От Англия до България - превоз и закупуване на поръчките ни - 13

  • 61 358
  • 741
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 787
Да похваля пак ГабКо-то, много бързи и коректни, вчера си взех пратките. Доволна.
Звънче, Бобо, бихте ли споделили коя фирма ползвате?
+ за Габко - много коректни, бързи, отговарят на всяко съобщение! Въобще без забележки!

# 451
  • София
  • Мнения: 5 547
Аз пък ползвам Габиели, офиса им ме устройва а и доставят и от Германия, обаче точно на Хладилника - София сега тече един ремонт за метрото, който ще се проточи дълго и следва едно обикаляне. Мисля че за великден имаха промоция 1,50 от Англия и беше супер.

# 452
  • Мнения: 27
@Макарон, отиваш в сайта на банката издала картата.

индивидуални клиенти -> карти -> сигурни плащания в интернет ->

- ако картата е Виза я регистрираш във Visa Certified
- ako е Мастеркард в Mastercard Securecode

След като успешно я регистрираш изчакваш известно време и пробваш пак. Понякога отнема и 1 ден. На мен така ми отказваше Аргос, че "не съм упълномощен(или нешо подобно) да правя плащания". Два часа след регистрацията във Виза, ми я прие(както и във всички отснали сайтове)



а когато плащаш за адрес на живеене,адреса на превозвача ли попълваш или адреса на който ти е регистрирана картата в бг?

# 453
  • Мнения: 778
Какъв е този адрс на живеене? Къде го попълваш?

Ако си регистрираш картата във Виза или МАстеркард - май нама адреси, но ако има си попълваш по документите ти.
Ако попълваш адреси, когато пазаруваш от чужди сайтове си попълваш адреса на превозвача(ако ползваш такъв)

# 454
  • Мнения: 27
Какъв е този адрс на живеене? Къде го попълваш?

Ако си регистрираш картата във Виза или МАстеркард - май нама адреси, но ако има си попълваш по документите ти.
Ако попълваш адреси, когато пазаруваш от чужди сайтове си попълваш адреса на превозвача(ако ползваш такъв)

да имам в предвид когато пазаруваш в чужд сайт,някои сайтове отказват поръчките когато картата е регистрирана на бг адрес

# 455
  • Мнения: 778
Когато пазаруваш от чужди сайтове си попълваш адреса на превозвача, ако не поръчваш директно до БГ.

Картата не ти я отказват, защото е българска, а защото не е верифицирана. Отиваш в сайта на банката си и оттам се регистрираш във Виза или Мастеркард сигурни интернет плащания(описла съм го малко по-напред). Нека и друг да каже, аз в тази тема го повтарям, но никой друг не го е потвърдил Simple Smile При мен работи. И след тази регистрация изчакваш 1-2 часа или 1 ден и след това не би трябвало да имаш проблем.

Други сайтове дръпват или превеждат малки суми(1-2 паунда) и те питат колко точно са превели. Проверяваш в он-лайн  банкирането или по телефона и им казваш. И така те индентифицират, че ти си собственика на картата, а не е открадната.

# 456
  • София
  • Мнения: 5 547
Когато пазаруваш от чужди сайтове си попълваш адреса на превозвача, ако не поръчваш директно до БГ.

Картата не ти я отказват, защото е българска, а защото не е верифицирана. Отиваш в сайта на банката си и оттам се регистрираш във Виза или Мастеркард сигурни интернет плащания(описла съм го малко по-напред). Нека и друг да каже, аз в тази тема го повтарям, но никой друг не го е потвърдил Simple Smile При мен работи. И след тази регистрация изчакваш 1-2 часа или 1 ден и след това не би трябвало да имаш проблем.

Други сайтове дръпват или превеждат малки суми(1-2 паунда) и те питат колко точно са превели. Проверяваш в он-лайн  банкирането или по телефона и им казваш. И така те индентифицират, че ти си собственика на картата, а не е открадната.
И аз чета, ама моята като е виза - какво да и верифицирам?

# 457
  • Sofia
  • Мнения: 15 624
   Аз съм много скептична, че с някакво си "верифициране" картата ще бъде приемана от всички UK сайтове; да не кажа, че изобщо няма как да стане. Peace

# 458
  • София
  • Мнения: 502
   Аз съм много скептична, че с някакво си "верифициране" картата ще бъде приемана от всички UK сайтове; да не кажа, че изобщо няма как да стане. Peace

И аз също съм така скептична  Wink

# 459
  • Sofia
  • Мнения: 15 624
   Ros@linda, Hug  bouquet

# 460
  • Русе
  • Мнения: 623
Бобо, може би си прав за верифицирането, от НМ пазарувал ли си? Там хич не ни тачат картите и искат да пазаруваш с такава, която е открита в Англия.

# 461
  • Мнения: 103
Няма значение ,че е верифицирана,някои сайтове пак си отказват поръчките или въобще не приемат плащанията ,както е НМ .Например МandMdirect ми блoкираха акаунт , затова ,че плащам с БГ карта на англ адрес,която е верифицирана .Аз поръчвам с фирмената ми карта ,като името на фирмата ми е ,като моето ,за да нямам проблеми при вкарване на данните ми в сайтовете.В сайта им съм регистрирала и  англ ми карта със същото име ,която е регистрирана на адреса  на получаване ,т.е. билинг и шипинг адреса са еднакви в Англия .Няма как да извършвам измама ,всичко е изрядно ,т.к. се вижда ,че имената са еднакви ,адресите също  и имам сиг 100 поръчки през този акаунт ,но въпреки това ми отказват плащане с Бг карта.Казаха ,че ще ми разбликрат акаунта ,ако не я ползвам ,обвиних ги в дискриминация Grinning

# 462
  • София
  • Мнения: 502
Black Cat 13   bouquet

Пък от Clarks и Zalando изобщо не може да си напазаруваш, ако се намираш в България. Независимо дали с карта или с пейпал.

А тези http://www.prodirectsoccer.com/ ми отказаха поръчка преди два-три месеца, защото бях писала билинг адрес български, деливъри адрес английски. Понеже знам, че доставят и до България бях решила, че няма да е проблем да си оставя български билинг адреса. Да, ама не. На въпроса защо ми отказват поръчката, отговориха, че защото адресите били различни и ми пратиха скрийншот от админ панела на техния сайт, където да видя, че съм дала различни адреси.
После пуснах пак поръчката с еднакви адреси и вече нямаше проблем.

# 463
  • Sofia
  • Мнения: 15 624
Пък от Clarks и Zalando изобщо не може да си напазаруваш, ако се намираш в България. Независимо дали с карта или с пейпал.

   Ау, защо?! Crazy Ужас, аз точно от там скоро мислих да пускам поръчка, и те ли не приемат български карти? Ще полудея вече. ooooh! Laughing

  

# 464
  • София
  • Мнения: 502
Те дават да се поръчва само от Англия. Засичат айпито. Така беше, скоро не съм проверявала, ако има някоя новост нека да каже, който знае.

Общи условия

Активация на акаунт