МАЙ месец наближава - до срещата мечтана време не остана

  • 43 030
  • 746
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22
Здравейте мами и бъдещи такива Simple Smile страхотна е новата тема, позволете да се присъединя, аз не пиша често, но ви чета Simple Smile аз за сега се стискам и се надявам бебка да изтрае до края на април, че върви мъничка, преди един месец беше 1300 грама, надявам се да е порасла и вече да е над два кг... уж хапвам, но незнам колко яде тя Simple Smile стискайте ми палци да не бърза, а да стои в коремчето на мама Simple Smile мауче, поздравления да наддаването Simple Smile

# 16
  • Мнения: 731
Здравейте отново!

Благодаря за топлото посрещане! Мяуче, много се радвам да те видя тук Simple Smile Страхотно е, че помагаш с информация за кърменето (и не само) на майките в темата.

Тъй като ние сме доброволци, майки със своите ангажименти към децата, семейството и работата, не винаги имаме възможност да реагираме бързо на въпросите ви. За това може да ви е полезно да използвате и други източници на информация за кърмене:

- на първо място това са майките с по-големи деца във вашата тема, които със сигурност могат да са ви много полезни с опита си;
- споделеният опит на много майки в Кърмаческия подфорум, както и Библиотеката към него;
- сайта на Ла Лече Лига в секция за Майки;
- Консултантския подфорум с Ла Лече Лига (кърмене и захранване) към Bg-Mamma;
- Националния телефон на Ла Лече Лига 0888-555-385

Както споменах и в предния си пост, важно е да маркирате въпросите към нас забележимо, за да ни е по-лесно да ги откриваме. В предишни теми, в които участвах по проекта, открихме, че най-работещ е следния формат:

ЛЛЛ, имам въпрос ...

Пожелаваме ви прекрасни емоции и поводи само за усмивки!

Ако имате желание, може да поставите и следната информация в първия пост на темата ви, за да имате винаги лесен достъп до тази информация:

Съвместна инициатива на BG-Mamma и Ла Лече Лига  България.
Въпроси, свързани с кърмене и захранване, освен към опитните мами в темата, може да задавате и към ЛЛЛ. За да се открояват и да се виждат по-лесно, е добре да ги маркирате в червено, например: ЛЛЛ, имам въпрос относно кърменето ... .

Заповядайте на Ла Лече Лига срещи, безплатни лекции за кърмене и захранване и на кърмачески срещи за бъдещи и настоящи майки в много градове! ПРОГРАМА ЗА МЕСЕЦА.
Актуална информация за кърмене може да откриете на сайта на Ла Лече Лига, както и на страницата на ЛЛЛ във Фейсбук
0888 555 385 - национален телефон за подкрепа, информация и помощ за кърмене.

   

# 17
  • Мнения: 417
Else благодаря, че ще ни помагаш при нужда.  Hug  Добавих инфото на 1-ва страница за да е по-удобно на всички майчета.
Мяуче малкият е тоооолкова сладък.  Heart Eyes Да ви е жив и здрав и винаги да ви радва!!!

# 18
  • Мнения: 1
 zeldelina, благодаря за темичката супер  Hug
За леглото да се оплача и нашето е по-същия начин на най-горно ниво се виждат чекмеджетата, но пък за това си го държим на ниско да не зее .
Добре дошли на новите мами и на  Else- ще се радвам да се допитвам до теб , когато му дойде времето.
 Мяуче , Нико е страхотен сладур, да ти е жив и здрав и все така пухкав  newsm03
 Аз утре съм на преглед при докито и се надявам на някакви новини по повод раждането, така че утре сигурно ще има какво да ви разкажа.
Лека вечер на всички   bouquet

# 19
  • Мнения: 731
Else благодаря, че ще ни помагаш при нужда.  Hug  Добавих инфото на 1-ва страница за да е по-удобно на всички майчета.

Благодаря  Hug

# 20
  • Мнения: 57
Здравейте майчета, и аз да се запиша в новата темичка Simple Smile
От днес вече съм в болничен, цял ден с ММ обикаляме по задачки, и ремонта приключваме...Бяхме на преглед казаха че всичко си е нормално Simple Smile И това е за сега от нас, утре сигурно ще ми остане повече време да видя какво сте писали Simple Smile
Хубава вечер Simple Smile

# 21
  • София
  • Мнения: 2 143
Мяуче, браво за добрите новини около Нико! Много е готин с тия големи бузки. Grinning

don4o71, и аз не сколасах да отида на отворените врати в МД, а инфото, което имам е отпреди 4г. , когато раждах Никола там. Честно казано нямам спомен дали могат да взимат бебето за през нощта, аз си го държах при мен след като ми дадоха.

# 22
  • offshore & overseas
  • Мнения: 3 418
Else, много мечки!

...Също после като те качат по етажите на 12 бебетата са при майките и  се заплаща,но има ли опция да си там,но да взимат бебетата за през нощта?Ти на кой етаж беше?
Аз бях на 12-я етаж и Нико не беше при мен по други причини, но доколкото схванах, могат да вземат бебето само в краен случай за малко. Ако искаш да не е постоянно при теб, трябва да си на 7-я етаж. Информация по време на престоя ти в реанимация могат да получат близките ти и да ти се обадят. Най-вече мъжа ти. Друг начин няма, освен ако нямаш познат лекар.

