Автоимунно заболяване

  • 5 154
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 171
Здравейте, не знам къде точно да пусна темата, но мисля, че в този раздел най-отговаря на случая.
Знам, че е още рано за такива неща, може и излишно да се притеснявам, но предпочитам да съм наясно с фактите, преди да предприема по-сериозни планове, тъй като тези неща са важни, а всеки бъдещ родител иска да отгледа здрави и щастливи деца.
Ще се радвам да споделите опит и информация.
Ето и случая. Приятелят ми има автоимунно заболяване. Появило се е съвсем случайно преди две години, от нелекуване на бронхопневмония, която явно се е развила. От тогава досега е имал сумати изследвания, вкл. в чужбина и не могат да установят причината за това заболяване. Имал е няколко пъти критични случая, в които се е налагало преливане на кръв, за да се изчисти кръвта му и аз не разбрах от какво точно.  А също така сънна апнея, астма понякога болки в ставите и такива неща. Всичко това е по негови думи, реално погледнато не знам подробности за случая, просто каквото той ми е разказвал.
До тук добре, всеки е имал здравословни проблеми в живота си, някои по-леки, други по-тежки. Притесни ме обаче нещо, което сподели наскоро и ми влезна като бръмка в главата. Консултирал се е с майка му за заболяването и тя му казала, че най-вероятно се предава генетично. Това ми дойде малко изневиделица и си развих малко предварителни опасения. Ако майки с опит или някакви по-запознати с тази материя, да ми кажат каква е вероятността това заболяване наистина да се предава генетично на децата, ако решим за вбъдеще да имаме дете? Аз по принцип съм здрава, не съм имала чак такива здравословни проблеми. Изчетох всичко възможно в интернет за автоимунните заболявания и по-скоро се стресирах, тъй като те са много на брой и там общо взето е пълна индия, тъй като медицината все още не е напреднала толкова. Поне това пишеше. Сигурно заради това майка му е казала, че може би е по наследство. Както и да е, поне разбрах от някаква статия, че за да се предаде генетично, трябва и двамата родители да носят този дефект/вирус в имунната система, а аз съм здрава.
Ако споделите инфо по въпроса, ще съм Ви благодарна. Но наистина достоверна информация, ако имате споделяйте, тъй като не искам да се стресирам без причина.
Благодаря. Simple Smile

Последна редакция: ср, 30 апр 2014, 00:53 от curse

# 1
  • Мнения: 506
Никой не може да каже дали детето ви ще има същото заболяване. При много малко болести могат да кажат, че детето ще е генетично обременено.
Генетиката е много сложно нещо. Това съм разбрала за три години ходене по мъките.

# 2
  • Мнения: 6 624
В какво се изразява болестта, какво е наименованието ѝ? Има ли приятелят ти диагноза? Авто имунни заболявания има хиляди и не всички се предават по наследство.

# 3
  • Мнения: 171
Мисля, че няма уточнена диагноза, но разбрах че не се предава генетично. Няма генни мутации и такива неща. Това са последните новини. Но все пак, болестта при него си остава и доколкото разбрах няма лечение. Sad

# 4
  • Мнения: 6 624
Е добре де, в какво се състои самата болест? Какво му става, какви са симптомите, поне малко да ни се изясни. На кожата ли е, вътрешни органи ли, какво? Много общо говориш и нищо не става ясно.

# 5
  • Мнения: 171
Да не прогресира, това е най-важното. Всичко е божа работа. В момента се чувства много добре, май е на приливи и отливи всичко.

# 6
  • Мнения: 171
Знам, така е. Все още и аз не съм запозната. Нещата са на много ранен етап между нас, но исках просто да се осведомя предварително, за да знам с какво се сблъсквам. Просто да имам идея за тези заболявания. Даже не знам сериозността на състоянието му.

# 7
  • Мнения: 97
 Човек никога не може да се застрахова и предпази от всичко !!!
Защо си мислите,че непременно детето ви ще е болно...???
Знаете ли колко деца на здрави родители отключват автоимунни заболявания ! А знаете ли колко автоимунни заболявания съществуват? Когато човек се поразрови малко в родствените си заболявания винаги ще открие някое...
  А щом няма диагноза...(което ме учудва ??? newsm78) - не би трябвало да ви стресира толкова,след като не можете да прочетете някъде за какво става въпрос и какви са последиците !!!

# 8
  • Мнения: 171
Да.. прави сте. Автоимунни заболявания бол. И в момента слушам за приятели с такива заболявания. Чак сега се осъзнах всъщност, че това е често срещано явление и наистина едното няма връзка с другото.

П.С. Наскоро нали откриха едно такова заболяване на Селена Гомес - лупус.. горката, много се травмира от новината.

Общи условия

Активация на акаунт