Изисква ли бретонът големи грижи?

  • 6 659
  • 19
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 10 790
От едно известно време се чудя дали да не си направя бретон.  Crazy
Гледам снимки в нета, подбирам какъв бретон би ми отивал евентуално и попадам на неща от сорта, че бретонът е  голямо главоболие и изисква много грижи.
Искам да питам вас и по-скоро тези, които имат бретон, дали е вярно това твърдение и да помоля да  споделите лично мнение и опит.

В момента съм нещо такова. И се чудя какъв тип бретон би ми отивал. Някой с идеи?  Flutter
Скрит текст:



Последна редакция: пн, 31 мар 2014, 14:56 от Киса

# 1
  • Мнения: 550
супер тема! и аз от известно време съм на вълнА бретон, обаче вече 2-3 пъти карам фризьорите да ми отрежат, и все не успявам да съм достатъчно убедителна. Като допълнение, косата ми е чуплива, и имам чувството, че ще слагам една фиба и ще си карам без бретон дори и ако имам... бях питала в темата за кътрицата за бретона на джумпарова, тя ту е със, ту без, момичетата казаха, че бил прикачен. Бих се радвала ако се включи някой с информация относно тия изкуствени бретони също! Simple Smile

# 2
  • Мнения: 187
Много пъти съм била с бретон, после ми писва да се занимавам с него /разбирайте да го изправям/ и пак го пускам. Сега пак съм на вълна, че ще си го връщам.
Винаги си правя нещо подобно:
Скрит текст:
Харесвам плътни бретони, които покриват веждите. Лошото е, че доста често трябва да се подрязва, но пък е нищо работа, даже и пари не ми взимаха повечето пъти.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 4 133
Аз съм от години с бретон - всякакви типове - асиметричен, равен, накълцан - всякакъв е бил. Плътен е - като на снимката на Пумукъл.
За грижите - освен честото подрязване - аз го и мия с шампоан почти всеки ден, дори да не измивам останалата коса Peace Косата ми е съвсем права, няма нужда от изправяне, но трябва да се мине с сешоар и четка, за да стои както трябва Peace

# 4
  • Мнения: 1 308
По принцип съм с дълга гъста коса и почти веднъж годишно ми идва музата за къса прическа и бретон. И го правя. Но в началото съм ентусиазирана да го изправям ежедневно, но след някой месец ми писва. Причината е, че бързо ми се омазнява и става на снопчета, което хич не ми се нрави. Като го направя асиметричен или плътен равен искам да си стои така, но си е грижа. Затова предпочитам прическа на черта и лек асиметричен, който е по-дълъг от стандартния бретон

# 5
  • Мнения: 187
Да, много бързо се омазнява, особено лятото, но и аз като змейковица си го мия всеки ден, на мивката, без другата коса - работа за 5 минути е.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Смених снимката в първия пост: намерих друга, която повече прилича на подстрижката ми в момента.  Simple Smile

Аз съм с кръгло лице и тънки устни /ако устните имат значение в случая/, но, сякаш, не ми харесват плътни бретони.

Това ми харесва, като че ли, но не знам дали ще ми отива.  Crazy

Скрит текст:

Слагала съм снимката в разни сайтове за прически, ама не е като да съм харесала нещо.  Laughing

# 7
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 101
Според мен ... а и според това което съм чела за прическите, бретон не отива на кръгло лице... аз също съм с малко лице и ако сложа и бретон ще стане егати грозната гледка! права дълга коса - това е нещото , което издължава  оптически лицето.
така че дори не си го и помислям... предпочитам равна коса, дори за етажи ссе колебая и се чудя дали ще ми отиват.  но дори и да си направя етажи един ден, бретона  ще е абсолютно забранен.

# 8
  • София
  • Мнения: 109
Според мен бретонът не само трудно се поддържа, но и не отива на всеки, особено дългия като на споменатата Джумперова. На нея й крие половината лице и привлича погледите към носа й. На кръгло лице наистина не подхожда, защото лицето изглежда по-широко.

# 9
  • Мнения: 46 516
Дали ще изисква големи грижи зависи от типа коса.
Моята е права, но пусна ли бретон винаги си седи както иска. Писна ми и сега пак си го пускам. И след къпане изправям с четка, и после с преса - не става. Много своенравен и все се гъне в грешната посока.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 302
Аз съм с чуплива коса и няколко пъти съм била с бретон, много се харесвам, обаче само като ме направи фризьора, сама в къщи не успявам да го изправя както трябва дори с преса и стилизанти и почти винаги накрая завършвам с фибичка. Проблемът ми е, че никак не умея да си оформям косата и за да стане нещо прилично ми отнема много време, с което обикновено не разполагам. Омазнява се бързо, но аз така или иначе си мия често косата и това не е проблем за мен.

Последния път като си правих бретон реших кардинално проблема - направих си трайно изправяне само на бретона Laughing. Обаче тогава установих, че не мога да го търпя на челото си Crazy, дразнеше ми, пак не стоеше винаги добре, та се отказах от бретона може би завинаги.

Иначе аз съм с кръгло лице и затова си направих асиметричен бретон - нещо подобно на снимката тук: http://photo.rozali.com/breton-pricheski-za-kragli-lica/2.html

# 11
  • Мнения: 187
Предлагам този вариант Wink
Скрит текст:

# 12
  • Мнения: 9 991
Бретон не на всеки му отива  и ако не си свикнала , ще те дразни и ще го прибираш . Ама щом си си наумила си го подстрижи , но по-рядък и дълъг , че ако не се харесаш , бързо да израсне.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Предлагам този вариант Wink
Скрит текст:

Да, може би нещо такова, по-издължен, страничен.

# 14
  • Мнения: 253
Аз от скоро съм с бретон - за първи път в живота ми. Косата ми е права, но това не помага. Сутрин се будя като рошавия професор... И се почва една занимавка...Сешоар, преса, лак, докато не застане що-годе нормално... Но за мен е много досадно, защото обикновено сутрин бързам и това ми идва в повече. Иначе е много красиво, когато го натъкмиш, спор няма.
Кофти е, че се омазнва бързо и ако не го миеш често става ужасен. Другата коса чиста, а той... Мазник. Става и със сух шампоан, но аз съм доволна само от един, който е малко по-скъпичък. Та, в началото му отделях по половин час сутрин. Сега все по-малко, но си е поне 10 минути (за по-кадърните от мен)
Аз за тези, които се чудят дали ще им отива - аз ползвах разни програми, с които можеш да се видиш с различни прически, за да се реша

Общи условия

Активация на акаунт