АВГУСТ чакам с нетърпение, да гушна нашето творение!

  • 31 714
  • 723
  •   1
Отговори
# 180
  • Варна
  • Мнения: 64
Eli, има розови тука но са пластмасови. А тези са стъклени, пък аз точно стъклени искам Simple Smile Много добра идея, ше се свържа с тях Simple Smile  Hug

Поправка: май съм се объркала, не са стъклени до колкото виждам... Жалко, много ми харесаха

Последна редакция: пт, 18 апр 2014, 12:12 от xxxyyy

# 181
  • Пловдив
  • Мнения: 415


Влязох да ви питам ( и леко се отплеснах хихихихи ) мислите ли да искате от израждащият ви лекар да не прерязва веднага пъпната връв. Аз от скоро чета за това в интернет и мисля, живот и здраве, ако е осъществимо при моето раждане да си го искам това.


И аз точно затова влязох. ММ ме засипа със статии по повод ползата от по-късното прерязване на пъпната връв, и се замислих, че изобщо не съм наясно кога я режат.. какво се случва с плацентата и т.н.  Ето една статия, ако на някой му се чете http://anonybulgaria.wordpress.com/2014/04/16/къде-отиват-плацентите-пъпните-връви/

eli70o0, аз съм с отрицателен резус фактор. За сега го следим с моя док. и ако се наложи, каза, че ще поставим една инжекция анти-Д-гамаглобулин в 28ма г.с.

# 182
  • Варна
  • Мнения: 4 937
xxxyyy, пластмасови са тези. Стъклени мисля, че има само прозрачни.
Miss-know-all аз изследвах с 22г.с. и нямах антитела. Въпроса е, че ако се образуват вече за превенция е късно и се чудя дали да не се презастраховам. Все пак на 24 съм на ЖК и ще говоря и с доки. Ти в кои седмици ще пускаш изследвания, за да прецените дали има нужда?

# 183
  • Мнения: 609
xxxyyy много са хубавиии и аз искам такива!!!  Mr. Green
Ако откриеш повече инфо да споделиш!  Hug
Аз вчера се загледах в аптеката по шишетата и идея си нямам какви трябва да бъдат. Имаше едни много сладки такова бледо розовко, но не на Авент и мн се чудя. Иначе такива на Авнет има бели 3 в комплект и подозирам, че и те не са стъклени. А всъщност има ли проблем ако са пластмаса?  newsm78

За пъпната връв е много хубаво да се изчака да спре да пулсира. Ако имам възможност живот и здраве бих поискала да Simple Smile

# 184
  • Пловдив
  • Мнения: 415
xxxyyy, пластмасови са тези. Стъклени мисля, че има само прозрачни.
Miss-know-all аз изследвах с 22г.с. и нямах антитела. Въпроса е, че ако се образуват вече за превенция е късно и се чудя дали да не се презастраховам. Все пак на 24 съм на ЖК и ще говоря и с доки. Ти в кои седмици ще пускаш изследвания, за да прецените дали има нужда?

Ели, на мен в началото ми пуснаха Кумбс /към 14-15 г.с/ и резултата беше: Дир. Кумбс: /-/ отр. Липса на Er.at. - което не знам точно какво означава, но АГ-то каза, че ще повторим отново изследването.
Предполагам след 20 дни като отида на ЖК - тогава /ще бъда в 26 г.с./ и ще прецени дали трябва да се постави инжекция.

# 185
  • Варна
  • Мнения: 64
съни, естествено, че няма проблем ако са пластмасови. Нали уж са направени без вредните съставки в пластмасата, особенно за Авент така знам. Само май не е подходящо да се слагат в микровълнова, защото по бързо се разваля пластмасата ( и до колкото знам в микровълнова отделят нещо си от пластмасата което отива в храната ). Ако намеря нещо ще ти кажа, но ти до колкото разбирам не държиш да састъклени ?

Вие купихте ли си стерилизатори. На една лекция за майки казаха, че стерилизатора за микровълнова не вършел работа  newsm78 Не го приемали много за стерилизиране по този начин. По добре в тенджера да сме преварявали от колкото в микровълнова. Аз си взех на пара стерилизатор, още преди да го чуя това. Така или инъче не използвам микровълнова...

# 186
  • Варна
  • Мнения: 4 937
Ох аз много глупости изчетох в нета и се наплаших, а ми казаха, че щом имам вече поставена шанса е мноооого малък да възникне проблем и след хубави резултати се чудя дали да си искам на своя глава, ако доки не прецени, че има нужда.
xxxyyy знаеш ли, в коя седмица ще ни изследват пак, че аз имам час за 25 и 28г.с. и тогава няма изследвания.

