Разширени вени- за и против операция?

  • 1 782
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 50
Здравейте, оказа се че след бременността съм получила разширени вени,след преглед при съдов хирург се оказа,че съм за операция.Имали мами,който са минали по този път.

# 1
  • Мнения: 768
Къде се преглежда и как те преглеждаха? Къде са разширените вени?

# 2
  • В тъмната гора.
  • Мнения: 2 343
Аз също съм за операция, но пък оперирали се ми казват, че отново имат същия проблем след известен период от време. Много кофти ситуация.

# 3
  • Мнения: 50
Bonbonska, преглеждах се във ВМА,правиха ми доплер, след което казаха че нямало да стане със склерозиране,лазери и незнам си още какво, трябвало по традиционния начин.Разширените вени са повърхностни на долните крайници,като по-силно изразени на десния крак.Появиха се преди година,около 20см под коляното и толкова над него.
 MisheL ,как така се появя отново проблема,та нали чрез операция повърхностните вени се изтръгват? Или проблем се появява с дълбоките вени,ако е така е ужасно и настина няма смисъл от тази операция.
На мен ми обясниха,че са се появили в следствия от бременността и тежестта,която коремът ми оказвал върху тях.Та си мисля след операцията и при една следваща бременност,то коремът ми на кое ще тежи?

# 4
  • Мнения: 768
За повърхностни разширени вени за нищо на света не бих се подложила на операция, аз лично.

# 5
  • Мнения: 544
Здравейте,

и аз съм с този проблем и съм се видяла в чудо... болки, подуване на краката. Консултацията ми със съдов хирург приключи със скоростно излизане от кабинета, след като започна да ми говори,че без операция нямало да стане, иначе...тромби...и т.н.
В същото време искам да се излекувам, защото освен, че на левият ми крак е изпъкнала и релефна вената си ме боли доста. За втора бременност и дума не може да става Sad
Просто вече не знам как да постъпя... знам само, че след операцията, връщане назад няма...

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт