iHerb.com - най-добрият сайт за хранителни добавки и козметика - 55-та тема

  • 39 173
  • 727
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 35 946
Добре дошли в новата тема!   Hug




За контакт със сайта: http://www.iherb.com/info/Contact

или
  Need help? Live Chat now!





Какво трябва да знаем предварително:

•   Темата е за обсъждане на продукти и поръчки от сайта, а НЕ за медицински консултации и назначаване на терапии!
•   Напомняме и че приписването на лечебни свойства на хранителни добавки е подвеждаща информация (и според БАБХ) и всеки, който се изживява като лечител, назначава лечения и твърди, че хранителни добавки лекуват заболявания, ще бъде санкциониран без предупреждение.
•   Консултирайте се със специалист преди да започнете да използвате дадена хранителна добавка!




За да пазарувате от iHerb ви трябва:

- валидна банкова карта  (VISA, Мастер кард, Американ Експрес, но не Маестро!)

        
- реален e-mail адрес,
- регистрация в iHerb.

Забележка:   iHerb не работи с PayPal

Регистрация в сайта:
- попълвате e-mail адрес
- попълвате парола  
- посочвате Billing- и Shiping адрес (добре е да съвпадат при първата поръчка)
- попълвате данните от картата (номер, картодържател, валидност и CVV код (трите последни цифри на гърба)).

Пазаруването става, като:
- влизате в акаунта си;
- пълните  кошницата с продукти  ( за не повече от 90 долара и тегло до 1814 гр.  - за да ползвате евтин транспорт); *
- попълвате избрания от вас Код за първа поръчка, в полето,  под кошницата в дясно. Той ви дава 5 или 10$ отстъпка  / взависимост от сумата на поръчката/ -  валиден е само при първа поръчка (за този акаунт и тази дебитна карта!);

Доставка:
- избирате      International Airmail — $4.00    и натискате Select & Checkout;
- на следващата страница отново преглеждате всичко внимателно;
- натискате Place Order и поръчката е направена;
- пратките пристигат за 10-15 дни  в Пощата или за 15-20 дни, ако са за Митница
- започвате да се притеснявате, ако са минали 30 дни и не сте получили пратката си
...
Скрит текст:
Нашият съвет е, да не използвате услугите на
  DHL Express- International    и     UPS - International  до БГ. Пратките се освобождават трудно - ще ви коства много време, нерви и разправии
 

Сумата, кoято се изписва на кашона  
се проверява по следния начин:

натиска се    

зарежда се страница, от която се вижда  колко е:
Order Total - от тази сума се маха доставката и това е сумата, която се изписва на кашона
  и
Grand Total  - сумата, която действително се плаща /след приспадане на такси, награди и намаления/

или  Order Total - доставката = сумата изписана на кашона
За да се върнете отново в сайта, се натиска  горе в ляво логото  на iHerb  

Как да промените или анулирате поръчка:  
Анулиране /изтриване/  ( Cancel )   или промяна ( Modify ) на текуща  поръчка е възможно докато е в състояние  "In Progress."  

Влизате в   My Account - след това в Order History - натискате: Modify  изписан до номера на текущата поръчка
зарежда се страница, от която избирате:
- за анулиране на цялата поръчка - Cancel
- за изтриване на продукт  - Modify

Не може да добавяте нови продукти - трябва да анулирате цялата поръчка  ( Cancel )  и  да пуснете нова
При статус на поръчката  "Ready to Ship." не може да се анулира или променя поръчката

Важно: Имайте предвид, че при първоначалната поръчка е блокирана сума от вашата карта.
При повторно пускане на поръчката - отново се блокира сума, която впоследствие сайта ще изтегли.
Освобождаването на първоначалната сума, може да отнеме няколко дни
Или накратко,  ако не разполагате с достатъчно пари в картата, не рискувайте да анулирате и пускате повторно една и съща поръчка

Важно за Мострите и Промоционални продукти :
След анулиране /изтриване/  ( Cancel )/ на поръчка, в която е включена Мостра или Промоционален продукт - той не може да бъде поръчан отново  на същата, промоционална цена
 
Седмични промоции и Марки на седмицата - излизат всяка сряда 20:00 ч. н.в. - валидни 7 дни
Други промоции - до изчерпване на количествата

За да се ползва код за първа поръчка втори път, трябва:
-   нова регистрация / нов акаунт;
-   друго IP;
-   друга карта;
-   малко да се промени адреса на получаване;

Ако кода за отстъпка не се хваща или имате натрапен код:
-     Махнете всичко от кошницата;
-     Излезте от акаунта;
-     Излезте от сайта;
-     Влезте в  гугъл и напишете адреса на сайта, горе в полето:  www.iherb.com / на мястото на адреса на гугъл/;
-     Изберате нещо произволно и го добавяте в кошницата;
-     Въведете кода;
-     Влезте в акаунта си;
-     Добавете другите неща;
-     Изтрийте/махнете  ненужното;
-     Ако не става по този начин - пишете на iHerb чрез формата за контакт, дадена по-горе

Пратките на стойност:
-    до 30 лв. (20$) без доставката  обикновено отиват в Пощата,
-  над 30 лв. (20$) в Mитница.

