С какво ви дразнят свекървите- 31

  • 51 980
  • 743
  •   1
Отговори
# 15
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 420
Кали, и ние, свекитата, не дразним снахите нарочно, а само без да искаме!

Абе за моята съм сигурна, че поне в 99,99% от случаите е така. Обаче като чета тука как някои си правят на пук една на друга и то съвсем нарочно...  ooooh!

Защото им е скучно. В повечето случаи едната пенсионерка, другата в майчинство. Като последната започне работа няма време за разправии  Joy

Тук има известна доза истина  Thinking С моята свекърва имахме такъв един интересен период, когато се роди големият ми син - нищо, че бях на почти 30 години тя беше решила, че имам нужда постоянно да ме надзирава и поучава, а ако не се съгласявах с нея ми се сърдеше ... Mr. Green

# 16
  • Мнения: 2 232
Аз пък как се ядосах сега на моята заедно със зълвата /нищо че ходя на работа и свека и тя/
Зълвата вече няколко пъти ми подхвърля репликата "Не се притеснявай, кошарка за бебето ще ти купят".
Аз всеки път й казвам, че толкова рано не искам да говорим. Сега разбрах, че свека и майка ми инструктирала кой какво да купи. Все едно аз съм някаква просякиня и чакам някой нещо да ми купи. И сега като викнах на мъжа ми, не че е виновен, ама  #Cussing out
Казах да им каже, че нищо не искам никой да ни купува. Каквото ни трябва ще си го купим.

# 17
  • Мнения: 5 626
Запис. Mr. Green

# 18
  • Варна
  • Мнения: 7 147
...нищо, че бях на почти 30 години тя беше решила, че имам нужда постоянно да ме надзирава и поучава...

аз съм на 37 и още, и още, вече 7 години, постоянно се изтърва: "Виж сега, това не се готви така, а иначе! Не му се слага такава подправка, а онакава!" Всеки път й казвам, че това, че ТЯ не го готви така, не означава че НЕ СЕ готви така, ама не и не - тя си знае нейното...  Naughty

# 19
  • Мнения: 5 354
Аз пък как се ядосах сега на моята заедно със зълвата /нищо че ходя на работа и свека и тя/
Зълвата вече няколко пъти ми подхвърля репликата "Не се притеснявай, кошарка за бебето ще ти купят".
Аз всеки път й казвам, че толкова рано не искам да говорим. Сега разбрах, че свека и майка ми инструктирала кой какво да купи. Все едно аз съм някаква просякиня и чакам някой нещо да ми купи. И сега като викнах на мъжа ми, не че е виновен, ама  #Cussing out
Казах да им каже, че нищо не искам никой да ни купува. Каквото ни трябва ще си го купим.

Защо бе, миличка бъдеща майко?! Дават ли ти взимай, гонят ли те -бягай! Я питай тука мамите, дето никой нищо не им дава дали са доволни!

# 20
  • Fort Worth, TX
  • Мнения: 2 119
Аз пък стигнах до извода, че живота е толкова кратък и няма смисъл от кавги и нерви за дребни неща.Сега чак ми е смешно като се сетя за какво съм се ядосвала на моята свеки понякога.Толкова ми бил акъла.Вярно е, че има много лощи свекърви, но слава богу моята не е от тях и положителните и качества са много повече.Това не значи, че ще спра да пиша и четат тук. Mr. Green

# 21
  • Мнения: 2 232
Аз пък стигнах до извода, че живота е толкова кратък и няма смисъл от кавги и нерви за дребни неща.Сега чак ми е смешно като се сетя за какво съм се ядосвала на моята свеки понякога.Толкова ми бил акъла.Вярно е, че има много лощи свекърви, но слава богу моята не е от тях и положителните и качества са много повече.Това не значи, че ще спра да пиша и четат тук. Mr. Green

Ти моя виц прочете ли го?  Mr. Green

Не искам да определя тя кой какво ще ми купува. Смятам, че е в реда на нещата близки и роднини да подарят нещо на детето, след като бъдат поканени на гости например.
Да ми се пери после, аз това, аз онова.
Значи тя да била купила кошарката, пък майка ми количката. Голяма сметкаджийка.

# 22
  • Мнения: 550
Аз пък стигнах до извода, че живота е толкова кратък и няма смисъл от кавги и нерви за дребни неща.Сега чак ми е смешно като се сетя за какво съм се ядосвала на моята свеки понякога.Толкова ми бил акъла.Вярно е, че има много лощи свекърви, но слава богу моята не е от тях и положителните и качества са много повече.Това не значи, че ще спра да пиша и четат тук. Mr. Green

Ти моя виц прочете ли го?  Mr. Green

Не искам да определя тя кой какво ще ми купува. Смятам, че е в реда на нещата близки и роднини да подарят нещо на детето, след като бъдат поканени на гости например.
Да ми се пери после, аз това, аз онова.
Значи тя да била купила кошарката, пък майка ми количката. Голяма сметкаджийка.

Аааааа недей така, твоята поне иска да купи  Laughing моята нищо не е купила ама като седне на кафе с приятелки и почва да обяснява че новите ни придобивки са нейна заслуга   Naughty





# 23
  • Мнения: 2 232
Аз съм сигурна, че и моята така ще направи  Mr. Green
Като се нанесохме, редовно канеше роднини нейни, да видят у нас. Даже ми казваше коя покривка да махна и коя да сложа  Joy

# 24
  • Мнения: 2 650
Аз като ви чета и малко се плаша - имам двама сина, малки са още де - ама като си представя, че разни снахи ще  ми ходят в къщи и ще мрънкат повече от тях....Май ще  ги   гоня на  18 още, те Хамериканците не  са яли ряпа явно като са го  измислили.Извън шегата (въпреки, че сериозно го мисля) - имам  прекрасни  свекърви,които никога за нищо не са ми се месили,  точно, защото са си патили от такива. И двете  дойдоха  и ме поздравиха ,когато родих внуците им и за мен това беше достатъчно,  не са ми подарявали ни кошарки,ни колички - от тази тема разбрах, че  е трябвало да се харчат за това, пък ако не се, са  сметкаджии newsm78
 V V , не е в реда на нещата   близките ви да ви подаряват нещо, само защото сте ги поканили. Вие сте решили да си имате дете и Вие  трябва да сте си предвидили покупвателната способност  отрано, никой не Ви е длъжен  да ви купува неща, които после да мерите кой - колко бил дал ooooh!

# 25
  • Мнения: 2 232
Нали точно това казвам. Това, че свека е на друго мнение е повода да се оплаквам тук. Айде без търсене на теле под вола.
И се научи да четеш, преди да пишеш. Че сама каза, че нищо не си разбрала.

Изгони ги и двамата, мир да има. В крайна сметка от какъв зор ще ти се мотат там със нахалните снахи  Joy

Последна редакция: сб, 12 апр 2014, 22:00 от V V

# 26
  • Мнения: 2 650


Не искам да определя тя кой какво ще ми купува. Смятам, че е в реда на нещата близки и роднини да подарят нещо на детето, след като бъдат поканени на гости например.
Да ми се пери после, аз това, аз онова.
Значи тя да била купила кошарката, пък майка ми количката. Голяма сметкаджийка.
[/quote]
 Ето това казваш , а аз съм се научила да чета, много  преди да се науча да пиша, така, че нямай грижа за мен

# 27
  • Мнения: 2 232
Ами да, съвсем скоро ходих при бебе, след като бях поканена и носих подарък. Ти с празни ръце ли ходиш като те поканят на РД, ИД и т.н
И този подарък не е за мен, а за бебето. Нито съм искала кошари, нито колички. Аз даже съм си купила кошара и не съм се обяснявала на никой какво що  Whistling
И пак настоявам, че ако взимаш отношение по моите въпроси, ще четеш, не да вадиш от контекста думи и изречения.

# 28
  • Мнения: 2 650
Да, ходя с подарък, но какъвто съм решила за момента,  далеч не е колички, кошарки,прахосмукачки и хладилници, а пък ако  съм канена заради   подаръка,   изобщо сигурно няма и да отида.

# 29
  • Мнения: 2 232
Да, ходя с подарък, но какъвто съм решила за момента,  далеч не е колички, кошарки,прахосмукачки и хладилници, а пък ако  съм канена заради   подаръка,   изобщо сигурно няма и да отида.

И къде съм написала, че ще каня майка ми например заради подаръка? Почна вече да си ги смучеш от пръстите.

Общи условия

Активация на акаунт