Лежащи, бъдещи майки, заповядайте да не скучаем - тема 30!

  • 34 008
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 266
Привет и от мен   bouquet
Виждам, че сте обсъждали излизанията, та в тази връзка да разкажа и аз, че онзи ден бях навън цели 11 часа, то прегледи ли не бяха, магазини..от суеверие нали нищо нямаше да се взема, обаче не издържах Simple Smile
Минахме през Вис виталис, капарирахме легълце, купих две пеленки и протектор за матрак. След това от айко взехме боди, ръкавички, чувалче за спане и ританки, а вечерта в Малечко. Там вече продавачът направо ни омая, незнам какво направи този човек, но успя да ни навие за количка, която никога не бих си взела, страшно е добър.  Оказа се обаче, че е важно да е функционална, аз това предпочетох, както и удобството и сигурността на бебето. Запазихме я и нея, взехме още един комплект ританки и камизолка и отиде моето суеверие. След тези часове навън краката ми бяха с невероятни отоци. А вчера сутринта се събудих от болезнени контракции и малко се поуплаших честно казано,но днес съм без почти никакви, а магнезия отдавна е спрян. Успях и малко да поизчистя, основно прахта, ММ изми прозорците в спалнята, килимите са дадени за пране, напредваме. Вече реших къде ще се ражда, живот и здраве, особено след случката в петък с МД за пореден път ме разочароваха..отивам на Ден на отворените врати и няма никой..питам ги аз какво става,  те ми отговарят, че днес нямало, не ме намират в списъка.. след това ми връщат обаждане, че било за същата дата, но юни месец. Е как юни, като аз им звънях юли да се запиша. Много се разочаровах, чудя се изобщо защо ми мина през главата отново там, при условие, че преди години беше същото. А и док каза, че по добре далеч от големите държавни болници, защото рискът от вътреутробни инфекции бил по голям, отделно и с многото стажанти се затруднявало почистването.
Както и да е, всичко е Божа работа в крайна сметка, човек колкото и да се застрахова, каквото е писано. Иначе много мисля всичко как ще мине, бебенце да е живо и здраво..започвам малко по малко да се притеснявам, то аз все ги мисля нещата, което не е много хубаво.
Сърчице, при мен също се появиха бенки по гърдите, ареолите станаха тъмно кафяви, имам и едни пигментации горе в страни на тях, все едно съм се търкаляла в пепелта  Joy
Извинявам се за дългия пост, момичета  Hug

# 721
  • Мнения: 144
Сърчице ти голяма разходка си си направила Laughing Laughing Hug Hug Това с влизането в бебешки магазини и не купуването е мноооого тежко! Joy Помня, че миналата година, в началото на 4ти месец, приятелка от Русия дойде в Кипър и ни подари ръчно правена играчка жираф, много готин, плетен и аз разбира се веднага го взех и го нарекох, че ще е за бебето. Сега стои прибран в раклата под леглото и докато не му дойде времето не го вадя  Joy Преди два дена майка ми ме развеждаха виртуално в един бебешки магазин, в щатите и да ти кажа честно добре, че не съм там, защото едва ли щях да се въздържа...2,5ч. по скайп  Joy Joy Гледах колички, правиха ми демонстрации, после легла, матраци, чаршавчета, абе ужас беше, така че те разбирам. Не можеш да се сдържиш, особено в тези седмици вече  Crazy Crazy Това е пристрастяване Crazy Laughing това с болницата е много тъпо Crossing Arms ooooh! Има хора за държавните и такива против тях, така че виж къде ти ще се чувстваш най-добре и най-вече спокойна Wink Относно бебенце - ще си е живо и здраво и всичко ще мине като по-вода, слушай ми думата Wink И без негативни мисли, ок Hug Hug  bouquet

# 722
  • София
  • Мнения: 550
Марги, горният пост сигурно за Дестини се отнася.. Wink


Дестини
, браво за покупките  bouquet И аз така бях ,то суеверие или роднините ми убиваха желанието за пазаруване с изказвания, че е още рано...  Rolling Eyes Нооо аз мисля, че трябва да мислиме положително и всичко ще е наред. Hug Би ли споделила на какъв модел количка се спряхте, че аз вече полудях от гледане.. #Crazy Пък на такъв омайващ консултант не попаднах.. Simple Smile
А за Майчин дом, щом си усетила така нещата, значи не е товята болница.. Peace

# 723
  • Мнения: 266
Сърчице, писах ти на лични, да не ми се накарат тук от форума Simple Smile
Да, жалко да го кажа, но по - добре, че стана нещо такова, защото и без това някаква част от мен твърдо не искаше тази болница, колкото и да хвалят специалистите там. И съм твърдо убедена, че не аз съм объркала датата, както твърдят те, защото я има написана в тефтера ми, а в телефона ми стои номера,  на датата на която съм говорила с тях, е няма как да уговаряме часове със задна дата. Объркали са се, разкарахме се до там, но нищо, вече ми мина, загубиха ме като клиент..защото каквото и да си говорим ние пациентите сме си клиенти, така или иначе аз щях да бъда с избор на екип.
Маргото май да, имала е предвид мен Simple Smile

# 724
  • Мнения: 144
Леле, защото ви четох и двете и как съм решила да напиша Сърчице вместо Дестини и идея си нямам Crazy Blush Whistling Whistling Сори. Даже и не бях забелязала Simple Smile За Дестини си беше поста, даа Hug Hug

# 725
  • Мнения: 266
Марго, случва се, аз например имена трудно запомням, особено когато няма и как да се направи асоциация с лице.
Секциото ми е назначено 11 дни преди термин, дано не е много рано...тест за упойки няма да правим, казаха, че след като нямам до момента някакви алергични  реакции нямало нужда..дано да е така. Подхвърлих за кардиолог, та по - скоро май ще трябва да се консултирам, защото пулсът ми е висок и от време на време имам някаква аритмия, въпреки, че до момента кардиограмата ми е била ок.  Исках списък какво да си носим в болницата, ами те почти нищо не искат, направо съм учудена Simple Smile само обменната карта, картон и направлениетп, нито нощници, нито превръзки, нищо за бебето. Времето наближава, чак не мога да повярвам. Rolling Eyes

# 726
  • София
  • Мнения: 550
Дестини, не е рано 11 дни.Идеално си е .При мен същата работа термин 30 август, но докторката каза,че ако до 20 не съм тръгнала да раждам ще го вади тогава планово..
Аз също съм с висок пулс, не пада под 90.Но това дали има значение за операцията..Все пак няма да е с пълна упойка.. newsm78

# 727
  • Мнения: 266
Сърчице, аз случайно го попитах док днес като ходих на тоновете, видях, че точно в отчетната момичетата са писали за тези консултации, та се сетих за моя пулс и прескачанията на сърцето. Според мен обаче май няма кой знае какъв проблем, аз до момента съм била четири пъти под пълна упойка, при това за последните пет - десет години. Другото, което ми направи впечатление е, че не казаха нищо за изследвания за хив, васерман и т.н. Секциото най - вероятно ще е със спинална.
Честно казано ако бях естествено нямаше да искам да ми бодат между гръбначните прешлени, само мисълта за това ме ужасява.. дано анестезиологът да е добър  Praynig

# 728
  • Мнения: 144
Аз това не му разбирам на секциото newsm78...Сърчице ти казваш, че термина ти е на 30.08, а ако не тръгнеш да раждаш до 20 ще правят секциото  newsm78 Дестини е с 11 дена по рано от термин...Ама може би бебетата не искат да излизат с по 10-15 дена по-рано. Защо трябва да е по-рано от датата на термина? Има някъкъв проблем да е на термин ли или когато ти започнат леките болки, например, защото тя работата не става за 1ч.или просто всичко трябва да е подготвено предварително? Може би не съм права, но лично аз смятам, че когато бебетата са готови те тръгват, като изключим случаите на преносване и то с повече от седмица...това са бебета, които много си харесват "хотела" за мен  Laughing Laughing Laughing