Освобождаването на пратката от Mитница става за 10 минути, ако:
- попълните предварително (в къщи) данните си   на гърба на Митническото известие
- носите копие от поръчката - ордера  /разпечатан от сайта - на всеки ордер горе в дясно има бутон за принтиране  /
- заплатите  20 % ДДС върху левовата равностойност на поръчката + пощенска такса 3.50 лв (за поръчки с нето себестойност над 30 лв.)**
- ДДС се заплаща по валутния курс на Митницата, който може да проверите в сайта на Агенция Митници
- или заплатим само пощенска такса 1.50 лв (за поръчки с нето себестойност до 30 лв.)**
- Пратката може да бъде доставена на адрес (срещу допълнително заплащане) за София и областта, след като изпратите копие от поръчката по факс на (02)931-41-25. За подробности - (02)831-70-31. Това не е телефон за справки (дали пратката е пристигнала!)

Как се освобождава пратка от Митница София
Скрит текст:
Адресът за София е ул."Веслец" - 84

Първо на 13 гише ,  след това на 12 гише  при митничарите, които ти издават фактура за ДДС, след това се връщаш на 12 и плащаш /ДДС + такса/- от там с бележката и фактурата на 30 гише за да си получиш пратката

Гише 12 и 13 са почти срещу входа на Митницата

за  София:
-  на 13-то гише даваш попълнено митническото известие и ЛК, а служителят ти  дава тяхнa бланка, на която е посочена сумата на пратката , с нея  и ордера на поръчката се отива :  
-  на 12-то гише  - Митничар издава фактурата за ДДС, с нея се връщаш:
-  на 13 гише, където се плаща ДДС и Митническа такса 3,50лв, с бележката и фактурата, отиваш:  
-  на 30-то гише , където си получаваш пратката  


За другите градове - попитайте в съответната митница.

------------------------
* На всяка пратка се полага  по 1 промоционален продукт от вид. Всяка следваща бройка се заплаща на редовната цена.

** Себестойността на поръчки до 30 лв. не включва транспорта, а на такива над 30 лв. включва и транспорта. Тоест дължимото ДДС за поръчки над 30 лв. се плаща и върху транспорта.


*** От сайта препоръчват изчакване 6 седмици на пратката.


ВНИМАНИЕ!
1. Не поставяйте кодовете си в подписи, полета за титли, местожителство, личен текст! Не публикувайте рефералния си код повече от 1 път във мнение /когато пускате цитат/
Не ги публикувайте в други теми!
2. Не публикувайте линкове с генериран код!
В противен случай ви грози бан!


Ако имате да кажете нещо по темата - изразете го с повече от една дума. Пускането на едносрични постинги, публикации с емотикон без текст, постинги "запис", както и публикации с цел трупане на брой мнения не се толерират и ще бъдат изтривани!
Ако няма какво да напишете по темата, а искате да я следите, моля, ползвайте функцията "Извести"!


ПОЛЕЗНИ ЛИНКОВЕ:
Специални промоции - Specials
Мостри - Trial Pricing
Продукти, със скоро изтичащ срок на годност- Short Dated Sale




Приятно пазаруване!  Hug  
 

СТАРАТА  ТЕМА - 54

Последна редакция: нд, 11 май 2014, 16:21 от denis _

# 1
  • Мнения: X
Благодаря,Денис  Hug

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 440
denis _, благодаря за новата тема и изчерпателните отговори на безкрайните ни въпроси  Hug
Аз още не съм стигнала до митницата, но то ясно - ще си начислят ДДС  Mr. Green

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 263
denis _   bouquet

Добре, де Rosa damascena не е ли българската маслодайна роза Rolling Eyes Първо няма никаква обосновка защо я смятат за вредна, второ - не мисля, че маслодайната роза от географските ширини, в които живеем, би могла да ни навреди Rolling Eyes Аз ползвам различни продукти с розово масло, както и розова вода, които си купувам от БГ и смея да твърдя, че въпросната "вредна съставка" си ми действа съвсем добре Peace
Да ме извинят почитателите на всякакви подобни "изследвания", но мисля, че те често са умишлено манипулативни. Всеки решава сам, разбира се Hug

