МБ без изолирани патогенни микроорганизми и антибиотик?

  • 1 376
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 8
Здравейте!

Преди месец след като само бях имала леко течение без никаква миризма буквално за два дни "пламнах". Входа на влагалището беше огнено червен, болезнен, парещ и смъдящ. Имах и течение, но не много силно и все така без миризма.
Гинекологът само след като погледна под микроскоп отсече: "Гъбички". Но не каза какви.  Изписа ми за поставяне Канестен и за мазане същото. Това е лекарство с Клотримазол. За съпруга ми не изписа нищо, нямало нужда.
Купих и сложих два пъти по 3 таблетки Канестен. Мазах....... Никакво подобрение. Звъннах и му казах - да съм отидела на преглед. Та два дни след последната таблетка отидох. Точно тогава, когато още не съм се оттекла от лекарството нашия ми назначи МБ.
МБ беше перфектна.
Тогава искаше да ми изпише широкоспектърен АБ, та да сме обхванели всичко.
Не искам да пия АБ, ако не е съвсем сигурно, че е необходимо.

Изчаках да мине достатъчно време и отидох при друг гинеколог. Веднага ме изпрати на МБ и стерилна урина.
Резултатите: перфектни - от всякъде съм чиста и стерилна. НО........имам си дискомфорт и зачервяване на входа.
Този път директно ми изписаха 3х1 таблетка Флажил за 7 дни, или един друг антибиотик - Далацин (защото казах че от Флажила съм като парцал) Никакви витамини и никакъв пробиотик към тези силни лекарства.

Флажил до колкото знам се пие при бактериална вагиноза. Е аз нямам характерното течение с гадна миризма. И гъбички се оказа че нямам. Може би изобщо не съм имала.
Но какво ми е тогава?
Сега се чудя да пия ли тези лекарства? Че и мъжа ми трябва да ги пие.

Или да изчакам, да си взема Флоражин, пробиотици и нещо за усилване на имунитета.   newsm78
Той антибиотика няма да ми избяга.

# 1
  • Мнения: 2 496
Здравейте,

За съжаление няма как да дадем адекватно становище без да бъде направен преглед.
Заповядайте в нашата клиника, за да се направи такъв преглед.

Поздрави,
Д-р Надя Магунска
Акушер Гинеколог
Медицински комплекс "Д-р Щерев"

Общи условия

Активация на акаунт