# 187
  • Мнения: 247
Привет, момичета!
За яйцата да не се пукат, първо ги накиснете за около 30 мин в топла вода, а после на слаб огън докато заврят. Колкото по-бавно ги затопляте, толкова пораженията ще са по-малко. Аз купих 22 само с бели черупки (които лесно се чупят) и имам само 2 счупени.
Относно големите деца, аз очаквах моята да ревнува, а се случва точно обратното. Много е щастлива, постоянно ми гали корема и говори на бебето. Не знам дали ще остане така и като родя, но аз съм сигурна, че каквото зависи от мен като внимание към нея, няма да остане ощетена. С подреждането на стаята и ние сме така- ама хич не и се оправя, опраните дрехи понякога ги сгъва, ноооо другите са навсякъде, разхвърляни. Отделно и където твори с етикети, хартии, картони, ножици, лепила, флумастри...всичко е навсякъде и постоянно викам и мърморя, но хич не се впечатлява. Като я карам да си оправя стаята и набутва всички боклуци, дрехи, чорапи под леглото, по ъглите и по шкафове, ама всичко намотано, просто като отворя вратата и да изглежда прибрано, а като се загледам... ooooh!
Днес ще се разходя към Хиполенд, имат 22 поцента намаление.
Козунаци никога не съм месила и не мога (а и имайки предвид колко обичам да готвя, хич и не се натискам  Whistling ), но пък яйцата с радост ги рисувам всяка година.
Скрит текст:

# 188
  • Мнения: 609
xxxyyy не държа да са стъклени в такъв случай.  Hug
Аз все още нищичко не съм купила, но набелязвам, от другия месец може би ще започна живот и здраве!  Heart Eyes

# 189
  • Мнения: 296
Здравейте момичета
Вчера и аз боядисвах яйца, направихме ги много шарени с памук - станаха страхотни и много сладки , защото има от размер S до размер XXL   Wink  .  easter  easter Козунаци ще поръчвам/купувам , а утре ще правим само курабийки .
 За Rh досега са ми го изследвали два пъти - си е "-" , АГ каза че и следващия път като ходя пак ще ги изследваме - тогава ще съм в 28 г.с . Преди това обаче смятам да говоря и с другия АГ при когото ходя, че на него му имам повече доверие  Blush
 Шишета съм си харесала на Tommee Tippe - http://olx.bg/shisheta-tommee-tippee-260-ml-i36046521 поне на мен доста ми приличат на Avent. Само не знам после откъде ще си намирам биберони за тях  newsm78 / затова и още не съм си ги поръчала/ Ако някое мамче знае, моля да сподели / или поне кои от наличните в БГ стават на тях/
Повече Nature Sun With Face ви пожелавам  Hug

# 190
  • Мнения: 186
Tqnovo, на Томи Типи продават отделно и биберони, за да се сменят по-често. Аз ако се наложи да ползваме шише, пак ще взема на тази марка, доволна съм от нея. Със сигурност ще взема поне едно за вода/чай , да имам,ако потрябва.
Иначе на Томи Типи съм купувала и розови и сини на цветя, но са пластмасови.

xxxyyy, аз ползвах стерилизатор за микровълнова с дъщеря ми, на Авент беше, една приятелка ми го даде, и си го ползвах без проблем, шишетата си се стерилизират, излизат скърцащи направо. А във вряла вода в тенджерата как ще сложиш пластмасови шишета не знам .
Сега понеже вече не ползваме микровълнова, мисля при необходимост да си взема електрически стерилизатор.

# 191
  • Мнения: 469
Аз отдавна купих шишета и електрически стерилизатор на Томи Типи. В английския амазон ги бяха пуснали много изгодно и се възползвах.

# 192
  • Варна
  • Мнения: 64
Shaktigirl, и мен ме учуди това което казаха. Няма голяма логика да не върши работа. Пластмасови не стават ли в тенджера на котлона  newsm78 Едно време как са стерилизирали, или са били само стъклени шишетата.

# 193
  • Мнения: 367
И мои приятелки са нямали проблем със стрерилизаторите за микровълнова .Аз за сега съм се спряла на Томи Типи Simple Smile

Да питам момичетата с нисък хемоглобин колко ви е и по колко желязо пиете.При мен от 130 е паднал на 105.Дадоха ми само по 100мг желязо на ден.Аг-то ме предупреди между него и магнезия да има поне два часа време.Но забравих да питам желязото и л-тироксина пречат ли си и трябва л.и да има определено време от приема на едното до приема на другото.Някой ,ако знае,ще съм му благодарна Simple Smile

В урината имам 8-10 левкоцити,ама Аг-то каза да не се притеснявам.Всичко друго си е отрицателно

И последно да кажа,че утре съм на ФМ,да ми стискате палци  Praynig

# 194
  • Мнения: 186
Shaktigirl, и мен ме учуди това което казаха. Няма голяма логика да не върши работа. Пластмасови не стават ли в тенджера на котлона  newsm78 Едно време как са стерилизирали, или са били само стъклени шишетата.

Само стъклени са били,не пречи да си купиш и стъклени,ама после бебето като поотрасне и започне да си държи само шишето-първо,че е по-тежко стъкленото, второ-че има опасност като го хвърли да се счупи. А често се случва да ги изпуснат и случайно. Според мен стъклените са удачни за първите 3 месеца, когато ти го храниш.

Общи условия

Активация на акаунт