Код за отстъпка при първа поръчка VIM502

# 4
  • Мнения: 627
преди 1 година бях в Америка...заведоха ме в Cosco...пазарувах за мен и една моя леля...сектор Хранителни добавки е голям,попитахме служителя какво препоръчва,разказах за electrical pain,за болката,която ме влудява,болка във врата,целия проблем,извика колежката си,която отговаря точно за тези проблеми...препоръчаха ми Глюкозамин и Хондроитинсулфат...попитах...а МСМ...не ми го препоръчаха...и още нещо...казаха ми- ако 3 месеца прием хранителни добавки не помогне,просто повече не си давайте парите...какво може да си помисли човек...не ми пробутаха хилядите си препарати...

# 5
  • София
  • Мнения: 9 920
Привет,  Peace
Kакво ще предложите (на оферта ако може) - до 4-5$ , с което да допълня кошницата до 20$?
Засега това съм избрал:
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Calcium-Bone-Maker-Complex-180-Capsules/27750  14.08$
http://www.iherb.com/California-Gold-Nutrition-Daily-Vits-Mins-30-Tablets/57116             1.00$
> 15.08$

Ще изчакам до сряда.

# 6
  • Мнения: 627
"първо няма никаква обосновка защо я смятат за вредна"
...че е българска кой го твърди?просто paulas choice  казва,че е вредно...ама ти си избери...

# 7
  • Мнения: 627
Lara1...аз вярвам единствено на рибеното масло...за съжаление капсули не мога да гълтам и дебна течното...  LaughingSimple Smileако питате мен ни трябва рибено масло,качествени мултивитамини,при алергия-коприва...не съм спец. ако съм лекар...другото е здрава храна...но това съм аз...ти си друго...с уважение...

# 8
  • Мнения: 1 685
В този сайт роза дамасцена е дадена само като ароматизираща съставка в парфюмите.

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 1 263
"първо няма никаква обосновка защо я смятат за вредна"
...че е българска кой го твърди?просто paulas choice  казва,че е вредно...ама ти си избери...

Говоря за рода на розата - ето защо  Peace
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%B0%D1%81%D0%BB%D0%BE%D0%B … D0%BE%D0%B7%D0%B0

Код за отстъпка при първа поръчка VIM502

# 10
  • Мнения: 627
http://www.paulaschoice.com/cosmetic-ingredient-dictionary/defin … osa-damascena-oil
пука и на жената дали е бг или не...казва,че е irritation and allergic ...

# 11
  • Мнения: 1 398
 Hug благодаря за темата, Денис!

Апелирам да не разваляме темата с дебати по повод разни вредности - всеки преценява сам за себе си, големи хора сме! Но за протокола подкрепям мнението на Lara1  Laughing

# 12
  • Мнения: 627
разбира се...всеки преценява според ума си...но нещо ,ако е на промомоция,претегли го...
на Денис-хиляди благодарности,ако не ми е колега...

# 13
  • Мнения: 1 120
Благодаря за новата тема  Hug

Позволявам си да повторя въпроса си от предната -Денис, според теб има ли изобщо смисъл да се приема гинкобилоба за подобряване на кръвооросяването ?
Мама си е взела гинкоприм макс с магнезий - http://apteka.framar.bg/30016983/%D0%B3%D0%B8%D0%BD%D0%BA%D0%BE- … D0%B0%D1%80%D0%BA
Порових се назад в темите, видях,че това е аналога на гинкото - (ако греша кажете) http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Extra-Strength-Ginkgo-120-mg- … 20-Veggie-Caps/26
 Благодаря предварително!

Код за отстъпка при първа поръчка SGB682

Последна редакция: нд, 11 май 2014, 21:41 от L0v3d

# 14
  • Мнения: 19 012
Привет,  Peace
Kакво ще предложите (на оферта ако може) - до 4-5$ , с което да допълня кошницата до 20$?
Засега това съм избрал:
http://www.iherb.com/Doctor-s-Best-Calcium-Bone-Maker-Complex-180-Capsules/27750  14.08$
http://www.iherb.com/California-Gold-Nutrition-Daily-Vits-Mins-30-Tablets/57116             1.00$
> 15.08$

Ще изчакам до сряда.


например

http://www.iherb.com/21st-Century-Health-Care-One-Daily-Men-s-He … ;sr=null&ic=3


Код за отстъпка при първа поръчка в iherb.com - SDB331

Общи условия

Активация на акаунт