Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 9 май 2014, 10:22 ч.

Kонсултации с адвокат

• 170 924
  • 1 102
  •   1
Отговори
# 1 095
  • София
Няма бланка.
Озадачена съм, все пак - Вашият нов адвокат не може ли да си напише молбата до съда?

# 1 096
  • София
Какво е делото? Наказателно, административно  или гражданско?
На какъв етап сте? Насрочено ли е заседание, получили ли сте документи със срок за отговор?

# 1 097
Здравейте.Имам ли право по закон на безлатна защита от адвокат при развод.Предварително благодаря за отговора.

# 1 098
  • София
Обадете се в Националното бюро за правна помощ. Вероятно има някакви конкретни изисквания на кого се отпуска правна помощ, така че те ще Ви информират какви са.

# 1 099
Здравейте!Имам много въпроси,но ще започна с един-ако подам молба за развод по исков ред,но в момента съм безработна,това ще бъде ли причина евентуално децата да не се присъдят на мен в хода на разглеждане на делото и обстоятелствата около него?

# 1 100
  • София
Само това не може да е единствената причина да не Ви присъдят родителските права. / Естествено, говорим за нормални обстоятелства, при които сте временно без доходи, а не за трайна безработица от години, или пък да не сте работили никога. /
При наличие и на други основания, това основание може да придаде допълнителна тежест.
При присъждане на правата най-голяма тежест има родителския капацитет. Всички останали обстоятелства- финансови възможности, жилищна среда, помощ от роднини, която единият от родителите получава и т.н.- имат спомагателна тежест.

Последна редакция: ср, 19 сеп 2018, 22:12 от Трън в Очите

# 1 101
Благодаря! Временно съм безработна,а иначе съм с педагогическо образование и 12 г.трудов стаж като учител.

# 1 102
  • София
Пожелавам Ви успех както при намирането на работа, така и по отношение на делото.  Peace

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт