Домати - причиняват ли алергия?

  • 10 269
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Ох,малко офф по темата,но с това захранване и с тия алергии към почти всикчо,направо ако се замисля и трябва наистина да внимавам и да съм стриктна...ми то трябва да се гръмна.Ккаво да му давам една година - мляко,мляко и малко ябълки?То всичко е алерген,край няма този списък.
Сори за отклонението,изказах се  Laughing

Не мисля,че ще имате проблем с това пюре,нека си хапва,и аз скоро ще го почвам.
Не мисля, че си права, но сигурно изказването ти е забавно.
Доматите съм ги отложила след годината, защото мъжът ми е силно алергичен към тях, при това и след топлинна обработка.

# 16
  • Мнения: 1 327
момичета, според вас дали е добре да ползвам домати от консерва за пюре? много ми се ииска да и дам ориз с домати, но се притеснявам...

# 17
  • София
  • Мнения: 6 743
Проблемът на домата е, че съдържа хистамин, както е казала Марианна. Хистъминът сам по себе си не е опасен (съдържа се и в бананите), но може да отключи алергична реакция. След като доматът е минал термична обработка, опасността намалява.
Ти обаче не си давала нито месо, нито домат, ако правилно съм разбрала. Така че, ако искаш, намери пюре без домат, за да може, ако има проблем, да знаеш, че е от месото (което също е много малко вероятно).
А давала ли си банани? Ако ги приема добре, едва ли ще има проблем с доматите.

  202uu  202uu  202uu

# 18
  • Мнения: 27 524
Ох,малко офф по темата,но с това захранване и с тия алергии към почти всикчо,направо ако се замисля и трябва наистина да внимавам и да съм стриктна...ми то трябва да се гръмна.Ккаво да му давам една година - мляко,мляко и малко ябълки?То всичко е алерген,край няма този списък.
Сори за отклонението,изказах се  Laughing

Не мисля,че ще имате проблем с това пюре,нека си хапва,и аз скоро ще го почвам.
Не мисля, че си права, но сигурно изказването ти е забавно.
Доматите съм ги отложила след годината, защото мъжът ми е силно алергичен към тях, при това и след топлинна обработка.


Не мислиш,че съм права с кое по-точно,че не разбрах. newsm78

# 19
  • Мнения: 2 673
когато захраних с домат , дадох първо Пресен сок , а после го включих към яденето

Ох,малко офф по темата,но с това захранване и с тия алергии към почти всикчо,направо ако се замисля и трябва наистина да внимавам и да съм стриктна...ми то трябва да се гръмна.Ккаво да му давам една година - мляко,мляко и малко ябълки?То всичко е алерген,край няма този списък.

ааа разби ме Joy Joy Joy кефиш ме Peace

# 20
  • Мнения: 4 358
Блонди, моят Оги беше с АБКМ и съм внимавала с всяка нова храна, ама абсолютно всяка! Не се гръмнах, а той сега е 3 годишен разбойник  Laughing

По темата - доматите се водят алерген заради съдържанието на хистамин в тях. Хистаминът е вещество, което организмът отделя при алергична реакция.
Ако доматът е термично обработен, вероятността да алергизира силно намалява.

При всяко дете е различно, затова не можеш да си спокойна само от постингите на другите  Wink Много деца хапват киви и нищо им няма, ама ела да видиш на моя син какво му става от едно малко парченце  Confused
Дай мъничко от пюрето за проба и наблюдавай детенце. По-бурните алергични реакции могат да се наблюдават до 48 часа след приема на алергена.
Винаги се дава само една нова храна, за да се следи как реагира организмът на нея!

Успех и да ви е сладко  Grinning

# 21
  • Мнения: 578
Много Ви благодаря на всички за отговорите. Аз взех етикетчето от пюрето и питах лекарката на бебо. Тя каза, че няма страшно - да му давам. Каза, че не бил домата алергизираща храна, а патладжана newsm78....Май не е така, ама...Взех да му го давам пюрето - първо една лъжичка, после две и т.н....Ама стигнахме до 4 и снощи му  се появиха едни много ситни пъпчици тук-там по телцето и по крачетата. Единични с връхче. Не са червени и големи. Няма нито разстройство, нито повръща, ама сега си мисля, че е от това пюре....Май ще спра за няколко дни... CryНе знам как протича алергия от храни, ама алерголожка ми е обяснявала, че пъпките са големи и червени и приличат на ухапано от насекомо. И има диария и повръщане...Уф!!!Писна ми вече...В другите пюрета пък има царевица, а той и царевица не е ял Confused

# 22
  • Мнения: 4 358
Моят син имаше ситни пъпчици с бяло връхче по цялото тяло - това като алергична реакция от храна.
Хубаво е всички по-упорити пъпки или обривчета да ги види лекар!

# 23
  • Мнения: 4 392
Много Ви благодаря на всички за отговорите. Аз взех етикетчето от пюрето и питах лекарката на бебо. Тя каза, че няма страшно - да му давам. Каза, че не бил домата алергизираща храна, а патладжана newsm78....Май не е така, ама...Взех да му го давам пюрето - първо една лъжичка, после две и т.н....Ама стигнахме до 4 и снощи му  се появиха едни много ситни пъпчици тук-там по телцето и по крачетата. Единични с връхче. Не са червени и големи. Няма нито разстройство, нито повръща, ама сега си мисля, че е от това пюре....Май ще спра за няколко дни... CryНе знам как протича алергия от храни, ама алерголожка ми е обяснявала, че пъпките са големи и червени и приличат на ухапано от насекомо. И има диария и повръщане...Уф!!!Писна ми вече...В другите пюрета пък има царевица, а той и царевица не е ял Confused

И аз знам,че доматьт не се препорьчва в началото и не сьм давала,но мисля,че ведньж по невнимание дадох едно пюре на Ганчев,в което имаше домати.Видях много кьсно ,но слава Богу нищо лошо не се случи.
Но се чудя,тези производители не знаят ли кои храни са подходящи за бебета и защо  слагат домати,щом не трябва #2gunfire
Дано не е нещо сериозно baby_neutral
Купуваи пюрета с картофи,моркови ,те са по-удачният вариант,дори и да ти изглежда еднообразно храненето.

Общи условия

Активация на акаунт