Мами чакат първите ритници от ноемврийските мъници - ТЕМА 4

  • 24 417
  • 722
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 222
За привилегиите при бременност, като отстъпване на място и прочие, не съм искала и преди и сега Simple Smile Но ми беше приятно като ми отстъпваха място в градския транспорт, колкото и рядко да се случваше. С баткото пътувах 3 спирки с трамвай и вечер като се прибирах много често попадах на един ватман, който ме беше запомнил, защото се качвах все от първата врата - винаги ставаше да види дали има къде да седна и вдигаше ако има седнал на мястото за майка с дете.

# 691
  • Мнения: 77
Добро утро, момичета!
Тази сутрин едвам смогнах да ви изчета.  Wink Имах мнение за някои неща, но да ви кажа забравих повечето   Laughing Та за това за което се сещам - преди 3 години имах съмнение за такъв херпес, беше ми излязла нещо като раничка на горната външна част, която леко сърбеше и болеше. Направих грешката и отидох при една "невероятна" лекарка от Асеновград, която милата каза, че ако не се оправило щяла да ме гори с кисилина. И това без дори да вземе някакво изследване, а и на всичкото отгоре ми каза, че съм имала гъбички от това че пуша и ми изписа хомеопатия за пушене!!!! newsm78 А аз нямах никакви оплаквания за гъбички! Както и да е, след ден отидох на море и раничката ми си замина  Grinning След което отказах да ходя при който и да е в Асеновград и минах на доктор в Пловдив, та ми беше и само притеснено за този "херпес". Винаги съм успявала лесно да се вкарвам в паника. 
Относно зърната на гърдите, около тях и аз имам нещо като пъпчици, които все повече ми заприличват на част от зърното и се присъединяват към него, та вероятно така си расте зърното Simple Smile
Тази сутрин разглеждах сайта на аг в окръжна, и видях че има дни за този месец за отворени врати и за безплатни лекции : http://ag-plovdiv.com/news/index/
Чудих се дали някои мами от Пловдив са ходили, било на едното било на другото? Аз този месец няма да мога да ида, но за другия мисля да разгледам в зависимост от датите. Мислите ли че има смисъл да се ходи? За сега съм се насочила там да раждам - доста е рано да го мисля ама...  Crazy
Пак се олях с дългия пост, лек и приятен ден на всички!
П.С. Днес съм на жк, нямам търпение да видя мушморока, дано всичко е наред!  Praynig

# 692
  • Мнения: 180
Здравейте момичета, едва ви изчетох. Не съм много активна в темата, но ви чета редовно. Та по обсъжданите теми исках да споделя за едно сиропче което е с високо съдържание на желязо и е изцяло на билково-полодова основа, казва се Флорадикс и е немско, една приятелка ми го препоръча, но още не съм започнала да го пия, тъй като няма нужда за сега.
За отношението по градския транспорт и т.н не ми се говори...като ме видят в метрото повечето мъже си обръщат главата и се правят на разсеяни, най-много някоя жена да се сети и то рядко, но аз не ходя на рбота така че не ми се налага често да пътувам.
Относно вторият БХС, аз няма да правя тъй като на първият всичко е ок, на 18-ти имам час за ФМ при доктор Ели Павлова в Марковс, първата правихме при нея и съм много доволна...обяснява подробно и е много мила.
За ритниците от две седмици, сега съм 19г.с усежам бебето много ясно и то най-вече след като си хапна вечер, явно му се намалява пространството и протестира Simple Smile
За ЖК видях, че някой беше писал за претупване, та при мен е същото...всеки път си плащам ехографа за да ми дадат болничен, не можело без ехограф а уж имам право на два безплатни които още не съм ползвала, даже повече защото се водя рискова бременност, но това е положението...
Исках да попитам в темата има ли мами които живеят и ще раждат в Германия? На мен ми предстои заминаване и раждане там, защото ММ получи хубава работа, но нищо не ми е ясно. Ще мога ли да си получавам майчинството от тук и изобщо документално как се оформят нещата. Моля ако има някои минал по този път да сподели опит....

# 693
  • Мнения: 2 358
Brymi сигурно тези пъпчици около зърната са  жлезите на Монгомъри

# 694
  • Мнения: 251
Здравейте!
Iv4e008 благодаря за съвета, ще ги пробвам.
Аз не мисля, че има нещо лошо в това да ти стават в транспорта и да си един вид "привилигерован". На мен ми се налага да пътувам по 10 станции в метрото - тези, които го използвате знаете колко е претъпкано сутрин.. Затова и припаднах преди и сега много се радвам, че в 90% от случаите ми стават (предимно мъже обаче, жените се правят на приятно разсеяни). Даже сега като пътувах едно друго бременно момиче припадна в другия вагон и чак тогава са се сетили да й станат... Да не говорим как се блъскат тези животни, наречени хора.
rendence при мен тези пъпчици не са жлезите на Монтгомъри, а са онези странични бонус ефекти - като бенчици, само че на крачета. В книгата на д-р Спок четох, че са нормални и после доктор може да ги премахне.


