HPV

  • 1 710
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Нов щастливец в семейството на кондиломите съм и искам вашето мнение.При мен проблемите не са големи и мисля,че ще се оправя бързо.Основните ми притеснения са за бъдещите ми партньорки.По данни поне 70% от хората ще се сблъскат с тоя вирус,през сексуалния си живот и все пак,вие готови ли сте да казвате на всеки,с който си лягате,че сте имали проблем? Аз лично бих се радвал момичето,което ми го лепна да ми беше дала избора, дали ми се живее с тая гад,но и знам как бих реагирал.На 21 години съм и не бях чувал много за ЧПВ, мисля че и много от младите не са. Предполагам,че ако кажа на някое момиче за проблема,ще ме помисли за радиационен облак и все пак от морална гледна точка съм задължен. Хората с ЧПВ как ви продължава сексуалния живот?  Confused

# 1
  • Мнения: 4 199
И при мен се случи така - с тази разлика, че бих дала мило и драго да се размина само с кондиломи, а не с рак и ампутация на част от шийката. Просто изтеглих късата клечка и ми се падна онкогенен щам. Най-добре за самият теб и за бъдещите ти партньорки да направиш тест за определяне на кои щамове си носител.

Самият факт, че имаш кондиломи ми подсказва, че си с някой от по-безопасните щамове. И аз почти не познавам човек вече да не е минал през това, още повече че начинът за заразяване далеч не е само по полов път, както при сексуално предаваните болести.

В крайна сметка, гледай от положителната страна на нещата  - ако човекът до теб е поне малко от малко с добра здравна, полова и прочие култура няма да избяга от теб като чумав - на мен ми се случи същото с момиче, което стоеше до мен във влака и след като й споделих, слезна спирка по-рано. Жалко за нея, бих казала. Така че, бъди искрен, и ще срещнеш искреност и адекватни и интелигентни реакции насреща, в противен случай не губиш нищо:)

# 2
  • Мнения: 108
Така и не разбрах. Ако една жена е имала кондиломи и се е излекувала от тях и вирусът е приспан (в латентно състояние) при следващи полови контакти заразява ли партньора? Говоря в случаи, когато не се ползват предпазни средства, примерно мъж и жена и искат вече деца...или се заразява само при изразени брадавици, които не са лекувани....
За мъжете доколкото вече знам са преносители, имат, нямат, могат да пренесат към жената  Mad
Голям омагьосан кръг се получава.
И според мен проблем със сексуалния живот, малко или много, дори и излекуван човек, винаги си има 1 на ум...и това го подтиска.

# 3
  • Мнения: 0
И аз съм леко объркан. На места пише,че постепенно тялото се справя с инфекцията,но според мен говорят за видимите признаци (брадавиците). Вируса си остава и сме заразни постоянно (мъже и жени). Странното е как лекари ме съветват да си продължавам нормалния полов живот,с презерватив и че не е нужно да тръбя на всеки за проблема. То реално няма и какво много да се направи,освен до края на живота ми секс да не правя Grinning

# 4
  • Мнения: 108
Въпросът е дали го предаваш само като има изразени кондиломи или и без тях само като носител  Close
Мненията са противоречиви...

# 5
  • Мнения: 327
И аз се питам същото! Дали ако е в латентно състояние пак може да се предаде? Познати около мен имат този вирус, дори на скоро една от колежките си прави някакво лечение заради висока група, та като се заговорихме останах с убеждението, че не е наясно много какво ѝ се е случило. Дори мисля, че не знае за вирусът, причинител и това, че се предава по полов път. Мисълта ми е, че ако не е запозната, е възможно да е предала вируса на друг, тъй като явно при нея не е бил в латентно състояние. Интересно ми е какво се случва ако вирусът е неактивен - дали може да се предаде на партнъора.

# 6
  • Мнения: 0
Имам и друг въпрос. Къде е по-добре да си направя изследване,за да определя типа на HPV?Лекарката ми ме изпрати в "Национален център по заразни и паразитни болести",но съм чувал и за "Геника". Къде е по-сигурно, а ако знаете и като заплащане как е?

# 7
  • Мнения: 108
Има ли развитие по твоя случай?

# 8
  • Мнения: 0
Не знам дали мен питаш,но да изясня някои неща, които разбрах. В "Национален център по заразни и паразитни болести" изследванията се правят с биопсия, а в Геника с натривка на мястото. На мен отказаха да ми направят изследване,защото пия едни антибиотици и сигурно пречи на резултатите.
Чета и много различни статии и на няколко пъти попадам на нещо подобно:

"So, does HPV go away?  Antibodies and/or transfer factor may be built during the immune process.  These immune factors remain in the body the rest of the person’s life for any particular strain they have in the body at the time they take an immune modulator.  Once immunity is accomplished you will then test negative for HPV and would not test positive again unless exposed to a new strain of HPV.  The natural remedy treatment lengths are generally for an initial 90 days and should be taken as directed with an oral dosage and treatment directly to the skin tissue affected.  Some natural remedies are as effective as traditional medical treatments and surgeries.

Does HPV go away?  In some ways “Yes” because there will be antibodies for any strains you have built immunity to still present in the body.  Once those antibodies are in place those strains are no longer able to develop symptoms and a person is not contagious any longer, unless there should be a major failure of the immune system such as AIDS.  Does HPV go away?  In some ways “No” because you could be exposed to a different type or strain of HPV for which you do not have immunity"

И пак ще кажа... на мен основните ми притеснения не са,че е вероятно да ми излизат кондиломи от време на време,а това дали от тук до края на живота ми, ще лепвам тая гадост на всяка моя партньорка? Не си мисля,че ЧПВ е толкова рядък вирус и се надявам някой минал по този път да си даде мнението и да намали неяснотите...

# 9
  • Мнения: 2 461
никой ли не знае? ooooh!

# 10
  • Мнения: 108
Мисля, че в крайна сметка трябва да има изявена външна проява за да бъде човек заразен за друг....иначе става един омагьосан кръг и излиза, че едва ли не всеки трябва да е носител.

Общи условия

Активация на акаунт