Третокласна - последна и ваканционна - На добър час в ЧЕТВЪРТИ клас

  • 44 961
  • 738
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 5 160
Дали във всеки един курс в 4 клас ги моделират за изпитите за МГ ...

Както се вижда, част (половината примерно Simple Smile )  не се целят в МГ, състезания и под.
Та тези деца в коя точно школа и при кой преподавател биха се чувствали добре и сигурни, и ще им е интересно да видят тази друга страна на математиката?  Защото ако не там, единствено виждам вариант с учител, но става сложничко ...

# 31
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Видяхте ли матурите за 4ти клас?! Аз вчера и днес погледнах по Човеците. Ами че то всичко се знае от тази година, догодина ще повтарят ли само?!  Crazy Довечера ще му ги дам да ги реши,ей така за проба. Но по ЧО съм сигурна, че на всичко ще отговори, тестовете им сега са подобни, че и по-трудни. Rolling Eyes

Лоренца, за школата и "моделирането" ако не държиш за МГ мисля спокойно може да се говори с учителя и да му се каже, а не пресира и изсилва детето.Поне аз така бих постъпила,ако не ни е цел де,а искам да ходи там. Частни уроци в 4ти клас за мен е абсурдно. И понеже от 2 места го чух за 4 класниците,че си ходели (за Варна) ,останах супер изненадана.(защо ли,да ми се чуди човек)

Моето лично мнение е ,че ако мястото му е в МГ само със школата и малко труд у дома ще е там. Ако ли не, след 7ми клас го чакат.  Mr. Green

# 32
  • Мнения: 823
Къде съм казала , че тези школи не са деца които няма да кандидатстват в МГ, това е равносилно да кажем че "Азбука на мисленето" не е подходяща защото детето няма да учи в НУКК.
Казвам,  че нещата са малко над средното училищно ниво и са тъждествено равни на знания и умения необходими,  за да се справи дете със  състезанията( като гледам колко масово се посещават ЧХ, СМТ, ЕК и т.н. означава,  че масовия процент деца се справят или се очаква да го направят).
Идеята индивидуална работа с детето е много добра, ако то не се вписва в колективната масовка школа, сложно е, но е много плодородно:).

# 33
  • Мнения: 5 160
Деска, много лично и индивидуално ще се получи,
ще го мисля след като / ако тръгне  Peace
Частен урок (даже 2-3 деца) е същото като школа  Mr. Green Определено е по-спокойно обаче;)

ЧП го реши, мисля че и ЧО може, отговорите са такива, че ако се наложи - след елиминация няма как да не посочиш верния  Simple Smile
Същото ще учат, само малко ще задълбаят.
Сещам се по География - области ще учат - природа, дейности и подобни.

# 34
  • Мнения: 5 160
mivan, ставаше дума по-назад, че в 4 клас се предполага, че може би обучението в школа ще бъде предимно насочено за влизане в МГ. Та затова писах. Дали няма да е пресиращо за деца, които не им е цел.

# 35
  • Варна
  • Мнения: 4 295
За "плодородието" е ясно, изпитах го миналата година със 7мокласника. Но влизане в МГ ,със състезателни задачи (а не редовни),няма ли го таланта ,а детето е подковано с частни уроци и "напомпване" за мен лично е неприемливо за точно това у-ще. Защото после не се знае дали няма да ревем, не за друго!  Mr. Green Ама пък знам ли, сега така разсъждавам.  Rolling Eyes

# 36
  • Мнения: 823
lorenca , записвай спокойно самото дете ще ти покаже.
Учителите се държат еднакво със всички деца, и мотото (поне на тези,  с които съм имала досег) е да запазим и запалим искрата към математика. Истерията я правят родителите с техните амбиции.
Деска и ти си права, ако успееш да напомпаш и да вкараш, после пак ще трябва да помпаш:), но обикновено пък по малко помпаш в 7 клас:)

