Боледуване на децата ни – тема 15

  • 40 913
  • 735
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 1 504
EmiR, и аз днес заведох детето с малко сополки и се чувствах виновна. но вътре беше пълно с подсмърчащи хлапета, че и две покашлящи за цвят. вината ми се изпари и се измести от притеснение дали ще се разболее или ще прескочи.  Rolling Eyes
Ами то е ясно, че щом има сопол за мен си е болест /която в ДГ е нещо нормално  Wink/....въпроса е да си отстане само със сопола и да не слиза надолу... Wink Мисля си обаче, че с годините някакси попретръпвам.. В на каката групата почти непрекъснато си има деца, които си ходят болни...Спират се само при Т и вече усложнения... Май свикнах... Thinking и не се кося вече толкова...За толкова години ДГ не можах да се преборя нито със системата, нито с родителите....В училище най-вероятно ще е още по-зле положението....

# 46
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 365
Има, разбира се винаги болни в ДГ.
За тържеството ни имаше кашлящи, друго на АБ разбрах от една майка, защото да не го пропускат...
Не ми се коментира, просто споделям, това е Tired

# 47
  • Мнения: 6 565
ох, не знам вече кой крив, кой прав. аз спирах от дг при всеки симптом с идеята, че се грижа за здравето на моето и на чуждите дечица. но след като съм закрепила моето дете и на вратата още с влизането ни посрещат 5-6 видимо разболяващи се хлапета и  Rage

# 48
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Темата за болестите е дълга и необятна и за съжаление имало е;има и  ще има посещаемост на такива видимо болни деца.... Tired

# 49
  • София
  • Мнения: 5 742
ох, не знам вече кой крив, кой прав. аз спирах от дг при всеки симптом с идеята, че се грижа за здравето на моето и на чуждите дечица. но след като съм закрепила моето дете и на вратата още с влизането ни посрещат 5-6 видимо разболяващи се хлапета и  Rage

Треперя над нея,спирам я от детска,не я събирам с деца,когато е болна.Оздравява ,излизаме на вън и на детската площадка болни деца,които кашлят на среща й. Гледам по възможност по-малко да го мисля и се моля леко да ги изкарва болестите.

# 50
  • Мнения: 68 710
Моят днес е по-добре, сопола текна напред, дали от сиропа, но дърпам с помпата...

Чудя се и аз до вторник дали ще подкашля още и дали да го водя на ясла newsm78

Страх ме е, да не лепне пак нещо, като още не е закрепнал съвсем, но много ми станаха отсъствията...незнам вече...ще предценя във вторник...

# 51
  • Мнения: 21 282
Момичета, има ли някакъв праг на възрастта да речем детето да е изкарало шарка ?

# 52
  • Мнения: 5 969
Момичета, има ли някакъв праг на възрастта да речем детето да е изкарало шарка ?

В смисъл? newsm78
Има и възрастни хора, които карат - преди седмица един познат оздравя  Laughing Но май е по-тежко протичаща....

# 53
  • Мнения: 2 352
Момичета, има ли някакъв праг на възрастта да речем детето да е изкарало шарка ?
Какъв праг да има? И възрастни хора карат детски болести.

# 54
  • Мнения: 696
teta

С какъв сироп изкарахте сиропа навънка?

От толкова четене вече се обърках.

С две думи, за задна хрема освен куик, после аспиратора и назик, какво да слагам  newsm78 !

Този асс спрей добър ли е, и мога ли да го комбинирам с назик?

# 55
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Момичета, има ли някакъв праг на възрастта да речем детето да е изкарало шарка ?
Не,няма!
Карах варицела на 21г. Crazy

# 56
  • София
  • Мнения: 451
Hushpuppy  Hug добре си си го оставила детето у дома.
Прзници идват, много ми се иска този път да ги изкарам като хората, с всички близки. Да са здравички децата и аз да съм в нормално състояние и на линия (че миналата година пък взех, че родих и си изкарах Великден в болницата)
Лиси, няма подобен праг. Брат ми кара варицела на 23г. Имам познат миналата година на 41 г. я изкара...Аз лично нито една шарка не съм карала. Чакам с "нетърпение" моментът, в който синковците ще ми ги докарат от ДГ  Mr. Green
Силванченце, при моите нищо не помага за задна хрема - яко наливам физиологичен разтвор, слагам капки на големия и това е. С помпата не излиза нищичко.

# 57
  • Мнения: 21 282
Благодаря Ви,идеята ми беше,че май наистина е по-добре да се изкарат шарките докато децата са малки,макар,че пак не е гаранция ,че ще бъде по-леко

# 58
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Лиси,определено е така  Peace
Синът  ми преди време кара едра шарка на 5г. с 3 пъпки само.Толкова лека карантинна  болест не бях виждала ..Аз на дърти години с 33 се опъпчих.... ooooh! Ужасно беше като си спомня...Отврат отвсякъде,нямаше място по тялото ми където да нямах пъпки...включително и в косата и устата... Sick

Надявам се като дойде момента  и щерката да изкара леко  Praynig

# 59
  • София
  • Мнения: 5 742
Благодаря Ви,идеята ми беше,че май наистина е по-добре да се изкарат шарките докато децата са малки,макар,че пак не е гаранция ,че ще бъде по-леко
Всички казват,че колкото са по-малки толкова по-лесно ги изкарват.
Аз се плашех малко от момента с варицелата,но леко и бързо мина при моето дете, даже не усетих температура,че тя ако вдига директно си прави около 39,ниските ги подминава за секунди.

Общи условия

Активация на акаунт