# 729
  • Мнения: 266
Вероятно се презастраховат, да не тръгне по - рано бебето. Поне аз така си мисля.  Аз съм за естествените неща в живота, храна, напитки, колкото се може да се живее по - близо до природата. Но след пет години борба и три изгубени бебета, не мога да се оставя на случайността на естественото раждане. Попадала съм вече в спешното, лежала съм в отделение, в компетентностите на чиято докторка силно се съмнявам, да не говорим за отношението и сега държа да се застраховам, въпреки,  че и на мен 11 дни ми се виждат много.А и дори подготвена, всичко е Божа работа, Господ да ни пази всички  Praynig Надявам се да не съжалявам за направения избор. Преди години моя близка разказваше как е твърдо за секциото, а аз бях много против. Обещала съм си вече за нищо да не се заричам, животът ни предоставя всякакви предизвикателства  Peace

# 730
  • Мнения: 276
Здравейте
Destiny123 наистена не е останало
Секциото е точно 10 дни преди термин
Ако е като мен заради хернията беше опасно да тръгне сама се застраховат лекарите макар ,че тя пак сама тръгна Simple Smile
Аз правих задължително анестезиолог и кардиолог в щерев въпреки че преди 20 месеца правих пак там си го искаха
В деветия ми пуснаха васерман и прочие
Заради стволовите клети и от там ми пускаха
Когато е по показания няма как да се мака до термин
Смятат че влезеш ли в девети всеки ден е възможен
Аз съм се родила първи ден от деветия:)
Сърчице извинявай ако съм пропуснала ти защо секцио
Пак се извинявам но с двете шушулки понякога забравям и името си Simple Smile
Сърчице дано тръгне навреме
Прегръдки момичета Simple Smile

# 731
  • Мнения: 144
Дестини абсолютно те разбирам. Аз предпочитам едното пред другото, но в край на сметка най-важно е какво се налага и дори и да изпадам в паника от секциото на мен точно това може да ми се наложи. Все пак, когато се замисля, както казваш ти при толкова опити, сме щастливки, че го има и секциото, защото е спасило и дарило живот на толкова много бебета. На мен ми беше интересно дали има закономерност при дните преди секциото. Питам, защото етърва ми, тук в Кипър, роди секцио, но роди на датата, в която бебето тръгна само. Т.е. започнаха леките болки, тя отиде в болницата, доки и каза, че даже има разкритие и я попита дали иска да роди нормално, но тя и до днес си казва, че изпадна в такъв шок от паника, че не помни нищо. Наистина беше така, изплаши се, което си е нормално, защото колкото и да четем като дойде момента си е друго и извикаха мъжа и вътре да я успокои, защото тя буквално заби. А и има проблем, от страх буквално спира да диша, даже и сега е така. Та, сложиха си и упойката и хоп, секцио  Hug
Не ме разбирайте погрешно, аз просто не знам дали има определени дни преди термин, в които трябва да се направи, освен в случаите когато е спешно  Crazy Събирам инфо аз, защото както гледам може и на мен това да ми се наложи и следователно трябва да съм подготвена, защото тук е малко странно положението, аккто вече ви казах Wink  Hug Най-важно е живо и здраво бебе, а как ще дойде - както ще е към даденият момент Simple Smile Simple Smile

# 732
  • Мнения: 144
П.С. Извън темата - много ме кефи този пингвих, на Елфи хахахах много се смея с него как се върти с тия очила... Joy Joy Понякога чета постовете ти и само като го видя как се мърда и започвам да се смея с глас...много е як

# 733
  • Мнения: 276
Хи хи
Марги и аз го харесвам много Simple Smile
Сложи си и ти Simple Smile

# 734
  • Мнения: 266
Момичета, важното е да сме живи и здрави ние и бебоците  Hug а каквото такова
Иначе и аз съм голяма паника, след като и пълна упойка не ме е хващала веднъж, най - много да ми ударят един шамар .. Simple Smile)))
Елфи, как е бебоче Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт