Операция на херния

  • 14 018
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 323
..... че е рутинна операция щом се налага Simple Smile
Вярно е. Операцията е рутинна, незвисимо къде те оперират. Мен ме оперираха преди 13 дни от пъпна херния във военна болница. Много съм доволна. Операцията е за около 2 часа, като ако се наложи слагат платно. Възстановяването е бързо -3,4 дни, защото не се реже корема, а платното се слага отгоре /т.е няма срязани мускулни влакна/. Мен ме изписаха на следващия ден и до 2,3 дни ми нямаше нищо /почти/. Много е важно обаче физиологичния период за възстановяване - той е около 3 месеца. Не знам колко голяма е дъщеря ти, но трябва да е наясно /и да съзнава/, че не може да вдига тежко, че трябва да се пази от удар в корема и други такива. Иначе все едно не е направено нищо. Стискам ти палци да попаднете на добър лекар и всичко да мине О.К.

# 16
  • София
  • Мнения: 3 188
В общи линии всички хернии при децата са вродени - това е, защото при окончателното оформяне на бебето остава една торбичка от коремната ципа, в която понякога навлизат черва или яйчник. Торбичката (херниален сак) може да е дълга или къса, широка или тясно, прищипана и прочее всякакви комбинации. Хернията често се показва, особено при кашлица и запек, но не винаги се заклещва.  Може да се покаже само веднаж, а после вече не, но проблемът остава макар и незначителен. Ако обаче веднаж се е показала, няма никакво съмнение.
Най-честите хернии при децата са слабинни (ингвинални) и пъпни.

Рени, първите операции на младият хирург са хернии и апандисити.
А аз понеже съм вече стар началник, оперирам всичко в гръдния кош и коремната кухина, но често и хернии, защото се чувствам млад.

Операцията не е проблем. Проблем е усложнената херния, която би довела до спешна операция.

# 17
  • Мнения: 2 534
И моята Поли я оперираха на година и три месеца .
По желание беше операцията , защото в продължение на осем месеца лепяхме пъпчето , но нямаше ефект .
Самата операция трая около 15 минути и няколко часа след това ни изписаха .
Неприятно беше излизането от упойката , много плака детето и по никакъв начин не можеш да го успокоиш . След това заспива отново и като се събуди е като ново , като кутре , нищо му няма , стана , заигра се , тича по коридора ...

П.П. На Поли хернията беше пъпна .

# 18
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Вчера бяхме при Doktor Ogi- доц. Бранков. Уговорихме операцията и съм много доволна, че ще е при него. Но забравих да го питам колко време продължава възстановяването (две седмици след операцията ще е рожденният й ден- вероятно е рано да тича и скача; сега се чудя за кога да го отложим). Някой има ли представа?

# 19
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  Щом ще ви оперира д-р Оги, всичко ще е о`кей!   Peace
  Знам, че няма да те успокоя съвсем, но само да ти кажа, че като дете съм оперирана от ингвинална херния два пъти - и от ляво и от дясно. Тогава тренирах художествена гимнастика и на 20-я ден след операциите бях отново в залата. Е, на облекчен режим на натоварване, но все пак тренирах.
  Така че си мисля, че рождения ден можете да го направите спокойно и без да го отлагате Laughing но все пак питай и доц. Бранков.
  Стискам палци!!!

# 20
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Мерси, bim_bam  bouquet Добре, че го има този форум Hug

# 21
  • София
  • Мнения: 3 188
Рени,
отговарям Ви във форума, за да знаят и другите майчета.
След операцията децата, а специално момичетата, се възстановяват бързо.
Още на другия ден могат да ходят - не бива да задържаме децата неподвижни. А момиченцата могат да си подскачат колкото искат. При тях хернията не е патологично продължение в канала на тестиса, както при момчетата.
Вашата сладка кукла Сашка няма да разбере нищо.
Но след 15 -20 години аз ще бъда щастлив, ако тя още помни кой я е оперирал.

# 22
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Doctor Ogi, отново благодаря. Не оставихте нищо, за което да се безпокоя. Сигурна съм, че тя ще Ви помни.

# 23
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Но след 15 -20 години аз ще бъда щастлив, ако тя още помни кой я е оперирал.

Хехехеееее, аз помня кой ми извади сливиците преди 28г. Та сигурно е, че и Александра ще помни!  Grinning

РЕНИ - стискам Ви палци!

# 24
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Искам още веднъж и тук да благодаря на доц. Бранков за съдействието и професионализма. Днес мина операцията и всичко е перфектно- няколко часа след излизане от операционната зала, Александра съвсем забрави, че е оперирана. БЛАГОДАРЯ!  bouquet

# 25
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Много се радвам за Вас  Party и Александра  Heart Eyes

# 26
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Много се радвам за Вас Party и Александра Heart Eyes
  bouquet Grinning

# 27
  • Мнения: 8 462
Искам още веднъж и тук да благодаря на доц. Бранков за съдействието и професионализма. Днес мина операцията и всичко е перфектно- няколко часа след излизане от операционната зала, Александра съвсем забрави, че е оперирана. БЛАГОДАРЯ!  bouquet
Браво на вас!Да се възстановите бързичко!  bouquet

# 28
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Браво на вас!Да се възстановите бързичко!  bouquet
Мерси... ами тя се възстанови  Grinning И нито веднъж не ми каза, че я боли, въпреки, че е голяма глезанка. Остана само след 2 дена да махнат лепенката.

Общи условия

Активация на акаунт