Цветя за тераса

  • 159 068
  • 761
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 515
Благодаря,ще купувам  Sad,моите ги взех от Била  и Бриколаж,двойна застраховка  Mr. Green

# 256
  • София
  • Мнения: 1 365
Късно е за петунии от семена. Трябва още януари, февруари. Не съм голям специалист де, но това е моя опит. Както и петунии на южна тераса трудно се гледат според мен. В началото са прекрасни, но искат много грижи да са такива цяло лято.
Аз съм доволна от алпийски сакъзчета. Доста издържливи на слънце и красиви до късна есен.

# 257
  • София
  • Мнения: 6 998

Аз съм доволна от алпийски сакъзчета. Доста издържливи на слънце и красиви до късна есен.
И аз тях най-много ги харесвам, но никъде досега не съм видяла да пише "алпийски". Откъде ги купуваш и дали има разлика със стандартните сакъзчета  Thinking

# 258
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062

Аз съм доволна от алпийски сакъзчета. Доста издържливи на слънце и красиви до късна есен.
И аз тях най-много ги харесвам, но никъде досега не съм видяла да пише "алпийски". Откъде ги купуваш и дали има разлика със стандартните сакъзчета  Thinking

алпийските имат по-дребни цветчета, но оформят пищна зелена маса.
има и други сакъзчета, чиито цветове са по-красиви, по-едри, но зеленината им е по-рехава  Blush макар, че може да е до майсторлък  Hug

алпийско сакъзче vs "кичесто" сакъзче Laughing

# 259
  • София
  • Мнения: 1 365
Да, има разлика.
Вече не помня от къде ги купих, но ще ги познаеш по това, че цветовете са рехави /на другите са по-кичести/ и листата са по-гладки и лъскави и са някак си сгънати нагоре / когато вали дъжд там се задържа вода.
Много сложно го обясних  #Crazy, дано ме разбра  Laughing
https://www.google.bg/search?q=%D0%B0%D0%BB%D0%BF%D0%B8%D0%B9%D1 … =1280&bih=899
Сега видях, че с  st. Dobri сме писали едновременно и различно  Joy, но снимката е показателна

# 260
  • София
  • Мнения: 6 998
Мерси момичета, разбрах ви. То и аз такива си избирам, но никъде не пише, че са алпийски. Другите ги знам, с по-едри цветове и доколкото знам, хващали повече въшки  Laughing
Ето това ми е любимият цвят-огнено червено.
Общината в гр.Трявна  Crazy

# 261
  • Мнения: 1 031
Купи си готови... Петунии веднъж посях и само трева тръгна, тази година взех семена за подправки - босилек, копър, посях ги - нищо не никна. Семената са на Ботаника.
И аз имам семена на Ботаника, посях ги и резултатът е плачевен
- каскадна петуния - нито едно стръкче
- тъмен босилек - 8-10 броя от цялото пакетче
- розмарин - нищо
- импасианс - нищо
За пръв път ми се случва, ще купувам разсад от пазара.

# 262
  • Мнения: 17 987
Нещо ми загниват чесначетата, които засаждам от сакъзчета тази година  Sad Защо така, от години си ги размножавам по този начин, чупя, позасъхват, бода и тръгват...е, след доста време, но се хващаха. Сега просто си стоят и като ги издърпам...загнило  Confused

# 263
  • София
  • Мнения: 1 365
Миналия месец си посях семенца от ягоди и 2-3 седмици нямаше нищо, реших, че няма да го бъде, но ето че после излязоха, сега са много миниатюрни, но все пак има догодина може и да имам някоя и друга ягодка за детето Simple Smile Същото и с магданоза, много късно след като съм го посяла излиза. Дали им е студено, какво ли.

# 264
  • Мнения: 25 633
Преди години засях напролет семена от ягоди. Още същата есен имаше реколта.  Grinning

# 265
  • Мнения: 10 505
И аз имам семена на Ботаника, посях ги и резултатът е плачевен
- каскадна петуния - нито едно стръкче
- тъмен босилек - 8-10 броя от цялото пакетче
- розмарин - нищо
- импасианс - нищо
За пръв път ми се случва, ще купувам разсад от пазара.
Добре, че сподели, аз си мислех, че проблема е в мен и съм ги отмила, като съм ги поляла, въпреки че много внимателно извърших всичко.
Аз и магданоз купих, но него не го посях, значи въобще да не го сея... Босилека нито тъмния, нито обикновения - дори по 1 коренче няма, копъра също. И аз ще си купя готов босилек, миналата година така направих и си имах цяло лято, но сега една приятелка ме убеждаваше, че няма причина да не никне, та й се вързах на нея с тия семена, въпреки че след издънката с петунията, категорично се бях отказала от посяване.

# 266
  • Мнения: X
Вчера си посадих флокс в една дълга саксия , дано не е късно, на опкавоката изгреждаше интересно пък да видим, иначе имам 3 саксий мушката, едно сакъзче, няколко кактуса и 3 големи саксий гладиоли който в момента изкарват листа имам и амарилис  bouquet

# 267
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
Вчера си посадих флокс в една дълга саксия , дано не е късно, на опкавоката изгреждаше интересно пък да видим, иначе имам 3 саксий мушката, едно сакъзче, няколко кактуса и 3 големи саксий гладиоли който в момента изкарват листа имам и амарилис  bouquet

моят флокс покълна за около седмица, кученцата ги няма никакви, а са засети, заедно с него.
довечера ще видя колко е голям флокса, че от седмица май не съм го поглеждала  Blush

# 268
  • Мнения: 10 505
Взех в събота още 2 тарелки по 6 корена петунии, но не ги посадих в сандъчета, че се оказа че нямам сандъчета, а като ги купувах, уверявах мъжа ми, че имам свободни съдове Stop Винена и лилава, засега само бяла нямам, но май ще наваксам този пропуск  Simple Smile
Купихме си и една саксия с босилек - превъзходен е, едър и здрав, дано не го уморя, че от едрите листа, така се е разкривил и легнал, надявам се да се поизправи.

А, как щях да забравя Whistling Не знам дали съм споменавала, но бях взела 2 корена рози. Ее, едната както още не изглежда добре, всмисъл пръчка, няма стъбло, няма нищо, та от издънката, която тръгна има пъпка на върха  Heart Eyes, на мен ми беше жал да я отрежа като я садих (в саксия) и само коренчетата леко скъсих и оставих издънката да си расте. Вече 3 седмици е насадена и бях много изненадана като видях, че е напъпила. Ако имам късмет може и цвят да видя Simple Smile Всъщност при розите, кога се появява цвят, на първата или на втората година newsm78

# 269
  • Мнения: X
Тези рози как ги садите, до градината нямам достъп, за садене там всичко е на кучето  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт