косачка за трева

  • 3 072
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 208
Здравейте!
Имам нужда от помощ в избора на косачка за трева.
Имаме къща на село с двор от 2 декара. Половината е зеленчукова градина.
През последните години тревата избуя доста, а родителите ми вече не се справят с ръчната коса.
Чудим се каква косачка да купим - тип тример или тип количка, бензинова или електрическа.
Струва ми се, че мястото е много за електрическа, но пък бензиновите са много шумни и миришещи. До колкото знам в бензина се слага и масло, което никак не е евтино.
Покрай оградата, пътеките и в лозето тип количка няма да е удобна за употреба си мисля аз.
Абе, дайте съвет или споделете вие какво ползвате.

# 1
  • Мнения: 1 355
Електрическа тип тример. Имахме доста съмнения за точно този си избор, но наистина много дълго претегляхме възможностите и накрая взехме това решение. Избрахме някаква марка от неизвестните. Не косим всеки ден и не обработваме цялото място наведнъж. За електрическата трябва удължител за кабел, който не е евтин. Имайте го предвид. Също така косенето е шумно занимание.

# 2
  • Мнения: 6 323
Бензинова самоходна плюс тример за покрай оградите.

За мен е безумие да се мине с тример 2 декара и да е равномерно и добре окосено.
Освен това след минаване с тример трябва да събираш окосената трева, докато самоходните косачки са с кош, който лесно се изхвърля.

Има шум, да, но не бих казала, че е по-дразнещ от този на прахосмукачка.
Предимства на самоходната косачка са и изключително по-малките усилия, които са нужни - натискаш дръжката и тя сама си върви, само направляваш. С тример биха ми окапали ръцете за не повече от 10-15 мин., особено ако се коси голямо пространство и трябва да се внимава да се коси на едно ниво, а не да става "нахапано" - едно по-ниско, друго по-високо.
А на самоходната косачка задаваш определена височина и палиш Simple Smile

Разходите за бензин и масло надали са много по-високи от тези за ток, ако се ползва тример.
Освен това при четиритактовите двигатели не се налага толкова често наливане на масло. Маслото е само за смазка и не се смесва с бензина.
Освен това с тримера трябва да си непрекъснато вързан за кабел, което определено не е най-удобното при косене на такива пространства.


По отношение на електрическите самоходни косачки аз съм скептична - или трябва да си на много дълъг кабел или с акумулатор, който бързо се изтощава и трябва време за зареждане или да имаш резервна батерия.

Ето една статия, която напълно се припокрива с моето мнение.
http://www.dvorche.com/kak-da-izberem-kosachka/

Общи условия

Активация на акаунт