Борбата с рака - духовното оцеляване и физическото преодоляване - 37

  • 103 000
  • 741
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 98
Естествено, че всичко ще е наред!  Peace  Peace Praynig
После малко почивка си дай- казват, че не е добре в този ден да сме близо до деца Hug Hug

# 526
  • у нас - на брега на морето
  • Мнения: 294
Благодаря, Слънчогледче! Мисля да поискам болничен от личната за четвъртък и петък, че моите ученици са големи бебета и се гушкат в мен. Не мога да си позволя, да навредя на децата.

# 527
  • Варна
  • Мнения: 302
Здравейте, борбени момичета!

Влизам да споделя, че на свеки след 3 курса химиотерапия туморният маркер ѝ се повиши Sad. Преди химиото беше 3, а сега е 13 (става дума за SCC, за рак на шийката на матката). Отделно има болки в краката и естествено си мисли за най-лошото. Утре ще ходи на скенер, надявам се да няма нищо притеснително, все пак туморният маркер може да се повиши и от други фактори...

# 528
  • София
  • Мнения: 856
здравейте,момичета,

искам да ви питам вие на колко време си правите костна плътност?Аз лично съм я мерила само веднъж май беше началото на 2013 г. Питам понеже сега има безплатни профилактични мерения в болница "Надежда'' ,та си викам да се метна ли или да не се облъчвам излишно  Rolling Eyes
Когато ходих първия и единсвен път ,бях в Центъра по ревматология на ''Урвич''.Там лекарката ми каза ,че ако не ми е към задължителните прегледа повече да не ходя да ме облъчва.
Та това ми е питането на вас кой какво ви казва по темата?

  Nature Sunny хубав ден

# 529
  • Мнения: 1 726
Мария, не знам за този точно, но е нормално някои маркери да се повишат по време на химията.

# 530
  • у нас - на брега на морето
  • Мнения: 294
KokoJ, доколкото знам, на тези които са на хормонална терапия, е добре да се мери на година - две, за да се види колко намалява костната плътност. Аз за 5 год. съм я мерила 3 пъти.

# 531
  • София
  • Мнения: 563
Здравейте , момичета .
Вчера минах третата сцинтиграфия - без данни за костна мети .
Много съм щастлива , а как ме боляха краката ,притеснението беше на max .
Амазонка  , чакаме те и ти да се похвалиш днес или утре  Hug
Приятен ден на всички .

# 532
  • Мнения: 222
Здравейте,
Оперирах се от рак на гърдата и сега ми предстои лъче и хормонотерапия. Бихте ли дали съвет за лъчетерапията, къде да я направя в ИСУЛ или Токуда? Едни ли са уредите, притеснявам се защото е лява гърда и да не се отрази на сърцето.

# 533
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 060
t_simeonova69, и мен преди 2 седмици ме оперираха-злокачествено образование в лявата гърда. Първата хистология е готова, сега чакам второ мнение и после онкокомитет за да разбера какво лечение ще ми препоръчат. При теб виждам, че няма химиотерапиясамо лъче и хормонална. Все още не знам и не мога да се ориентирам - кога се прави химио и кога само лъчетерапия.

# 534
  • у нас - на брега на морето
  • Мнения: 294
leni_rad, много се радвам за добрите резултати!  Hug Аз чакам днес след обед да излезе резултата. Нещо, обаче ме притеснява, дали ми е поставен правилно изотопа, защото ми го сложиха във вена между китката и лакетната сгъвка /където обикновено правят проба за антибиотик/. Още като ми го сложиха на мястото се получи подутина, което ме навежда на мисълта, че не влезе във вената, а в тъканта. Боли ме много това място и се получи огромна синина.  Не мога да си обясня, защо в тая вена ми го сложиха, при положение, че имам много хубави вени върху дланта, пък и в лакетната сгъвка имам що-годе добри?!
 pipilota6, при различните случаи се прилага различни варианти на лечение. Моя приятелка имаше само лъче и хормонотерапия, защото няма разсейки в лимфни възли. Лъчето се прави превантивно. Не се притеснявай и вярвай, че за теб се прави най-доброто! Успех на теб и  t_simeonova69 в предстоящото лечение!  fingerscrossed Flowers Four Leaf Clover

# 535
  • София
  • Мнения: 856
Здравейте,
 Бихте ли дали съвет за лъчетерапията, къде да я направя в ИСУЛ или Токуда? Едни ли са уредите, притеснявам се защото е лява гърда и да не се отрази на сърцето.

здравей,
в Токуда знам,че не се чака ,но преди не работеха с Касата,т.е.плащаше се за ЛЛ към 3000 лв
Не се притеснявай за сърцето.Много момичета сме минали лъче в ляво без грам проблем  Hug Вярвай,че всичко ще мине по най-лекия и благоприятен за теб начин и така ще бъде.Апаратите са различни-най-новите се водят Приус.Аз лично не я правих в ИСУЛ,защото ме записаха на стария вид апарат и отидох в Онкото на Приус.


а за безплатните костни измервания в "Надежда' вчера звънях и всичко им е пълно.Тюх не можах да спестя 80 лв  Laughing Laughing Laughing

# 536
  • София
  • Мнения: 856
Здравейте , момичета .
Вчера минах третата сцинтиграфия - без данни за костна мети .

Лени,
  bouquet Heart Eyes  bouquet

# 537
  • на път
  • Мнения: 2 804
Д_Ива,какво се случва с теб,мина ли операцията? Мисля те, момиче! Thinking

 Hug още съм в болницата. Вече се окопитвам, но беше трудно и сложно. Лежах 5 дни без да ставам и като хукнах по коридорите да се раздвижвам си счупих дясната ръка. Сега съм и с гипс.  Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
побърках персонала на болницата - добре, че е многопрофилна  Wink и имат всичко . . .
Нямам комп.
Поздрави на всички   bouquet

# 538
  • Мнения: 335
Д_Ива  Hug Hug Hug Hug Hug
да знаеш само колко добре те разбирам... насмалко и аз да свърша тая работа по време на болничния престой- при една от разходките колабирах в коридора. Ще стискам палци и ще се моля бързо да се възстановиш след операцията.  newsm10

# 539
  • София
  • Мнения: 3 504
Leni, радвам се на добрите ти резултати  Hug
Амазонка, не се притеснявай, мила! На мен всеки път ми пробиват вената (щом ти е синьо мисля, че просто са ти спукали вената) и изотопът свети на снимката на лакътя ми, но това не се отразява на резултата.
Надявам се, че всичко е ОК при теб!
Д_Ива, било е трудно и сложно- минало е вече! Развесели ме! (знам, че не ти е било весело  Hug)
Бързо възстановяване ти пожелавам!
Прегръдки за всички!

Общи условия

Активация на акаунт