За почитателите на родния селския туризъм

  • 26 051
  • 113
  •   1
Отговори
# 45
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Дафинов лист, благодаря ти за препоръката за Осмар и Осмарските къщи  newsm20
Няма такова място, на което да сме ходили. Пекарахме си невероятно!

# 46
  • Мнения: 2 414
Дафинов лист, благодаря ти за препоръката за Осмар и Осмарските къщи  newsm20
Няма такова място, на което да сме ходили. Пекарахме си невероятно!
Много се радвам Hug.

# 47
  • Мнения: 2 660
А каква се оказа ситуацията с храната? Имаше ли къде да се яде там?

# 48
  • В градината...
  • Мнения: 15 930
Ами имат си механа. Готвят много добре, не е много богато менюто, но пък вкусно направено всичко. Правят страхотни пърлянки, убихме се да ги ядем и да пием бял осмарски пелин /аз съм предубедена към него, но този беше страхотен, не горчеше/. Изненадаха ни и с цените - в менюто едни, после в сметката някои неща бяха по-евтини /а не както обикновено се случва на други места/. Закуската е включена в цената. Ние я променихме - не искахме пържени филиии или мекици, пак ядохме пърлянки, с айрян. Обаче към тази закуска ни донесоха сирене, домашно сладко, домашен мед, кафета и т.н., за които не си доплащахме /изненада/. Аз не ям пържено по заведения, защото после ми се къса стомахът. А там поръчахме едни картофи, от които после нищо ми нямаша, както и от другата храна. Моят мъж веднъж яде таратор - ми той си беше купичка от 500гр. /както си го правим вкъщи/ за 1,70. По пронцип ходим по къщи, където сами си готвим, но тук изобщо никой от компанията не съжали, че беше на друг принцип. Общо взето, заключението е, че те посрещат като гости, а не като клиенти.

# 49
  • Мнения: 4 255
perunika,звучи страхотно!Радвам се,че сте изкарали чудесно и благодаря,че сподели!  bouquet

# 50
  • Мнения: 74
Здравейте,

много ми харесва темата.
Да споделя и моя опит:
Бели осъм - ходихме за Великден в Двете къщи в планината http://www.twohouses.eu/  Много е хубаво там, но е за по-голяма компания. Има барбекю, в къщите има всичко необходимо за приготвяне на храна, има една жена която ни посрещна, не е седяла там през цялото време и на нея може да ѝ се поръча да ви сготви нещо. В близост е комплекс Острова, където може да се ползва басейна. В Бели осъм е най-великата кръчма, в която съм ходила - Хитър Петър. То всъщност си е един комплекс със стаи за спане, но не сме спали там, само в механата сме ходили - готвят уникално. В околността е Троянския манастир, Природо-научния музей в Черни осъм, Чифлика, Шипково, Беклемето  и изопщо има чудни местенца там.
За Гергьовден бяхме в Чепеларе - в малко и много симпатично хотелче - Родопски кът http://rhodopenook.com/
Много е хубаво, нямат собствен ресторант, но си поръчвахме по меню от един ресторант и управителката Гергана (която е много отзивчива и любезна) ни донасяше храната. Иначе има кухня със всичко необходимо за приготвяне на храна.
В Еленския балкан миналата година ходихме в Пъргавеловите къщи. Като стаи - нищо особено, менюто не е богато, но готвят много вкусно, има басейн и отделно малко детско басейнче, а двора на къщата е голям, домакините са много мили и любезни и е тихо и спокойно.
По-късно ще ви пиша и за местенца, на които не съм ходила, но много бих искала да отида Simple Smile

# 51
  • Мнения: 1
https://www.facebook.com/pages/%D0%A2%D1%83%D1%80%D0%B8%D1%81%D1 … ref_type=bookmark

Сложих този линк в темата за почивка на планина, но по скоро тук му е мястото. Районите на Трън, Брезник и Земен са идеални за селски туризъм. Проблем доскоро беше, че нямаше къде да се отсяда, но в последните години се направиха доста хотелчета и комплекси. ПП района е подходящ за хора обичащи тишина и спокойствие, почти няма заведения и дискотеки.

# 52
  • Мнения: 2 414
Момичета, предстои ни ходене до Вършец /стискайте палци да стане/. Някой ходил ли е в този край? Какво може да се види там? Четох в нета, но друго си е инфо от първа ръка Simple Smile.

Това е още едно прекрасно място в Кюлевча, Шуменско. Малко е скъпо, но мисля, че си заслужава.
http://www.villabulgaraeco.com/index.php?language=bulgarian

Последна редакция: сб, 14 юни 2014, 07:45 от dafinov list

# 53
  • Мнения: 1 806
Да питам за село Кортен има ли шанс за нощувка- някой чувал ли е?Нещо в селата,в близост до Нова Загора ме интересува..

# 54
  • Мнения: 447
За Кортен незнам, но има едно село в близост до Нова Загора, в което със сигурност знам, че има къща за гости и е много хубава - в с.Караново. Къщата се казва "При Ева"
http://www.bghotelier.com/detaili-guest-houses-eva
ето ти едно линкче, дано да съм полезна Simple Smile

# 55
  • Мнения: 1 099
Много хубава тема, много ми се ходи на такова място, особенно да се насладя на типина селска натурална кухня  Heart Eyes
Супер са предложените къщи около Шумен, обаче не знам дали ще стигна до там това лято. Предложения около София, Бургас ще са ми много интересни, особено някъде близо до Черноморието.

# 56
  • Мнения: 1 806
Шанън Лий, мерси за включването.
Промяна малка в плана- освен около Нова Загора, ще съм благодарна на мнения за селцата в близост до Пловдив. Rolling Eyes

# 57
  • Мнения: 447
Шанън Лий, мерси за включването.
Промяна малка в плана- освен около Нова Загора, ще съм благодарна на мнения за селцата в близост до Пловдив. Rolling Eyes

  bouquet  bouquet  bouquet за нищо  Hug

# 58
  • Мнения: 42
Ние се наосчихме към Дивеците-Ичера,но се уплашихме от крано негативните коментари.Не сме от претенциозните,но все пак.....Може ли да споделите повече информация за комплекса.Подходящ ли е за семейства с малки деца?

# 59
  • Мнения: 2 414
Magi-to, писах в началото на темата за Дивеците Hug. Не е толкова лошо.

Общи условия

Активация на акаунт