Ползва ли някой абсорбатор,който не е към комин?

  • 10 441
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 52
Здравейте,
в кухнята нямам комин и няма къде да се изведе абсорбатора.Жилището е под наем и ми трябва вариант,без къртене,дупчене и т.н.В Технополис ми предложиха модел,който ставал и за комин и за рециркулация.Моля,ако някой ползва такъв,който не се свързва към комин,да даде мнение върши ли работа?!

# 1
  • Мнения: 8 242
Нашият абсорбатор е на прозореца - има едно малко прозорче с изрязана дупка за тръбата.
Но прозорчето беше проектирано да е такова като слагахме дограмата.

# 2
  • Мнения: 52
Този вариант не ме устройва.Става въпрос само за вариант,при който абсорбатора е свободно стоящ на стената и само пречеиства въздуха от печката,без да го отвежда нанякъде.

# 3
  • Мнения: 8 242
Е то тогава няма смисъл от такова нещо - всичко ще ти мирише както и ако си без абсорбатор  Laughing

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 4 066
да, то моят е с комин и пак се умирсва наоколо, а без комин къде ще отива....

# 5
  • Мнения: 52
Има абсорбатори,които са комбинирани.При единия режим на работа извеждат въздуха през комина(или друг въздуховод).При другия режим,въздухът само преминава през филтри,които са с активен въглен и вече пречистен го връщат през други отвори-не през този,който е отгоре за комин.Затова питам!Моля,който ползва такъв вид,да сподели!

# 6
  • Италия
  • Мнения: 490
Аз имам такова нещо в кухнята си и изобщо не го ползвам, защото няма смисъл. В същност ползвам му само светлината, когато готвя вечер  Mr. Green. За мен това е един от най-бесзмислените кухненски уреди, които някога са правени  Peace

# 7
  • Мнения: 52
Аз имам такова нещо в кухнята си и изобщо не го ползвам, защото няма смисъл. В същност ползвам му само светлината, когато готвя вечер  Mr. Green. За мен това е един от най-бесзмислените кухненски уреди, които някога са правени  Peace
А бихте ли споделила каква марка и модел е?С колко мотора,каква е мощността (ако знаете де)?

# 8
  • Мнения: 8 242
Има абсорбатори,които са комбинирани.При единия режим на работа извеждат въздуха през комина(или друг въздуховод).При другия режим,въздухът само преминава през филтри,които са с активен въглен и вече пречистен го връщат през други отвори-не през този,който е отгоре за комин.Затова питам!Моля,който ползва такъв вид,да сподели!
Пречиства се дръжки.
Миризмата пак си остава през където и да премине Simple Smile

# 9
  • Италия
  • Мнения: 490
Марката е Turboair, модела е по-стар. За техн. данни изобщо не съм наясно  Embarassed. Както и да е...ужасно шумен е, върти миризмите и димилките /ако ползвам скарата/ и изобщо никаква полза. Ние също нямаме комин в кухнята, а и сме под наем, но при първа възможност това ще е първото нещо, което ще изхвърлям с най-голямо удоволствие. Naughty

# 10
  • Мнения: 232
Доколкото знам много абсорбатори вече са с такъв (2ен) режим на работа, защото на много места по света има кухни, където няма възможност за абсорбиране към комин.  Това, което трябва да провериш е дали моделът, който купуваш е с постоянен някакъв филтър, включен ли е филтър към абсорбатора в момента и ако не е откъде да го купуваш.  Според мене е 100пъти по-добре да имаш абсорбатор пък макар и с филтър само, без комин.  Но фиртъра какъв е, почиства ли се, сменя ли се и т.н. е добре е да знаеш.  Също лесно ли се сменя.  Защото е добре сама да можеш да го правиш.  Май и това е от списъка "женска работа". 

# 11
  • Мнения: 52
Доколкото знам много абсорбатори вече са с такъв (2ен) режим на работа, защото на много места по света има кухни, където няма възможност за абсорбиране към комин.  Това, което трябва да провериш е дали моделът, който купуваш е с постоянен някакъв филтър, включен ли е филтър към абсорбатора в момента и ако не е откъде да го купуваш.  Според мене е 100пъти по-добре да имаш абсорбатор пък макар и с филтър само, без комин.  Но фиртъра какъв е, почиства ли се, сменя ли се и т.н. е добре е да знаеш.  Също лесно ли се сменя.  Защото е добре сама да можеш да го правиш.  Май и това е от списъка "женска работа". 
Да,моделът,който гледах е с два мотора,добра мощност,има вътре палец,с който се превключва режима на работа(дали да е през комин или да е само с циркулация на въздуха).Филтрите се сменят на около два-три месеца-не е нещо сложно.Просто се чудя ще си струва ли парите или няма да върши никаква работа.В крайна сметка до сега ползвах абсорбатор,който си беше изведен навън,но почти не вършеше работа-той си беше и стар де-с един мотор,малка мощност...(за 70 лв. беше купен-пълен боклук).Това,което сега гледах е над 250 лв.-просто се надявам,че ще върши поне малко от малко работа...

# 12
  • Мнения: 5 914
Имах такъв в стария апартамент. С режим през въздуховода и с режим да върти въздуха.Сменяха се някакви въгленови филтри. Това го ползвахме през зимата,защото кухнята беше северна,студена и като пуснем през въздухоотвода освен миризмите и всичко топло излизаше навън. Та върши работа. Първо поема парите и мазнините от изпарениено на готвенето,вместо да се носят из кухнята. И частично миризмите. То тези машинки не са само за миризми. Ако нямаш друга възможност ще върши известна работа,макар и не като да е свързано с въздуховод. ММ дори пушеше под него зиме. Може и да намирисваше на цигари,но поне отровите от пушека отиваха във филтъра.

# 13
  • Мнения: 52
Имах такъв в стария апартамент. С режим през въздуховода и с режим да върти въздуха.Сменяха се някакви въгленови филтри. Това го ползвахме през зимата,защото кухнята беше северна,студена и като пуснем през въздухоотвода освен миризмите и всичко топло излизаше навън. Та върши работа. Първо поема парите и мазнините от изпарениено на готвенето,вместо да се носят из кухнята. И частично миризмите. То тези машинки не са само за миризми. Ако нямаш друга възможност ще върши известна работа,макар и не като да е свързано с въздуховод. ММ дори пушеше под него зиме. Може и да намирисваше на цигари,но поне отровите от пушека отиваха във филтъра.
Благодаря W !Ще купя такъв-при всички положения мисля,че ще е по-добре от нищо.

# 14
  • Мнения: 6
Много скъпо ще ти излезе ако готвиш повечко. По-добре си отваряй прозореца.

Общи условия

Активация на акаунт