Задави се наскоро. Сега отказва да яде.

  • 2 395
  • 26
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 271
Малкия (на 5 год) се задави наскоро. Сега отказва да яде. Казва - аз повече няма да ям. Плаче, защото е гладен, хапва мъничка хапка дъвче, дъвче после изплюва и плаче. Направо съм се отчаяла.

Последна редакция: ср, 09 апр 2014, 16:17 от .Ели.

# 1
  • Мнения: 15 379
Бих потърсила съвет от детски психолог, без отлагане.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 271
Бих потърсила съвет от детски психолог, без отлагане.
Благодаря! Ако можете да препоръчате някой  Praynig
Аз знам, че нямам много време, той отслабва с часове  Cry

# 3
  • Мнения: 15 379
Струва ми се, че тук пишеше детски психолог - Димитрина Проданова.
Чела съм я, според мен е добра.

Нека потърся, може да й пишете он-лайн.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 271
Струва ми се, че тук пишеше детски психолог - Димитрина Проданова.
Чела съм я, според мен е добра.

Нека потърся, може да й пишете он-лайн.

Благодаря ти, сега ще потърся темата й.

# 5
  • Мнения: 15 379
Ето, можеш да зададеш въпрос: http://www.bg-mamma.com/index.php?board=89.0

Аз направо бих уговорила среща.

# 6
  • София
  • Мнения: 9 517
Ето, можеш да зададеш въпрос: http://www.bg-mamma.com/index.php?board=89.0

Аз направо бих уговорила среща.

психоложката не е писала във форума от средата на март, по-добре по телефона да я потърси  Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 1 178
Докато отидете на психолог, аз бих пробвала да го "захранвам" например със сладолед и с други храни от които не може да се задави. Опитай се да му обясниш, че това което се е случило може да се случи и на мама, тати, но е нормално и не трябва да се плаши.

# 8
  • Мнения: 11 844
А ако му предложиш пасирана храната т.е. да не се налага дъвчене съответно да знае, че няма опасност от задавяне. Въпреки, че това е нож с две остриета, но пък и да стои гладно не е работа  Rolling Eyes.

# 9
  • Мнения: 15 379
Детето е в ужас явно от задавянето - болката, задушаването.

# 10
  • Мнения: 11 844
Детето е в ужас явно от задавянето - болката, задушаването.

Това е ясно щом отказва да гълта явно това е причината, но то е достатъчно голямо да разбере че течната храна не може да го задави, предполагам пие течности  newsm78  Така бих пробвала аз , иначе наистина трябва да се направи възможно най-бързо консултация със специалист и да се работи с детето  Rolling Eyes. Дано бързо всичко се оправи.

# 11
  • Мнения: 15 379
Актът на преглъщане според мен е проблем в момента. Но нека опита с течности като айрян, отделно консултирането.

# 12
  • София
  • Мнения: 1 271
Благодаря ви.
Току що успях да се свържа с проф. Ваня Матанова, ще ни приеме по спешност още в петък.
Снощи му дадох шоколад, тази сутрин мляко това му е за днес. Личната ми даде съвет да пробвам със крем супа със сламка, ще сложа повечко масло.
Вчера обяснявахме, молихме се, освен шоколада нищо не хапна. И се задави, защото беше с хрема и предполагам от това. Давах пример, че се катери и падна и си удари крачето, но пак се катери, но...
Голям кошмар.

# 13
  • Мнения: 11 844
Какъв шоколад, течен ли? Млякото прясно за пиене ли? Ако трябва натроши на прах  бисквита в млякото. Ако е кисело мляко, още по-добре то си е хранително все пак.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 271
Какъв шоколад, течен ли? Млякото прясно за пиене ли? Ако трябва натроши на прах  бисквита в млякото. Ако е кисело мляко, още по-добре то си е хранително все пак.
Не течен, шоколадови бонбони. Явно като се разтопят и не му е проблем. Млякото го пи със сламка, но бисквита не се сетих да му натроша. Бях стигнала да там да му давам захар, все да има нещо.

Общи условия

Активация на акаунт