да попитам за овулационите календари

  • 2 747
  • 25
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 716
Ако имаш редовен цикъл, правилото като начало е следното: от датата на очаквания мензис изваждаш 14 дни и това е предполагаемата овулация. Правиш секс три дни преди и два след.
Първият път аз забременях така.
Обаче тогава просто не сме имали проблеми.
От колко време правите опити?

# 16
  • Мнения: 2 120
Аз не ги ползвам много, просто вадя 14 от дължината на цикъла си, който варира 25-26 дни и приблизително знам, че два дни преди тази дата, на самата дата и един ден слад това се прави секс.

# 17
  • Мнения: 1 243
днес чувствам някъкво напрежение в гърдите на календара ми пише че днес трябва да ми е овулацията,как се работи с този календар Femta казаха ми че бил хубав има ли за календара на бг хелп някъде и къде мога да го намеря ако има такъв

# 18
  • Мнения: 1 205
bisa защо не пробваш календара на зачатие той е на български и всичко е подробно обяснено Hug

# 19
  • Мнения: 980
Ха, Весе, твоят календар ми "поzна" zа тоzи мсец кога ми е била овулацията  Peace Ще го следя zа другия, дано не ми се налага, де Praynig

# 20
  • Мнения: 2 120
И на мен ми позна точно календара на Весето.

# 21
  • Мнения: 396
На мен цикъла ми е също 25-28дни и овулацията ми е на 14-15-я ден като броиш от първия ден на менструацията.И тя (овулацията продължава 2-3дни) през ,които се наслаждавате един на друг hug .Успех и скоро да се похвалиш с резултат  bouquet !!

# 22
  • Мнения: 1 950
mitrewa , фертилните дни са 3 или 4, обикновено ги дават 4, а самата овулация е няколко часа, последно бях чела, че е само 2 за съжаление Wink

# 23
  • Мнения: 2 120
Овулацията започва, когато се пукне фоликула, който носи яйцеклетката, а колко ще живее тя си е индивидуално. Лекарите казват 24 часа, но и 8, а и по-малко. Ето защо се прави секс преди пукането на фоликула, в т. нар. Фертилни дни.
Но ако яйцеклетката живее 6 часа, а сперматозоидите 2, помислете каво нацелване на момента трябва само. Понякога съм си мечтала да имам мъж гинеколог, по всяко време ще мегледа и няма да изпусна важните часове Wink

Последна редакция: чт, 23 фев 2006, 11:42 от Дара

# 24
  • Мнения: 7 716
Дара, то ако мъжът ти беше гинеколог нямаше да имаш проблеми със стерилитета, а например с кранчетата на банята.

# 25
  • Мнения: 2 120
Да Лали, но аз като съм карък и около кранчетата щеше да има нещо неизяснено. Wink
Отклоних се от темата. Един съвет за тези, които сега започват да опитват, не пресмятайте чак толкова колко е живота на материалите, а си правете секс през ден около фертилните дни.

Общи условия

Активация на акаунт