За предпо4итанията на детето към единия родител

  • 1 661
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Враца
  • Мнения: 871
              До една година той непрекъснато плачеше...плачеше..... newsm45 и никой не искаше да го  гледа дори и за малко.Но порасна и взе да разбира неща и на тати вече му  е много интересно да го гледа.Играе си с него ,храни го ,преобува и всичко останало. smile3501Но той и сега види ли ме , пак си иска само мен.Но вече ходи и при другите  и аз мога да си свърша работата и дори да почина малко. newsm44Как ще бъде занапред незная...но засега е така. newsm10

# 16
  • Мнения: 3 405
Моето дете, и като малко, и сега все компанията на татко си предпочита Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 39 771
При нас е по равно. 1вата дума на Дияна беше "тати", "мама" каза няколко месеца след това.

От известно време, може би месец-два, е започнала да ревнува. Ако Джони ме гушка, тя пристига и започва да му се кара "я да се махаш от перфектната ми жена" Simple Smile Голям смях пада.

Не мога да кажа обаче, че има някакво явно предпочитание към един от 2ма ни.

# 18
  • Мнения: 1 608
И ние имахме такъв период - нормално е, чудесно е, той е мъж и тати му е модел на поведение. Радвай се и използвай времето, което прекарва с тати пълноценно.

# 19
  • Мнения: 1 072
И двамата ми сина са страшно привъразни към мен. Малкият като се разплаче сутрин ако го гушне баща му разтърсва квартала от рев, ако го гушна аз се нагушва в мен и спира да плаче. Големия докато не му прочета аз книжка вечер не заспива. Сутринта се наложи да отида аз на работа рано, а мъжо да ги заведе на градина, големият е изпаднал в такава истерия, че не го водя аз, че е ревал 1 час, накрая е повърнал върху баща си и изобщо драма. Понякога ми е много натоварено, защото трябва да ги водя АЗ на градина, и трябва да съм се прибрала в 18 часа, защото иначе пак рев ако ме няма като се приберат. С 2-2.5 часа път и 8.5 часа работно време понякога е трудно осъществимо. Така ми се иска да приемат малко и баща си, да не съществувам само аз за тях. Много ми е мило като му се радват и си играят с него. Виж, когато дойдат свекита (забележи: не майка ми!) и започне големия да иска да е с тях, а не с мен, се спуквам от ревност. Тогава си ги искам само за мен и тоя копнеж за момента, когато само мен са ме искали ми е много познат. Ако случайно започна да забранявам неща, от рода на: няма да те сложат баба и дядо да спиш, а аз и т.н. положението става тежко, инати, сърдене и т.н ако позволя, на 2-ия ден иска пак аз да го слагам да спи.
В обобщение: мисля, че винаги ти ще си останеш най-любимата. Радвай се, че иска и баща си, опитай се да използваш времето, което ти се е освободило по този начин за себе си.

# 20
  • Мнения: 35 968
минават през всякакви етапи - ту мама, ту баба, ту тати ...
когато детето обаче е истински заплашено от нещо - първо е мама, колкото и да предпочита да играе с тати или баба да го приспива

# 21
  • Мнения: 953
Абе момиче, радвай се, че иска тати, по-добре ли е да е непрекъснато в ръцете ти. При нас е така играе с другите- баща си, баби, дядовци, докато се появя аз и се започва еднал Сяда в мама, гушка се, не мога да се нахраня , абе не мога до тоалетната да отида. ТОВА е УЖАС.

# 22
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
При нас предпочитанията са към баща му.Върне ли се вечер татко му от работа ме игнорира.Тати носи гърненцето да пишка,тати бърше дупето,тати го храни.Въобще не се притеснявам от това,че търси баща си непрекъснато от колкото мен.Даже съм доволна,че е толкова привързан към баща си. Grinning

# 23
  • Мнения: 694
Нашият тати е  преди всичко и всеки за малката. А аз без него съм за никъде. От както се е родила си спят двамата на спалнята и сега е невъзможно да легне до мен. Даже понякога не ми дава да го целувам.
Обаче като се роди бебето незнам как ще го разделят. newsm78

# 24
  • Мнения: 8 505
Нащата е на моменти-като си навие,че ще се разхожда,държейки баща си за ръката или че ще стои до него или че той трябва да я нахрани...няма начин аз да го заместя.На другият ден може почти да не обърне внимание на баща си...

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
когато детето обаче е истински заплашено от нещо - първо е мама, колкото и да предпочита да играе с тати...

 newsm10

И сина сега е на тема тати. Хем малко завиждам, хем знам, че така е по-добре. Не искам да имам след време мамино синче. Ние със сестра му и без това много го глезим и гушкаме  Crazy
Виж, обаче с щерката май-май не сме толкова близки, колкото ми се иска Confused

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 288
Моят 6-годишен мина през периоди - първо аз, после когато работех усилено - тато и сега като отглеждам братчето му - пак аз.
Естествено сега с тато се вършат мъжките неща като риболов, ски, мотане в магазини за джаджи, но само мен признава за гушкане и търси закрила от мен.
Намирам го за нормално и ме свива сърцето, че ще свърши това време, но това е момче и от сега се подготвям психически, като не мисля много по тази тема Laughing.

# 27
  • Мнения: 215
И ние имахме периоди, когато и аз не мойех да отида никъде, ама никаъде. Нито сама в тоалетната, нито да се изкъпя като нормален човек, а не дай си боже да ми се наложи да изляза някъде.
Определено сега се чувствам по-спокоина и свободна. Simple Smile
И се радвам че с баща си са по-близки вече, а не като преди, когато аз трябваше да съм на линия.

# 28
  • Мнения: 1 311
И при нас е на периоди. Много ми е криво в момента, защото гони татко си, не му дава да го пипне с пръст, камо ли да то облече, измие или сложи да спи. Освен всичко ми идва и малко нанагорно аз да правя всичко, а и на таткото му е много неприятно. Надявам се скоро да мине Praynig

# 29
  • Мнения: 641
Аз съм на дневен ред и така вече година и половина Laughing. Радва се и на татко си разбира се, но за около половин час на ден, те за толкова се и виждат. Интересното при нас е: когато дойдат лелите (веднъж на два-три месеца) вече хич не съм толкова важна Wink, може с часове да не ме потърси.

Общи условия

Активация на акаунт