Парфюмни размисли и страсти - 180

  • 69 290
  • 709
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 4 714
И нейната мисъл е същата. Научете се да намирате нужното ви инфо и с търсачка.
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=search2&search=%EF% … 15&advanced=0

И какво според Вас се разбира от горният линк?
Освен, че има споменаване на нюкс.  newsm78 Peace

# 46
  • Мнения: 17 546
И какво според Вас се разбира от горният линк?
Освен, че има споменаване на нюкс.  newsm78 Peace
Вижте, уважаема, ако си направите труда, след като ви намерих с търсачката и ви посочих горния линк, в който се "споменава Nuxe", ще видите, че това са коментари, в които хората, които пишат в тази тема, са споделили мнението си за него, а именно харесват ли го, не го ли харесват и защо - т.е. точно това което питате.
За ползващите с разбиране интернет е разбираемо; за минаващите през някой форум, без да знаят как и защо, вероятно е непонятно...

# 47
  • София
  • Мнения: 4 714
И какво според Вас се разбира от горният линк?
Освен, че има споменаване на нюкс.  newsm78 Peace
Вижте, уважаема, ако си направите труда, след като ви намерих с търсачката и ви посочих горния линк, в който се "споменава Nuxe", ще видите, че това са коментари, в които хората, които пишат в тази тема, са споделили мнението си за него, а именно харесват ли го, не го ли харесват и защо - т.е. точно това което питате.
За ползващите с разбиране интернет е разбираемо; за минаващите през някой форум, без да знаят как и защо, вероятно е непонятно...

Скрит текст:
Уважаема, ако си въобразявате, че сте единствената боравеща разбиращо с нет се лъжете.
Преди да задам въпроса си проверих в цитираната по-горе търсачка.
И поради това си позволих волността да задам въпроса си, именно защото отговорите там не ме удоволетворяват. Те касаят козметиката на нюкс, не парфюма за който питам.
Тъй като е тема за парфюми, АБСОЛЮТНО НЕРАЗУМНО  Laughing зададох въпроса си тук.
Извинете за безпокойството!  Joy Joy Joy
 

Последна редакция: сб, 12 апр 2014, 00:42 от MayyaI

# 48
  • София
  • Мнения: 64
Кофти тон MayyaI, не разваляйте една хубава хейтърска тема.

Ето сега забравих кой парфюм най-много ме вбесява. А да, Elixir des Merveilles. Действа ми като камък в бъбрека. Започва с равен свистящ стон и за половин час стига до писък. Само върху мен си се държи така.

Върху друг човек абсолютно ме порази London Burberry за жени. Върху мъж. Чист и искрящ жасмин като диамант.

# 49
  • Мнения: 794
Леле-мале, колко хуубава негативна енергия блика от тази тема, толкова мразим да мразим, че...   #Silly Парфюм съм намразвала не защото не ми харесва, а защото го асоциирам с даден човек. Трезор  напр. е такъв, едно чудовище се поливаше с него и съсипа парфюма, сега като ми замирише някой на Трезор не го и поглеждам. Едно мрънкало ходеше наквасено с нещо си на L'issey Miyake и  никога не посагям към този бранд дори само за да го пробвам.
Скрит текст:
Смятам да гася по три клечки във вода след всяко влизане в темата

# 50
  • Мнения: 10 012
Дами, намерих си зелен аромат, на всичкото отгоре бях забравила, че го имам! Шамад, чист парфюм.  ooooh!
http://www.fragrantica.com/perfume/Guerlain/Chamade-50.html
Има солидно винтидж звучене и е прекрасен! Звънлив зюмбюл и окосени градини, подплатени с много, много галбанум. Доволна съм. Ще си намеря и нещо съвременно, семпло, да има разнообразие.

Случвало ли ви се е да забравите, че имате нещо?

Чак да мразя парфюм не ми се е случвало. Нося това, което ми харесва. Ако не е мое, подминавам. За щастие никой в околието ми не прекалява, или поне не помня.

Аромат който не харесвам върху себе си е
http://www.fragrantica.com/perfume/Sisley/Eau-du-Soir-1002.html, но как стои върху приятелка- самото съвършенство. Приказка!