# 23
  • Мнения: 4
Мяуче, страхотно бебе, голям герой, жив и здрав  Simple Smile! Иначе, това за реанимацията - 24 часа да си в неведение за бебчо не си е работа  Confused...
Относно леглото, тази седмица ще си получим нашето и подозирам, че ще имаме същия проблем, защото е на същия принцип и ще трябва да се мисли нещо...
ЛЛЛ, благодаря ви, че ви има и винаги сте гогови за помощ  Simple Smile
Zeldelina, преборих лентичките накрая  Joy

# 24
  • Мнения: 0
Здравейте и от мен, новата темичка е страхотна, дано скоро да се изпълни със здрави и прекрасни бебоци!
Аз имам един въпрос към вече родилите мами или тези, които не им е първа бременност. От 2 дни нещо ми се гади постоянно  Sick , усещам и постоянно стягане на корема без болки и някаква адска умора. Та чуденката ми е дали не идва моментът.... newsm78 .
Първата ми бременност протече много по различно и затова нямам база за сравнение. Една приятелка ми каза,че малко преди да роди е била по същия начин. В интернет четох, че може да се дължи на притискането на органите. Вие на какво мнение сте. Така или иначе утре сутрин съм на ЖК, но искам да чуя и други мнения.

# 25
  • Мнения: 4
За дъщеря ми имаме легло 140 на 70. Лятото ще стане на 5 години и още спи в него. Пак зависи колко е голямо детето, но до 4 години със сигурност става.

Аз имам едно въпросче - има ли някоя от вас, която да си е правила тест за стрептококи и той да е излязал положителен?

Последна редакция: вт, 15 апр 2014, 23:09 от Manuela_

# 26
  • Мнения: 39
Здравейте майски мами 2014!
Аз съм майска мама 2013 год., попаднах на темата ви и си спомних с какъв трепет очаквах миналата година дъщеричката ми да се роди. Искам да пожелая на тези, които все още не са родили- леко раждане и всичко да мине наред, а на тези, които вече гушкат бебчета- да са ви живи и здрави, много да ви радват и слушкат.
 Hug

# 27
  • Мнения: 4
Vallens, добро утро, благодаря за хубавите пожелания, много мило   bouquet!

Добро утро и на всички останали майчета, АЛЕЛЕ какво време само, сняг като за добро утро през април и то точно днес дето трябва да се ходи на запис на тонове и ЖК... Направо изгарям от желание да изляза, брррррр...
Така или иначе, пожелавам лек и успешен ден на всички, пък като е криво и студено времето, да си го стоплим с ние с хубави емоции,  днес Simple Smile!

P. S. Снощи най-накрая ми донесоха поръчката от Next, както и още неща, които  ях поръчала за бебе, прекрасни са и  още не мога да им се нарадвам  Two Hearts! Е, нямаше как да не се похваля просто  Wink...

# 28
  • София
  • Мнения: 121
Добро утро и от мен!! И аз днес съм на консултация и тонове, ама си мисля, 4е до следобед ще се стопли:))
Иначе вече много ми тежи,качила съм около 16 кг. и не спира да ми се яде нещо тестеничко newsm64
И сега с тези козунаци по празниците, просто не се виждам.
Vsimova-raeva какви дрешки от некст си поръчала, пусни някой линк. И аз обожавам техните неща(за дечица , разбира се, че за жени нещо не ми допадат).

# 29
  • Мнения: 1 048
 newsm51 здравейте, момичета!
С пожелание тема номер 10 да се изпълни с прекрасните новинки за родени бебчета и щастливи разкази от мами!
Zeldelina,  Whistling аз съм хищна хиена  hahaha просто все влизам първо на линка " с термин май" и от там видях   Embarassed новата тема
Имаме и нови май-чета  welcome
Teya  Hug аз го мерех само веднъж, след ставане...иначе в хода на деня човек е активен, вълнува се от нещо и то си варира...в болницата го мереха сутрин в 6:30 и вечер в 18:30 (ама пък там не мърдах от леглото)
За леглото -120/60 отедна страна, защото няма много място и от друга, защото децата в някакъв момент искат да се чувстват големи и се радват на легло за големи Simple Smile така си разсъждавам аз... Пък ако е рекъл някой там горе, някой ден ще опитаме и за второ  Blush
Мяуче, стопли ми душата с прекрасните новинки около Нико  Heart Eyes голям е сладур (виртуално пращам гуш от Дари)
И аз се каня да кача снимка...трябва да измисля как, че не искам да е през фб... newsm78..
Viktoriq опитай да лежиш/ спиш основно на лявата страна-идеята е за по-добро кръвообращение и от там " хранене" на бебока  Peace
Veli_staneva очакваме новинки от жк  Hug
Miglena една по една отмяташе задачките  Party
DeepSea чакаме да споделиш как е минал прегледа  Hug
Vallens   bouquet благодаря за топлите пожелания
Vsimova честити покупки   bouquet със здраве да ги ползвате
Дани д не се притеснявай за кг, голяма част от тях ще останат в родилното  Flutter
Zori 87 драсни някой ред, ако имаш възможност Hug

Общи условия

Активация на акаунт