си месец.  Confused  Пробвахме всичко - спане в нашето легло, по-дълго будуване през деня, хомеопатия, чайове, дохранване с АМ ( да не би да е гладно детето  Rolling Eyes), пробиотици, гелове за венци, спане в люлка, НО нищичко не помогна. Стигна се до там да се буди през 30-40 мин, приспивам я 15 мин и след 40 мин беше пак будна. Това продължи с месеци!  ooooh!
  Към 10-11 месец аз не издържах на недоспиването и   просто с баща й се преместихме да спим в друга стая, намалих рязко кърменето вечер до 1, след третата вечер дъщеря ми започна да спи непробудно до сутринта. Такова чудо като 12 часа сън не бяхме виждали никога. Сега все още тя спи сама в стая, редките случаи ,в които се е налагало да спим заедно ( болна е, на гости сме) отново се връща старото положение - нито аз, нито тя !  ooooh! Имам си принцеса, която не може да спи с друг човек в стая!  ooooh!   Все още има вечери, в които се събужда от сън / шум.. Това е в реда на нещата, дете е все пак  Simple Smile

Надявам се при вас проблема да отшуми без  рев, при нас това беше последна мярка и подейства.   Peace


 Peace И при нас има някакво такова положение- все още сме в една стая с малката, тя спи отделно в кошарата си, но... вечер ляга, заспива към 21-21.30, звук не се чува, лягам аз към 23, понякога и по- късно веднага се разшава и нещо иска.., сутрин ставам, 2 минути след мен е будна/нищо, че е 06.30  ooooh!/, следобяд ако не съм легнала при нея спи до 16.30, легна ли..повече от един час не спи. Пробвала съм да спя в друга стая- не мърда цяла нощ. С баща си спи, звук не издава newsm78

# 56
  • Мнения: 1 359
Moren даааааа, същата работа е с дневния сън и при нас. Ако си легна с нея 40-60 мин, не повече. Ако е сама в стаята - до 4 часа. И това без значение от умората, часа и т.н.
 Лек сън ли е, какво..  ooooh!  не знам, добре че имаме достатъчно стаи. Все се чудя - ами ако живеехме в едностаен?  Shocked

# 57
  • Мнения: 96
 ShySun- по- скоро си го обяснявам,като някакво усещане към майката.. то ако е лек сън, на баща си защо не прави тези номера Twisted Evil.

# 58
  • Мнения: 1 359
Moren и при таткото е същата работа при нас. Simple Smile Нейно величество не може да дели покоите си с друг субект  Joy

# 59
  • Мнения: 407
Много ми е интересно да чета за другите неспящи бебоци.Голямата ми дъщеря като навърши 1 мес. и си спеше непробудно 8,9 часа ,но нея не съм я кърмила.Пиеше АМ.Малката сега е на 11 мес и сън повече от 3 часа накуп не съм видяла.Много се буди нощем .Вечер и през деня като я сложа винаги сама заспива ,но нощем иска да суче за да заспи отново (през деня не се кърмим–не иска).Странна работа newsm78

Общи условия

Активация на акаунт