Красива и с побелели коси?

  • 21 588
  • 130
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 2 045
Макадамия пробва ли?сложих малко по-горе снимка да видиш русото PeaceМалко съм рошава,ама ще ме извините Mr. Green
Без пресата и професионалните продукти за коса ще бъдеш още по-рошава  Rolling Eyes
Но това, че си позамазала положението с пресата и продуктите въобще не означава, че косата ти не е изтощена и е здрава  Rolling Eyes
Боята Macadamia не съм пробвала, но съм пробвала продуктите им за коса - не са лоши, но и не ме впечатлиха особено и не съм ги купувала повторно.
За боята ако някой се интересува, може да попита в темата на блондинките.
Аз лично не съм останала с впечатлението да се представя като боята чудо, която да не уврежда въобще косата  Simple Smile

Ето снимка и на моята коса

Без всички шампоани, маски и всевъзможни кремчета косата ми би изглеждала така:

Виж,нямам намерение да споря с теб,щом смяташ че съм позамазала положението-ок Mr. GreenА без преса и продукти косата ми е къдрава-естественно и да съм рошава е нещо нормално ,има различни типове коси Joyно явно според теб всяка къдрава и рошава коса е изтощена.Макадамията не е боя чудо,нито Иноа значи,че като е безамонячна е много щадяща Peace

# 121
  • Мнения: 3 675
Къдравата коса не е задължително непременно да е увредена и има голяма разлика между рошава съм защото не съм се срешила и рошава съм защото се боядисвам и днес съм пропуснала да се позагладя с пресата  Wink

# 122
  • София
  • Мнения: 2 045
Къдравата коса не е задължително непременно да е увредена и има голяма разлика между рошава съм защото не съм се срешила и рошава съм защото се боядисвам и днес съм пропуснала да се позагладя с пресата  Wink

Явно се опитваш да натрапиш ,че всички които се боядисват и използват преси са с изтощени коси-ок Wink И темата беше - Красива и с побелели коси? и според моите критерии това не е възможно освен ако не си на 80 години Mr. GreenНека моята коса е изтощена и рошава-като имам време ще я позамажа и изгладя с пресата JoyА който си се харесва да си ходи със здрава и прошарена коса Peace

# 123
  • Мнения: 50
Наистина, съгласна съм с мнението на няколко дами преди- всичко е субективно.
Аз, може би, защото съм срещала изключително красиви побелели, или посребрени жени, много харесвам.
Честно казано, нямам търпение моята коса да се прошари за да преценя на мен ще ми отива ли. Но- засега имам само няколко бели  косъма и не мога да преценя. Едната ми пра баба посивя много красиво- първо косата и побеля, после, сякаш за седмица придоби някакъв сивкав нюанс, в съчетание с бадемовите и гълъбово сини очи- беше уникално красива.
Разбира се, виждала съм и жени, на които никак не им стои добре, но в моя случай посребрените красавици надделяват  Wink

# 124
  • София
  • Мнения: 4 878
И темата беше - Красива и с побелели коси? и според моите критерии това не е възможно освен ако не си на 80 години Mr. Green

 Peace

# 125
  • Бургас
  • Мнения: 364
Възможно е, разбира се.  Simple Smile Имам няколко примера около себе си, а веднъж видях една жена - още ми е пред очите, а беше преди години. Беше с коса малко над кръста, на меки вълни, сребръно-бяла. Страхотно изглеждаше. Като фея беше.  Heart Eyes
Побеляваща, но здрава, красива и жива коса подхожда много на много бели брюнетки с розови устни и сини очи. Побеляваща естествено руса коса стои някак размита и не ми харесва. От много неща зависи (от лицето, чертите, кожата, излъчването, стила) дали ще изглеждаш добре с побеляваща коса. Цветана Манева изглежда невероятно със сребърната си коса.
Аз имам бели косми, все още са малко. Косата ми е много гъста и дълга вече до дупето, черна. Мисля да не я боядисвам. Ще преценя дали се харесвам побеляваща след време, живот и здраве. По принцип съм "за" естествената красота, а остаряването е естествен процес, понякога може да бъде и красив такъв. Wink
Истинска индийска къна е вариант да не се изтощава косата при боядисване, а дори напротив. Но е доста по-трудно и цапащо боядисването с натурална къна. Особено ако искаш да постигнеш тъмен цвят и се наложи слагането на индиго.

# 126
  • Мнения: 13 893
В продължение на темата много зависи и от това как изглежда човекът до теб. Колкото и да съм красива с побеляваща коса ще изглеждам смешна до съпругът ми , който освен че е по-млад от мен, на 40 има два бели косъма.

Както и сега, когато деца се раждат и на 40 да водиш детео си с прошарена коса на градина носи риск да чуеш че си му баба ...

така че само външният вид в случая е само едно от условията да изглеждаш добре и да се чувстваш комфортно .

# 127
  • Мнения: 152
Моята коса е дълга чуплива към къдрева и расте със секунди,не часове на две седмици се налага да се боядисвам тъй като побелява отпред и най вече по слепоочията.С две думи два пъти в месеца и слагам боя .Тъмно кафява е ,но свалям с един тон надоло и последните два месеца я правя постепенно по светла днес си закупих боя вела 7-3 и от дума на дума казах на продавачката какъв проблем имам с побеляването най вече отпред.Много съм щастлива за съвета които ми даде,закупих си коректор-стик за бели коси,преди броени минути го пробвах.ПРЕПОРЪЧВАМ ВИ ГО.Така поне тази вечер си спестих досадното боядисване на белите корени.Доволна съм.

# 128
  • Мнения: 559
Покажи какъв е или поне напиши каква марка е.

# 129
  • Мнения: 1 780
В тази тема esita е писала подробно:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=795254.0

# 130
  • Мнения: 152
Покажи какъв е или поне напиши каква марка е.
Закупих го от Голдън Роуз .Коректора е сух като червило е опаковката има всички нюанси от русо до черно,кафяво светло кафяво,червено и т.н.Днес го купих преди час го ползвах.На първо врме съм доволна от резултата.в никакъв случай не е мазен дори е много сух(стои сух на косата).Моето мнение е ,че ще търпи до следващо миене на косата ,според зависи кои кога я мие.Моята е мн суха ,но въпреки това я мия много често. Ето и снимки на коректора
http://www.beauty.store.bg/p119942/gray-hair-touch-up-stick-stik … za-beli-kosi.htm

Общи условия

Активация на акаунт