# 695
  • Мнения: 231
Здравейте момичета. Ох така ми се иска да няма за какво да се оплача, но тъкмо се успокоя за едно и хоп друго. Вчера бях да ми вземат кръв и урина (АГ по ЖК ми даде направление да си ги пусна), и днес пратих ММ да ми вземе резултатите и всичко е ок с изключение на урината, пише - белтък 1+. Знам, че това хич не е хубаво и така се притесних. Баба ми е клиничен лаборант в хирургии и я накарах да дойде към обяд да дам пак урина и да ми ги пусне и тя отново, че дано да има грешка, но едва ли. А АГ-то ми е в отпуск до 19-ти. Ще видим какво ще излезе от второто пускане и ако трябва ще мисля на кой да звъня. Някой от вас имал ли е този проблем?  no

# 696
  • Мнения: 2 358
И аз имах белтък в урината, пуснах втора, стерилна този път и нямаше и следа от него  Wink

# 697
  • Мнения: 231
И аз имах белтък в урината, пуснах втора, стерилна този път и нямаше и следа от него  Wink
Ох дано така да се получи и при мен  newsm17

# 698
  • Мнения: 222
blueyed, защо не дадеш направо утре сутринта на гладно стерилна урина,за да е най-точно изследването? Аз не съм се сблъсквала за сега с това и идея имам само от това, което чета в интернет  newsm78 Ама според мен първо пусни стерилна урина, а не се шашкай от сега  Hug

# 699
  • Мнения: 231
blueyed, защо не дадеш направо утре сутринта на гладно стерилна урина,за да е най-точно изследването? Аз не съм се сблъсквала за сега с това и идея имам само от това, което чета в интернет  newsm78 Ама според мен първо пусни стерилна урина, а не се шашкай от сега  Hug
Ами до колкото ми каза и баба, за белтъка нямало значение дали в първа, втора и дали е стерилна, това било само за бактериите. Но все още се надявам всичко да се окаже, че е наред  Praynig

# 700
  • Мнения: 1 846
Здравейте момичета,

Благодаря за съветите относно ФМ   bouquet Засега се колебая между Марков и Томова, да взема направо и при двамата да се запиша пък после ще решавам  Simple Smile

Monns_3, а дали имаш координати на Томова, даже не знам къде работи... за нея също прочетох добри отзиви във форума.

Kaisia, втората ехография си е фетална морфология, изрично питах на предишния преглед - разговор  Laughing Иначе и аз ще си правя в България то е ясно, аз там и ще раждам:) Даже съм си избрала и лекар, при когото да раждам.

Svetlanica според мен няма проблем да си ползваш майчинството от България в Германия, но точно как става не знам. Така или иначе не можеш да ползваш такова в Германия. Аз например съм в обратната ситуация, искам да ползвам майчинството си от Белгия в България, но няма да стане:( Ще се примиря и с това, само и само да съм си вкъщи  Heart Eyes

Една мама щеше да си прави амнио всичко наред ли е?

На останалите пожелавам по-малко грижи и повече приятни емоции!

# 701
  • Мнения: 164
здравейте!

blueyed дано всичко да е наред! Според мен дори и доки да е отпуска, при проблем или някакво притеснение трябва да му се обадиш, за да предприемете адекватни мерки. Стискам палци всичко да е наред.

Аз реших да послушам доки и да не пускам втори БХС. След 4 седмици съм на 4Д- ще съм 20г.с. Може би няма да издържа до тогава и ще отида и при друг лекар, който пак си ме гледа на 4Д, за да видим как вървят нещата. Не е добре да се психясвам и само лоши неща да мисля и след като по изследвания, ехограф всичко е наред и данните сочат, че всичко е наред, няма да търся сама под вола теле.  Вие всички ли пускате втори БХС?

# 702
  • Мнения: 309
Здравейте, започнахте ли да пиете магнезии? На мен днес корема ми е някак си твърди и имам особени болки ниско долу, като при мускулна треска. лекарката от Сф ми каза да започна Магнерот когато корема ми стане по-голям. Но сега не знам какво е? Вие как усещате контракциите?

# 703
  • Мнения: 222
Не и аз няма да пускам 2-ри БХС, защото резултатите от първия са хубави и док каза, че няма нужда. Иначе тя всеки месец на прегледите си мери всичко дали му е в норма, ако има нещо притеснително ще каже. Доста бързо ми спечели доверието и й вярвам- така че няма да пускам втория.
От Варна мамите ходите ли някъде на училище за бременни, че сякаш ми се иска другия месец или сега в края на този, като свърша с изпитите, да ходя и аз. АГ-то ми беше дала покана, ама аз не можах да ида, а сега съм загубила брошурата, за да ви кажа къде се провеждат,но на 24-ти пак ще взема. Тя каза,че ще започнат наново от първата тема скоро, така че ще ги хванем, ако не предложите  някое друго хубаво местенце, а може и да се зсечем някъде  Grinning Доколкото разбрах били полезни и приятни  newsm78 А и до сега никой нищо не ми е говорил за раждане и подробности като избор на лекар, а ми писна да чета по форумите и да питам като някой идиот. Не знам нито кога трябва да реша как ще раждам, нито къде да раждам, нито как се избира лекар и кога трябва да го избирам...  #Crazy

# 704
  • Мнения: 1 318
Няма да пускам втори БХС, само на втора ФМ ще отида за сърчицето.

Общи условия

Активация на акаунт