# 37
  • София
  • Мнения: 1 287
mivan, много полезно! Благодаря!  bouquet

# 38
  • Мнения: 3 927
Изгубих темата сред новостите, но да кажа, че има деца в 4 клас, които ходят на уроци по МАТ просто за задобряване и без цел МГ, един път седмично. Ако родителят мисли, че не може да помага, това е вариант детето да не изостава, ако нещо в училище не му е ясно.
Изчетох ви за школите, но ние няма да ходим  Wink, даже не знам състезанията в 4.клас дали са възможни за олимпийския принцип или там летвата вече е висока заради кандидатстващите в МГ. Ще преценявам на есен.
При нас текат всякакви контролни, не се споменава думата изходно ниво  Wink, но усещам леко нежелание да учи последните дни. Акълът на дъщеря ми е само навън и в този модерен албум с животни на Пикадили  Laughing

# 39
  • София
  • Мнения: 9 517
Акълът на дъщеря ми е само навън и в този модерен албум с животни на Пикадили  Laughing
и при нас така, но изходните минаха /или поне днес е последното/. Само гледат животните и разменят... но и аз мисля, че вече им омръзна от ученето и е крайно време за почивка, пък на септември отново с пресни сили  Peace

# 40
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Taneto, и нашият акъл е там ,а и в предстоящия му РД. Simple Smile
Задачите за 4ти клас не са кой знае колко по-трудни от тези в 3ти. Дори има състезания, в които са в една група 2та класа. Доколкото схванах тази година в школата ще учат вече по-математически начини за преборването им, така да се каже хватките.  Mr. Green И ще се набляга на описанието на задачи, заради Олимпиадата.

# 41
  • Мнения: 9 184
   При някои деца си трябва помпане непрекъснато,няма 4ти ,няма 7ми клас.
   Деси,аз лично имам две познати,едната малко по-близка,и на двете децата от  първи клас ходят на уроци.Дори при едно и също "светило",което за мен е равнозначно на детегледачка в случая.Говоря за БЕЛ и математика,не за англ.език например.
   Аз пратих щерката за пръв път на уроци по математика в 6ти клас,защото изоставаше с геометрията,не разбираше в клас всичко.С един час седмично нещата се оправиха.
   По БЕЛ в 7ми клас-беше неизбежно,но вината е моя.Имах съмнения още след 4ти клас,че нещата не се случват както трябва в тези часове,но не я изместих в друго училище.Направих го след ти клас и трябваше да вземат материала и за него.
   Школата на синът ми по АЕ са в нова сграда и децата са страхотно въодушевени от новите масички,чинове,мултимедия,иска да ходи и ппрез лятото.Даже днес има 6ца на превод на нов урок.
   В у-ще-утре имаме РС ,отново и пак да ни занимават с дисциплината на 2- хлапета и "лошите"думички,които използват.От снощи съм си намислила една реч,какво да кажа и да не ни губят повече времето с тези деца.При положение,че от страна на родителите заинтересоваността е голяма нула.

# 42
  • Мнения: 298
Здравейте не съм писала много отдавна, но нямах и много време. Все още не го пускам на екскурзии.
Оставила съм го , следя разбира се ако има трудности да обяснявам. Изходните нива казва ,че са ги направили ,аз видях три оценки по ЧО има 5 ,по ЧП 6 и математика 6,незнам дали ме лъже за АЕ  каза ,че има 5 и решил да си повишава оценката не бил доволен на петица. Решил теста за 10 минути , госпожата му казала ,че ще има 3 или 4 ,  човека си е бил сигурен има шестица, но не пише изходно ниво. Почти не отваря учебник , а има само петици и шестици.

# 43
  • Мнения: 22
Снощи беше последната РС показаха ни изходните нива. Попълвахме заявления за занималня за следващата година.
Лятото ще наблягаме на английски и математика. За ваканцията имат ваканционна книжка за попълване.

# 44
  • Варна
  • Мнения: 4 295
Днес прави изходното по ЗИП БЕЛ, другата седмица по АЕ и край с тях. Днес трябва да им ги даде в къщи да ги видим и после ще ги събере обратно.
Ние пък лятото ще работим по БЕЛ, диктовка всеки ден.  Crossing Arms

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт