На море в Португалия

  • 7 287
  • 14
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 553
Здравейте!
Хрумна ни идеята това лято да отидем на море с децата в Португалия. Явно обаче тази дестинация не е особено популярна в България, защото опитите ми да намеря някакви отзиви не бяха успешни.

Вие имате ли някакви впечатления/отзиви/места/хотели, с които бихте могли да ни бъдете полезни Wink

# 1
  • Мнения: 3 310
Аз съм ходил доста, има някои особености, с които трябва да си наясно.
За плаж, най-добрата зона е южната или коста алгарве. Цялата тази част е обаче с значително по-високи цени от другите им зони. Ходил съм за 10 дни, като всеки ден бях на различен плаж и по островите им, които са на 500м до 1км навътре и са само пясък. Обиколих плажовете от Портимао до Испания, бях си взел хотел на границата в Аямонте и с колата се разхождах всекидневно. Супер спокойно е, широки хубави плажове в безупречна чистота. На някои плажове, има безплатно в началото пепелници за пушачите, да не хвърлят фасове в пясъка. На много места имаше хора на по 100метра и повече един от друг или казано няма народ, да се чудиш къде да стъпиш. Водата е обаче доста хладка, лятото юли месец е около 20-21 градуса, другото е, че почти винаги има вятър, къде по силно, къде по-слабо. С две думи, много чисто и красиво, много морска храна, но не е топла водата и има вятър като цяло.  Имам доста снимки от там, мога да показвам на мераклии.

# 2
  • София
  • Мнения: 350
Alexslav, с най-голямо удоволствие бих разгледала снимки. Дъщеря ми ще ходи това лято в Португалия. Запазили са хотели в наколко града/курорта и с ренд-а-кар ще обикалят. Според вас, кое не бива да пропуснат. За съжаление в Порто няма да ходят, защото доста време ще загубят в път, но все още уточняват програмата си. Благодаря предварително.  Peace

# 3
  • Мнения: 3 310
Alexslav, с най-голямо удоволствие бих разгледала снимки. Дъщеря ми ще ходи това лято в Португалия. Запазили са хотели в наколко града/курорта и с ренд-а-кар ще обикалят. Според вас, кое не бива да пропуснат. За съжаление в Порто няма да ходят, защото доста време ще загубят в път, но все още уточняват програмата си. Благодаря предварително.  Peace
Къде ще ходят? Все пак е доста дълга, не че не може да се обиколи цялата..Аз съм ходил над 10 пъти и горе-долу е знам почти цялата.

# 4
  • София
  • Мнения: 350
Alexslav, с най-голямо удоволствие бих разгледала снимки. Дъщеря ми ще ходи това лято в Португалия. Запазили са хотели в наколко града/курорта и с ренд-а-кар ще обикалят. Според вас, кое не бива да пропуснат. За съжаление в Порто няма да ходят, защото доста време ще загубят в път, но все още уточняват програмата си. Благодаря предварително.  Peace
Къде ще ходят? Все пак е доста дълга, не че не може да се обиколи цялата..Аз съм ходил над 10 пъти и горе-долу е знам почти цялата.
Оказа се, че ще ходят и до Порто. Другото е Лисабон, Ещорил, Кашкай, Марфа, Фатима и Назаре, Авейло. Май имаше и още, но не ги записах. Повечето ще гледат само попътно. Струва ми се, че ще са само в колата... Grinning

# 5
  • Мнения: 3 310
Там е още по-студено за плаж. Последно се пробвах миналата година на плажа в Порто, беше август месец и водата беше лед, 18-19 градуса макс.. На плажа имаше страшен вятър, но това е нещо обичайно за там. Повечето хора си ходят с палатки на плаж, има и специални "огради" понеже не се седи от вятър и за минути се покриваш със ситен пясък...С две думи не е за плаж, но тамошните си ходят. Иначе по маршрута им основните са Porto, Aveiro, Sintra, Lisabon и вече за каквото има време, това не е много разстояние, зависи за колко дни са все пак. Магистралите са им платени от няколко години и не са от евтините, бензина е около 1,45evro

# 6
  • Мнения: 468
Наскоро попаднах на този пътепис. Може да ви е интересен

http://zozinka.blogspot.com/2014/01/blog-post.html

# 7
  • София
  • Мнения: 350
Alexslav, те са от хората дето не издържат повече от час на едно място. Особено дъщеря ми - с фотоапарата напред и търси перфектния кадър. Предполагам, че и в Португалия в храната преобладават морските продукти. Има ли нещо което е специфично и непременно трябва да се опита? Когато бях в Тенерифе, наблегнах освен на рибата и на сосовете "мохо" и "гуакамоле". Много ми допаднаха.

# 8
  • Мнения: 3 310
От линка отгоре, да Портимао е най-пренаселеното място, там ивицата е малка и има доста хора, понеже плажа е много интересно и красиво място. Вече около Фаро и нататък, където са островите, има супер малко хора.
Относно храната, нямам забележки, дори ми е любима, при условие, че в последните 12 години съм в Испания, където също имат отлична кухня.
Всяко второ ядене е с риба треска, от прясна, до солена-сушена и след това пак хидратирана и сготвена. Има една поговорка, че имали 100 рецепти с риба треска, навсякъде има сепия на скара с чеснов сос. По на юг има стриди и др. Патка също се яде и имат доста ястия, най-разпространеното е накъсано месо от патка, смесено с ориз и запечено, на мен ми харесва много. Десертите са им много добри, голямо разнообразие и много вкусни. Има много местенца, където се продава кафе с десертче, кафето е точно  както в Италия, много силно и късо. Пак по тези места има  фрешове от много странни плодове, на мен само папаята ми беше позната и ги пробвах, всичките. Повечето са много различни, от познатите вкусове. Супите също са добри, има заведения за бързо хранен само със супи. За мен храната е отлична, подобна на средиземноморската кухня, използва се хубав зехтин, много зеленчуци, меса, морски неща и т.н. Вината са  отлични, повечето са доста силни около 14 градуса,  говоря за червените, в Бг реално не внасят нищо, имат 2-3 вида само..Ако обича кашкавали, има страхотни овчи-твърди и кози средно твърди кашкавали, които за десерт с винце са ми любимите

Последна редакция: пт, 04 апр 2014, 14:29 от Alexslav

# 9
  • София
  • Мнения: 350
Звучи страхотно! Живот и здраве, като се върнат, ще предам впечатленията им.

# 10
  • София
  • Мнения: 10 026
В тази тема има доста инфо http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=429308.0

# 11
  • Мнения: 3 310
Това е плажът на островчето пред Fuseta, рибарско селце, гледат и много стриди.






Тези са от съседния praia formosa, със специфичните корабни котви в началото. И двата са супер чисти и с много малко хора.






Последна редакция: нд, 06 апр 2014, 14:32 от Alexslav

# 12
  • Мнения: 9 227
И аз съм я планувала близко бъдеще.

# 13
  • София
  • Мнения: 350
 Alexslav, чудесно е! Има ли още такива места в Европа?!?  newsm78 #Crazy

# 14
  • София
  • Мнения: 553
Алекслав, благодаря за отговора. И от други места получих информация, че Португалия не е особено подходяща дестинация за море с малки деца, защото заради океана, водата дори и на юг си е доста хладна. Така, че май ще го отложим на този етап.

Общи условия

Активация на акаунт