Последна редакция: сб, 12 апр 2014, 10:11 от Deziderata

# 51
  • Мнения: 213
Хубава тема. Ще си отворя dislike графата във фрагрантика, защото трябва наистина да съм се възмутила ужасно, за да ми хрумне да добавя парфюм там.  Laughing

На първо място са Хабанита и Миднайт уд. Въобще уд във всякакви комбинации включвам към списъка с непоносимостите. Органза и Амариж гордо ги следват като някакъв ретро ужас, към който ще включа и Самсара. Еликсира + всичко пробвано от JHAG. Chergui + творенията на Eau D'Italie, които са ми попадали.

От масовите - ненавиждам Burberry Body, намирам го за страшно потен. YSL Parisienne. Не разбирам и защо J'adore е толкова обичан - аз така и не успях да го възприема. 

# 52
  • Мнения: 10 012
В моята dislike графа има 260 парфюма.  Laughing

# 53
  • Мнения: 8 810
Ретро... точно подобни на тези, които си показала Simple Smile Или, както гальовно ги наричаме в темата, бабички  Laughing

Скрит текст:
Въпреки несериозния ми никнейм, съм 40+ и имам богата парфюмна памет Wink

 Laughing Разбирам. Повечето списващи във форума са доста по-млади и за тях нещо отпреди 10 години е ужасно ретро, защото тогава самите те са били деца.
В този ред на мисли се чудя дали моите понятия не са сбъркани нещо. Ето, по-нагоре от мен думата ретро парфюм се използва като за нещо кофти. А за мен е точно обратно-ретро значи омайващ аромат. Преди 30 години много харесах парфюм на Диор. Беше в магазин "Валентина" в Пловдив-единственото място, където можеше да се купи оригинален парфюм на някой известен бранд. Нямах в себе си нужните пари и докато отида и се върна до вкъщи, свърши. Sad Успях да го помириша поне, беше омагьосващ. Продаваха го просто като Диор, все ми се струваше, че беше Диорисимо, но не съм сигурна. От известно време се опитвам да го издиря и ако е възможно да го купя. Цената изобщо няма да гледам. Никой сегашен аромат не ме е карал да искам да го грабна веднага.

# 54
  • Мнения: 31 230
О не винаги ретро е кофти за мен. Ретро ми е Шанел №5, но не кофти ретро,эа омайно ретро, Органза също, за разлика от Амариж, Митсуко, Синия час, Гълъбите на Нина Ричи и други. Те са ми ретро в недобър план.

Сдобихте ли се с парфюм/и покрай намаленията в бутиците сега? Hug  bouquet

# 55
  • Мнения: 8 810
Аз си купих The one, D&G. Не е лош, но....не ми разтреперва душицата като се напръскам.

# 56
  • Мнения: 31 230
Е защо го купи?

# 57
  • София
  • Мнения: 19 253
Аз съм крайно неразбираща и непретенциозна, обаче Ноа на Кашарел ми е ужас, Идън също, а преди 20 години редовно си купувах някаква имитация точно на него.
Наскоро само помирисах тестера на Флаш - Джими Чу и хич не ми допадна.
Подариха на дъщеря ми преди 2 години Май инсолънс, в началото ми допадна, но сега ме дразни малко, а тя пък изобщо не го хареса. Имам Кристал ноар от почти 4 години и няма изпръскване - все ме е страх да не прекаля и някой в маршрутката да се гътне. Иначе ако съм с кола - осмелявам се да напръскам малко повече.

# 58
  • Мнения: 213
Е, как смъртен случай от Кристал Ноар? За мен е напълно безопасен. (говоря за едт)

# 59
  • София
  • Мнения: 19 253
Е, как смъртен случай от Кристал Ноар? За мен е напълно безопасен. (говоря за едт)

Ами силничък е, и моят е едт, но не е от ефирните аромати, видях че някои хора по-назад го мразят.
Та аз самата си го усещам и ме е страх да не мина в графа "поливащи се" с парфюм
За мен палмата за първенството натрапчива миризма държи някакъв на фирмата LR - техен си е, не имитация, но това чудо бие всичко по трайност, но в лошия смисъл.

Общи условия

Активация на акаунт