Kонсултации с адвокат

  • 207 963
  • 1 235
  •   1
Отговори
# 720
  • Враца
  • Мнения: 2 236
Явно и по отношение на лекарите, и по отношение на юристите, бъркате нежеланието да се помогне с нежеланието да се прави цяла правна консултация само по три реда дадена информация и после 497 въпроса след тях. И лекарите не лекуват по снимка  Laughing Но пък Вие явно ще си продължите да си настоявате на своето.

Помагала съм и пак ще помагам /с желание  Grinning/, ако наистина сте прочела последните няколко страници в темата, щяхте да забележите това. Но повечето форумки задават 1-2 конкретни въпроса, и дават повече информация, за да им се отговори адекватно. За да се отговори на Вашите въпроси трябват часове, и при това отговорите ще са принципни и хипотетични. Ами, четете си закона, или си купете 1 кило боб да си хвърляте със същия успех.

П.П. и не съм написала "ферма", а "ферман". Не знаете ли тази дума?!?  Laughing

# 721
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Струва ми се, че с втория си коментар напълно отряза възможностите си да получиш отговор на някой от въпросите си. Между другото, пише "ферман", а не "ферма". Simple Smile
А, Трън в очите вече е писала.

# 722
  • Мнения: 5 513
Здравейте,
въпроса задавам от името на мой приятел (ако е възможно)
Жена му преди година спечели делото за родителски права.Реално той доброволно отстъпи децата,защото всички го нападаха ,че иска да отнеме децата от майката.Вече една година тя не работи и се издържа с детските и издръжката.Бащата взема децата всички ваканции и почивни дни събрани по 3-4 дена при него защото тя няма финансова възможност да ги гледа.Съответно децата се оплакват ,че не се хранят добре.Взема ги с прокъсани дрехи и обувки.Децата казват,че няма други....И други подробности ,които не бих искала да споделя.
Иска да да заведе дело за родителски права.Да ги вземе от майката.Каква е процедурата ? От къде да започне ?
Може и линк към закона в който се описват процедурите.Ние не открихме нищо конкретно.
Благодаря !

# 723
  • Враца
  • Мнения: 2 236
Деси, обикновен иск за родителски права и издръжка по 127 ал.2 от СК.
Това, че вече има присъдени, няма значение- това ще се опише в исковата молба, и поради тези и тези обстоятелства, ще се иска присъждане на родит. права на бащата, респективно- майката ще е лицето, от което си иска издръжка.
Подава се в районния съд по местоживеене на децата.
Представят се доказателства- във вашия случай ще се искат свидетели.
Ще се изготви и доклад от социалните за условията на живот. Ако децата са по-големи, съдът може да изслуша и тях в съдебно заседание, но това се преценява според ситуацията.

Не мога да ти кажа къде да четеш подробности, това не го пише в закона /имам предвид как се пише искова молба и т.н./ Това е адвокатско ноу-хау, така да се каже... Simple Smile


# 724
  • Мнения: 5 513
Благодаря!Много е неприятна ситуацията.Бащата не иска издръжка.Ако вземе родителските права майката остава без доходи.Той не иска да се заяжда с нея.Досега е молена хиляди пъти да започне работа или да направи нещо.Децата са в малките класове.Имат и леко изоставане и бащата не иска да свдетелстват за да не се травмират.Това е и друга причина да ги вземе ,защото тя не ги води на специалните занимания и не е кандидатствала в новото училище за ресурсен учител.Благодаря.Ще търси добър адвокат и той ще започне делото.

# 725
  • Враца
  • Мнения: 2 236
Деси, ако присъдят родит. права на таткото, майката дължи издр. по закон. Съдът ще я присъди, а пък те си знаят двамата кой на кого какво ще дава. Ако бащата вземе децата, майката може да започне работа...

Социалните ще изготвят доклад задължително, още едно законово изискване е, но те са професионалисти, децата няма да се травмират. В съда едва ли ще ги викат, щом са малки.  Peace

# 726
  • Мнения: 5 513
Благодаря.

# 727
  • Мнения: 8
Здравейте на 19 години съм имам момченца на 1,8 живеем заедно със бащата тои е на 22 години..заедно сме от две години. Вече несе разбираме казах му че искам да го напусна но той ме заплаши че.ще ми вземе детето защото баща му имал връзки в полицията и защото аз си нямам никого баща ми е починал нямам работа нито къща кажете ми наистина ли може дами вземе детето все още несъм го изоставила защото се страхувам за детето си

# 728
  • Враца
  • Мнения: 2 236
Разкажете ако го напуснете имате ли при кого да живеете, има ли кой да Ви помага за физическото отглеждане на детето, имате ли работа...

# 729
  • Мнения: 8
Да ще отида при майка ми тя има работа работи ще ми помага но въпросат е дали това ще попречи в садъ затова се притеснявам тя живее във село там няма децки ясли няма как да започна работа затова се притеснявам, защото реално погледнато аз нямам самостоятелен доход за пред садъ

# 730
  • Враца
  • Мнения: 2 236
Трудно ми е да дам някакъв еднозначен отговор.
Съдът има за цел да разбере какъв е най-добрият интерес на детето. В общият случай, при дете на такава възраст, този интерес е детето да живее и да бъде отглеждано от майката, поради емоционалната и физическа връзка помежду им.
В конкретния случай, обаче, съдът не може да не вземе предвид факта, че Вие сте на 19г., не работите, и сте отвела детето да живее в село.
В живеенето на село няма нищо лошо, но ако няма детска градина, училище и други социални условия за правилното развитие на детето, съдът може да прецени, че е по-добре то да живее с другия родител в града.
Освен това, отглеждането на дете е свързано с някакви разходи.
Нормално е в момента да не работите, но ако след 1-2 години решите, в селото как бихте намерили работа? Виждам, че този въпрос си задавате и Вие.
Е, от село до село има голяма разлика. Село е и Железница, например, но е като квартал в София.
Има значение и в кой град живее бащата, до каква степен ще има разлика между хигиенните и битови условия на двете места- в дома на майка Ви и на бащата... Много са факторите, които оказват влияние.

Вие в кой град сте и кое е селото, в което живее майка Ви?
Има ли условия да се пътува за работа в близък град, ако намерите такава там?

# 731
  • Мнения: 8
В селото което живее майка ми има децка градина и училище. И е близо до Варна има влакове има голяма гара.бащата също живее във село къщата на мажъми има три стаи и нещо като кухня има Вънкашна баня и тоалетна.майка ми живе е във апартамент който е на нейно име тя живе е със братми който е на 9 години. Нейния апартамент има хол,кухня,баня и тоалетна

# 732
  • Враца
  • Мнения: 2 236
Доколкото разбирам, условията за живот и на двете места са приблизително еднакви.
Вероятно битовият фактор няма да "натежи" в полза на таткото при взимане на решение.

Каквото и да направите, преценете хубаво предварително.
Нито си заслужава да стоите с този мъж, ако взаимоотношенията ви са твърде лоши, нито пък е добре да го напускате, ако проблемът не е сериозен.
Млада сте, поговорете с някой, която е по-улегнал и Ви познава, за да не допуснете грешка, и в двата случая.
Успех!

# 733
  • Мнения: 113
Здравейте интересуваме има ли срок да осъдиш човек за бащинство?

# 734
  • Враца
  • Мнения: 2 236
Произходът от бащата може да се установи с иск, предявен от майката - в тригодишен срок от раждането на детето или от детето до три години от навършване на пълнолетието. Когато искът е предявен от детето, призовава се и майката.

Общи условия

Активация на акаунт