Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 37

  • 102 889
  • 741
  •   1
Отговори
# 540
  • у нас - на брега на морето
  • Мнения: 294
Давам отчет от сцинтиграфията - нама данни за остеобластни костни мети.  newsm44
Благодаря, момичета, за подкрепата!   bouquet mamicata, благодара!   bouquet                  Желая на всички здраве и късмет!  Flowers Four Leaf Clover newsm51
Д_Ива , съжалявам за премеждието. Weary Имала глава да пати! /както се казва/. Коя ръка си счупи? Откъм операцията ли? Преди години, когато правиха операция на сърцето на майка /беше разрязана от гръдната кост почти до гръбнака/ падна от влака като слизала и си счупи лявата ръка, и се отвори отново операцията.  Беше голям ужас, но всичко минава. Прегръщам те силно!  HugКураж и търпение!  Hug

# 541
  • София
  • Мнения: 560
Само така Амазонка , много се радвам . Peace

# 542
  • София
  • Мнения: 43
Страхотни новини, Амазонка и leni_rad ! Радвам се за вас .
Д_ Ива , оправай се бързо , дано нямаш повече премеждия. Пиши за резултатите от операцията , че си счупих вече палците от стискане всичко да е наред. Прегръщам ви момичета!

# 543
  • Мнения: 104
Здравейте!
Моля за съвет! Майка ми е с рак на белия дроб и от няколко дни е с болки в областта на черния. Днес беше на преглед и се установи, че болките са заради метастази. Тя е диспансеризирана в Хасково, но там сякаш не подхождат много отговорно, защото още на последния скенер преди 2 месеца са били открити находки в черен дроб, а лекуващата не е обърнала внимание и я остави "да почива" 3 месеца без лечение, защото тумора бил "заспал". Лекарят, който я преглежда днес я посъветвал да се насочва направо към София. Бихте ли ми казали какъв е реда след като си вземе направление от ЛЛ? Какъв специалист да търсим в Онкологията, трябва ли да си запазва час? Изобщо какво да правим оттук насетне?

# 544
  • София
  • Мнения: 3 488
Давам отчет от сцинтиграфията - нама данни за остеобластни костни мети.

Браво, момиче! Давай все така!

Milinka, аз не мога да ти отговоря на въпроса конкретно.
Но след като вземете направление, можете да отидете, където си изберете. Най- добре намери телефоните на НОЦ, обади се и питай. Най- вероятно ще се събере комисия и ще назначат химиотерапия.
Успех ви желая!

# 545
  • Мнения: 104
Давам отчет от сцинтиграфията - нама данни за остеобластни костни мети.

Браво, момиче! Давай все така!

Milinka, аз не мога да ти отговоря на въпроса конкретно.
Но след като вземете направление, можете да отидете, където си изберете. Най- добре намери телефоните на НОЦ, обади се и питай. Най- вероятно ще се събере комисия и ще назначат химиотерапия.
Успех ви желая!

Благодаря за отговора! Така ще опитам. Объркването ни идва от това, че не знаем към какъв специалист точно да се насочим. Химиотерапевт, хирург....?? Утре се надявам и личната като вземаме направлението да ни даде някакви по-конкретни идеи.

# 546
  • Мнения: 4
Какво е мнението ви за витамин Б17 инжекции? Някой използвал ли ги е?

# 547
  • Русе
  • Мнения: 7 796
Здравейте!
Имам нужда от съвет  Praynig

Имам "нещо" в едната гърда. Един път е лошо, един път не е, а времето си върви. Четох за еластографията. И въпросите са ми за нея.
Дали ще "каже" наистина  "нещото" какво е или пак си зависи от гледащия монитора?
Освен в клиника Щерев има ли на друго място (не съм софиянка)? Препоръка за друга клиника?
Въобще има ли смисъл да ходя на такъв ехограф или направо да се давам за биопсия?

Все още съм толкова боса по въпроса че даже не знам още какво да питам  Confused

Предварително благодаря и пожелавам ЗДРАВЕ на всички ви  Hug

# 548
  • Мнения: 1 059
Ели, аз лично за пръв път  чувам за тази еластография. Биопсия също не са ми правили,
само на базата на мамографската снимка, докторката реши веднага да реже. Колко е голяма
твоята бучка? Тук има момичета, на които преди операцията са им казвали, че се касае за фиброаденом, но за съжаление хистологичните им резултати са показали карцином. С това
разбира се въобще не искам да те плаша и много се надявам "нещото" да не е страшно.
Иве, добре ли си?

# 549
  • Мнения: 1 726
Какво значи "веднъж така, веднъж иначе"?!?! При най-малко съмнение трябва да се оперира, няма какво да се чака!

Мацки, гледах едни филми за храненето и болестите на съвременния човек и реших да премахна животинските продукти от менюто си. Ако някой се интересува от темата, мога да споделя линкове.

# 550
  • Мнения: 5 892
Здравейте!
Имам нужда от съвет  Praynig

Имам "нещо" в едната гърда. Един път е лошо, един път не е, а времето си върви. Четох за еластографията. И въпросите са ми за нея.
Дали ще "каже" наистина  "нещото" какво е или пак си зависи от гледащия монитора?
Освен в клиника Щерев има ли на друго място (не съм софиянка)? Препоръка за друга клиника?
Въобще има ли смисъл да ходя на такъв ехограф или направо да се давам за биопсия?

Все още съм толкова боса по въпроса че даже не знам още какво да питам  Confused

Предварително благодаря и пожелавам ЗДРАВЕ на всички ви  Hug
Една далечна позната като се е осъмнила е ходила по някаква д-р Александрова(или Александровска) в 3-та поликниника, която я прегледала и я е насочила къде да се оперира.  Peace

# 551
  • Мнения: 4 864
Аз ако съм, ще се доверя на биопсия. Мен ме приеха за операция от фиброаденом. Махнаха ми го и след 4 дни се потвърди,че е рак и имаше втора операция и ми махнаха гърдата. Така,че ако имаш съмнение...действай! Ако е фиброаденом ще си извън строя един ден.

Аз съм на крачка от предпоследната фаза от изграждането на гърда. Другият месец ми слагат импланта. Пак ме е страх, но ме успокоиха, че ще е по-леко този път.Дано!!

# 552
  • Русе
  • Мнения: 7 796
Една далечна позната като се е осъмнила е ходила по някаква д-р Александрова(или Александровска) в 3-та поликниника, която я прегледала и я е насочила къде да се оперира.  Peace

Точно тя вече трети месец не реши какво ми е нещото. Първо пролетта онколожката ми проспа фиброаденом, кисти и фиброзна мастопатия. Имам два махнати фиброаденома вече и всяка година ходя на профилактика. При профилактика на женската анатомия, гинеколожката ми каза че гърдите ми са пълни с тая всичката прелест. За това и отидох при др. Александрова (препоръчана ми от позната). Обаче и тя още не е решила какво ми има. Не доброкачествените, "нещото" което намери при първият преглед.
И сега искам второ мнение. Докато търсих къде да ида, попаднах на въпросната еластография. Има подробности в сайта на клиниката.

КаролаPraynig Praynig Praynig

# 553
  • Мнения: 5 892
В Онкологията кой те преглеждда?
Другата седмица стартира проект за превенция на рака на гърдата за жени в неравностойно положение, по който ще работя с Д-р Йовчев и още един д-р, чието има забравих(беше Н) Blush, ако не си говорила с тях мога да споделя проблема ти и да попитам за съвет.

# 554
  • Мнения: 139
Доктор Йовчев и д-р Начев са известните в Русе мамолози, мисля. Да, но снаха ми както ходеше при тях на прегледи поне два пъти в годината, изведнъж се оказа с карцином   Cry  За съжаление вече е с метастази  Cry
Моят съвет е да не разчитате на лекарите в Русе!

Общи условия

Активация на акаунт