Хормони

  • 1 608
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Имам от 1г. и 4 месеца хипотериодизъм. Днес си направих изследвания за да видя как са стойностите и на резултата пише 2.098 mU/l  долна граница 0,35  а горната 4.67. Идея си нямам какво означава резултата ми, ако някой има напредстава нека да пише. Пропуснах да кажа, че от както ми го откриха пия Л-тироксин 50 мг.

# 1
  • Мнения: 724
Аз не съм лекар,но мисля, че ТСХ е наред

# 2
  • Мнения: 11 737
И според мен стойността е много добра на тази доза тироксин. Аз също не съм доктор.  Simple Smile

# 3
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Много добър резултат е това.

# 4
  • Мнения: X
Благодаря за отговорите. Лекарката ми пусна такова изследване за да види дали от хормоните може да ми закъснява, но щом са добри едва ли е от това.  Hug

# 5
  • Мнения: 1
Привет и от мен! Търсих сходна тема във връзка със проблеми със щитовидната жлеза и в този ред искам да споделя и своя проблем. От 3 седмици  имам натрапчиво усещане за буца в гърлото, която ту се засилва, ту почти не я усещам. Имам час за другата седмица за ендокринолог, но това чакане и незнание ме побърква! Минават ми какви ли не мисли и ще се радвам, ако има някой със сходни случаи опит или знае повече за подобен проблем. Принципно не усещам повечето изброени предпоставки за нередности със щитовидната жлеза, като честа умора, сърцебиене, нередовен цикъл, гледам и за ларингит или фарангит, даже и за тумор ми минават мисли и изобщо добре съм се паникьосала! Sad Та ще се радвам, ако споделите малко повече по тази тема

# 6
  • Мнения: X
Здравей, Милена. На мен преди 1 година и 4 месеца ми откриха хипотериодизъм. Нямах никакви оплаквания. Така, че не се притеснявай излишно. Ендокринолога ще ти пусне изследвания да види как са ти хормоните и тогава ще ти каже да възможно проблеми. Може да те погледне и на ехограф. Дано всичко мине добре.  Hug

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 260
Привет и от мен! Търсих сходна тема във връзка със проблеми със щитовидната жлеза и в този ред искам да споделя и своя проблем. От 3 седмици  имам натрапчиво усещане за буца в гърлото, която ту се засилва, ту почти не я усещам. Имам час за другата седмица за ендокринолог, но това чакане и незнание ме побърква! Минават ми какви ли не мисли и ще се радвам, ако има някой със сходни случаи опит или знае повече за подобен проблем. Принципно не усещам повечето изброени предпоставки за нередности със щитовидната жлеза, като честа умора, сърцебиене, нередовен цикъл, гледам и за ларингит или фарангит, даже и за тумор ми минават мисли и изобщо добре съм се паникьосала! Sad Та ще се радвам, ако споделите малко повече по тази тема
  Аз имах подобни оплаквания  миналата година , изследвах  хормони , ехограф на щитовидна жлеза + рентген на бял дроб и всичко беше в норма (на нервна почва) така , че не се притеснявай излишно може и нищо да няма. За ларингит и фарингит , ако не се лъжа симптомите са други. Пиши какви са резултатите след прегледа. Hug

# 8
  • Мнения: 1
Ох много ви благодаря за подкрепата, че сега както си седим с малката вкъщи, съм станала голяма паника, липсата на активен живот и работа ме прави по-чувствителна явно и се филмирам от най-малкото. Ще пиша след Четвъртък да кажа как е минало, благодаря ви още веднъж  Simple Smile

# 9
  • Мнения: 14
Какво може да означава като си в центъра на нормата Wink Екстра си thumbsup

# 10
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен. Скоро ходих на ендокринолог заради усещане за буца в гърлото. Гледаха ме на ехограф и установиха, че щитовидната жлеза е уголемена, но иначе всчко било наред. Правих нужните изследвания на хормони (ТАТ и МАТ мисля че се водеше) и всичко е ок. И толкоз! Наред съм била, здрава съм, но тази буца не минава, т.е. уголемената щитовидна и нищо не ми казаха повече! Ще съм благодарна, ако ми споделите опит в тази насока  Thinking с какво мога да си помогна да се нормализира и да го няма това усещане? Благодаря!

# 11
  • Мнения: 10 604
Момичета, искам да си изследвам хормоните отново и гледах ценоразписа на Рамус. Имат пакет LH,FSH,пролактин, естрадиол, тестостерон. Но при положение, че тези хормони се изследват в различни дни на цикъла, как е възможно да са в пакет?

Общи условия

Активация на акаунт