Хитринки за всякакъв случай - тема 10

  • 89 561
  • 743
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 10 077
Има значение и изложението на апартамента, защото ако е на юг например има възможност влагата да изсъхне, докато ако е север никога слънце не огрява на тази стена и спасение почти няма. Иначе изолацията е добро решение до някъде все пак.
+1

Изолация и термостъкла или както ги наричат "К" стъкло на стъкло-пакета. Старите, обикновени стъкла правеха такива поразии.

# 676
  • Мнения: 20
Как се чисти кръв от бели фуги?

Белина .

Никакво лазене за фуги  ooooh!, има си препарати за всичко . Роли за нищо не става , по-добре Бингозил  паста и пак се иска търкане . Белина за бели фуги , ако има варовик , Разор или Полирапир , че е по-силен . В предната тема Разора, хвалих , пръскаш , пиеш чаша чай и плакнеш . Това с търкането от минали век . За алергични или врагове на химията,  оцета върши перфектна работа, но не и за големи наслоявания .
Аз ползвам Savo той е против мухъл,обаче почиства фуги само с напърскване, и след това измиване като постои малко.
Аз имам следния проблем.Тераса на която са се настанили гълби. Отвратително е.Не я ползваме и тях не ги е страх.Слагах такива железа да се набодът на тях.ТЦ. Някой да знае нещо ефикасно? Мъжа искаше да купува някакви неща дето на половин час изпускат звуци на грабливи птици..(представете си как живеете до нас, и по цял ден чувате орли...) Отказах го.
Ама,и така работа не бива..
Ако някой знае нещо чакам с нетърпение!

# 677
  • Мнения: X

mopi_dori  ,котка Grinning
 В  апартамента над нас не живее никой и на последният етаж също има необитаем и има гълъби  по терасите . Моята тераса е остъклена и мъжът ми е сложил стряха с ондулин или каквото е там  -направо са го смъкнали ,едно че побелява от курешки те ,друго -като почнат да летят и  при кацането все едно падат бомби Grinning
 Обичам животните ,ама е просто нетърпимо- Сега ги няма -явно са на последният етаж.

# 678
  • Sofia
  • Мнения: 26 509
в Гърция съм виждала сложени по первазите ленти с много шипове,но ми изглеждаха пластмасови...и никакви птици не кацаха

# 679
  • Пловдив
  • Мнения: 6 648
след като сменихме дограмата и вкъщи плувнахме във влага. Направихме външна изолация - тц - същата история. Взехме си ето този влагоабсорбатор и изхвърляме по 2л вода от казанчето. Всекидневно... Вече 4 години...

М.г. и родителите ми правиха ремонт на апартамента - смениха дограмата, външна+вътрешна изолация (и на таваните и пода) - и те плувнаха във влага и мухъл в дневната и бокса (помещенията са свързани). Взеха като нашия влагоабсорбатор, но този, който е за по-големи помещения - нямат проблеми Simple Smile

Огромен плюс на този модел е, че е почти безшумен, защото повечето електрически бучат ужасно Peace Съветът ми, ако се насочите, към закупуването на подобна джажда, е да обърнете внимание на шума, който издава, преди да я закупите Peace

# 680
  • Мнения: 20
в Гърция съм виждала сложени по первазите ленти с много шипове,но ми изглеждаха пластмасови...и никакви птици не кацаха
  Сложихме такова.Те кацат направо на тентата...и се навират под нея и си живуркат пак гадовете!!
Четох в нета,че имало някакви течности дето пърскаш с тях и те бягат от миризмата. Някой да е пробвал? newsm78

# 681
  • Мнения: 486
И ние сме на последен етаж и някакви гарги и гълъби постоянно обкръжават остъклената тераса, даже понякога като е отворен прозореца има пера вътре

# 682
  • Мнения: 2 822
От влагата и ние се спасихме като си взехме преди месец електрически обезвлажнител. Преди това ползвахме Церезит, но нищо не вършеше.

# 683
  • Мнения: 1 831
Нашата тераса по същия начин я приобщихме към кухнята ,прозореца ми е точно до печката.Алуминиева ми е дограмата...И аспиратора не върши никаква работа ...направо стената си ми е постоянно мокра до печката и долу плочките са си във вода.Такова чудо никога не бях виждала.Ще трябва изолация,ама сега с малко бебе ,просто няма как да отделя.Може би по нататък ако се опарича  Praynig
Иначе за гълъбите...аз съм също на висок етаж и задната ми тераса е открита,постоянно имам и аз куришки.Понеже простирам там ,кога ли ще си заваря изцапано прането не знам Laughing

# 684
  • Sofia
  • Мнения: 26 509
в панелно крайно жилище сме,имаме външна и вътрешна изолация и пак се получава конденз,постоянно отварям да се проветрява

# 685
  • Мнения: X
В панелно жилище съм с приобщена тераса на кухнята -дървена дограма и вътрешна изолация  - нямам влага / даже абсорбатора ми е за смяна и като варя  или пържа нещо отварям прозорец . Като цяло само в банята имам понякога леко черно по плочките ,но това е  ,когато ме е нямало и дъщеря ми не е оставяла вратата на банята отворена / зимата вкл и радиатора да изсуши добре / .  На първи етаж живеем и около нас почти никой не ни топли -отгоре нямам съседи ,а отстрани съседите не обитават стаите граничащи с нашите.
  Среден апартамент сме.

# 686
  • Пловдив
  • Мнения: 6 648
според мен (и не малко майстори) - ключа е в дограмата - дървената "диша" и затова няма конденз Peace

# 687
  • Мнения: X
ММ е дърводелец и сам и у нас е негово производство и двойна вътрешна изолация. За мен дървото си е най -доброто /но се подържа по-трудно -тези лакове уж яхтени бързо падат . Ако дървото е импрегнирано тогава е още по -добре .

# 688
  • Мнения: 9 217
За гълъбите
навържете найлонови пличкета , стари СД , на едно въже и го опънете там по стряха ли перваз ли където са гълъбите.. гарантирано ще спрат да идват шумоленето на пликовете ги стряска , а и вятъра като ги вее постоянно
Аз така се спасих .. периодично като пооредеят цепя режа и добавям нови найлони Wink

# 689
  • Мнения: 1 265

Аз имам следния проблем.Тераса на която са се настанили гълби. Отвратително е.Не я ползваме и тях не ги е страх.Слагах такива железа да се набодът на тях.ТЦ. Някой да знае нещо ефикасно? Мъжа искаше да купува някакви неща дето на половин час изпускат звуци на грабливи птици..(представете си как живеете до нас, и по цял ден чувате орли...) Отказах го.
Ама,и така работа не бива..
Ако някой знае нещо чакам с нетърпение!

Най-обикновен МЕДИЦИНСКИ ВАЗЕЛИН  Hug Пиша медицински, защото на пазара се появиха някакви козметични с есенции.

Слага се на капачка на две-три места на балкона до стената на стаята и периодично се подменя. Аз съм слагала и на места на самия парапет - железен; но всичко зависи какъв е парапета.
Лятото не е проблем, но зимата снега и дъжда понякога го отмива.

Гълъбите бягат от тази миризма, а и не само те.....
Шиповете или каквито и да са други "съоръжения"...не помагат

Общи условия

Активация на акаунт