На море в ТУРЦИЯ - тема 31

  • 107 303
  • 741
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 71
2011г ходих за пръв път в Турция хотел
SENTINUS 4*,беше PRELUDE.Там сами си поръчвахме напитките на бара.За това питах.За всяко питие се обръщаме към сервитьор!?Другата седмица по това време трябва да сме в Pine Bay.Втората ми турска почивка! Grinning

# 301
  • Мнения: 1 036
Обикновено в хотелите улта ол и ол има сервитьори на които поръчваш , когато седнеш на масата. Ти не ходиш до баровете за напитки. Не знам обаче как ще е във вашия хотел.

# 302
  • Мнения: 1 525
За Pine bay - да, идват сервитьори, на които поръчвате и те сервират. Имаше и от къде сами да си вземем безалкохолни, айрян... Но по принцип се сервира Simple Smile

# 303
  • Мнения: 5 459
Искам да попитам от къде мога да си купя аква обувки в София ?
Джъмбо и Кауфланд...

# 304
  • Мнения: 5 459
Като ви четох коментарите за зехтина, макар и някой доста груби  и нелицеприятни, се замислих, че аз от години готвя само със зехтин, но купувам гръцки, испански и италиански, или леля ми праща от Гърция.....вярно, че май не съм виждала турски зехтин по магазините .....или може би просто не съм обръщала внимание, защото търся конкретни марки  Thinking

# 305
  • Мнения: 267
Е , хайде сега - чак пък " доста груби  и нелицеприятни" ooooh!...не е имало .....мОмата се ограничи само да смени българската ми националност и спря - и добре ,че спря .... Wink Sunglasses Naughty

А за зехтина турски по нашите магазини - почти няма ...!!!

http://www.tr.all.biz/bg/zehtin-bgg1055957

# 306
  • Мнения: 5

В момента ти пиша от Пайн Бей  Wink, иам сервитьори в основния ресторант и те ти носят питиетата. Сервитьорите почистват, оправят масите и слагат прибори.
Тука времето е прекрасно ако някой се интересува от това.

# 307
  • Мнения: 0
Здравейте,днес се прибрахме от Дидим,и по точно от хотел Аурум.
Бих го препоръчала горещо на всички,това е едно много красиво място,останахме с много добри впечатления от там !

# 308
  • Мнения: 874
    Да се включа и аз по темата със зехтина. Laughing В  Пловдив имат магазин,но имат страница и във фейсбук- AYBES Айбес Aydin -та от тях съм купувала  турски зехтин и наров сос.

# 309
  • Мнения: 71

В момента ти пиша от Пайн Бей  Wink, иам сервитьори в основния ресторант и те ти носят питиетата. Сервитьорите почистват, оправят масите и слагат прибори.
Тука времето е прекрасно ако някой се интересува от това.
Благодаря!!!Пожелавам ви още мноого слънце и емоций там!!!

# 310
  • Мнения: 5 459
    Да се включа и аз по темата със зехтина. Laughing В  Пловдив имат магазин,но имат страница и във фейсбук- AYBES Айбес Aydin -та от тях съм купувала  турски зехтин и наров сос.
Наров сос за чобан салат си купувам чешки, понеже такъв намирам, а по принцип  не държа да ползвам турски зехтин....просто изкоментирах, че не съм виждала. Тези, които ми изпращат от Гърция и, които си купувам тук-ме устройват  Grinning Но пък ще чакам Джули да сподели как е минал шопинга в Одрин и август може и ние да отидем на пазар, че в Мармарис едва ли ще ми е до това, особено като гледам куфарите с дрехите строени пред мен....току виж се наложило там да изхвърлям дрехи, за да освобождавам място  Joy

# 311
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
.

Последна редакция: нд, 15 юни 2014, 22:08 от miss july

# 312
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
    Да се включа и аз по темата със зехтина. Laughing В  Пловдив имат магазин,но имат страница и във фейсбук- AYBES Айбес Aydin -та от тях съм купувала  турски зехтин и наров сос.
Наров сос за чобан салат си купувам чешки, понеже такъв намирам, а по принцип  не държа да ползвам турски зехтин....просто изкоментирах, че не съм виждала. Тези, които ми изпращат от Гърция и, които си купувам тук-ме устройват  Grinning Но пък ще чакам Джули да сподели как е минал шопинга в Одрин и август може и ние да отидем на пазар, че в Мармарис едва ли ще ми е до това, особено като гледам куфарите с дрехите строени пред мен....току виж се наложило там да изхвърлям дрехи, за да освобождавам място  Joy

Веднага се отчитам  Grinning Намаления на дрехи в момента почти няма или са по 30-тина %. Това е в Марги Аутлет в Одрин. Според мен намаленията ще започнат към август. Иначе не знам как е по курортите. Завърналите се от там да споделят как е.
Иначе зехтина в Турция върви от 22 лири и нагоре за големите баки от 3 литра  Simple Smile Аз си взех бутилки по 1л. за по 10 и 12 лири.

# 313
  • Мнения: 72
Някой може ли да каже как са цените в оутлетите в Соке,има ли смисъл от тази екскурзия Rolling Eyes

# 314
  • Мнения: 164
Привет Hug
В четвъртък се прибрахме от Турция.
Дидим; х-л  Didim Beach Elegance; 9 нощувки; с Ориент 99. То3и хотел ре3ервирах по настояване на компанията. Служител на агенцията бе доста убедителен в аргументите си и общото решение надделя над моите аргументи - против. Тук трябва да отбележа, че агентите на Ориент 99 са си свършили доста добре работата 3а да докарат въ3можно повече българи в то3и хотел- недора3умение , окичен с 5*.
Пътуването и да отиване и на връщане мина перфектно.С екипа пътувам 3а трети път и ми беше спокойно.
Проблемите 3апочнаха с вли3ането в хотела. Ка3аха ни, че можем да 3акусим бе3 гривни, понеже в момента нямали в наличност ShockedВля3охме в ресторанта;в3ехме си 3акуска; настанихме се по масите и...сервитьорите ни наобиколиха, като хиени, настоявайки да напуснем ресторанта понеже нямаме гривни. Доста уни3ителна ситуация. Истинския екшън 3апочна с ра3даването на стаите.Пълно объркване. Вместо стандартни стаи, получихме...промо стаи. Вли3айки в определената ни стая и3паднах в шок. Стаята по-малка от 3атворническа килия; бе3 тераса; с малък про3орец на който се отваря само горната част(около 40см) с плъ3гач тип - стар градски автобус. 3а банята дори не ми се пише. На рецепцията настанаха масови скандали.След дълги спорове и кавги ми преложиха вариант, който приех. Платих 50 евро 3а стая с тераса и и3глед море. Така два пъти платих въпросната тераса: един път в БГ и втори път в хотела.Още две семейства от компанията платиха 3а хубави стаи, останалите се настаниха в килиите.Но, и3ненадите продължиха. Ока3а се, че няма и топла вода #Cussing outТова преля чашата.Свър3ахме се с водача ни;с офиса на Ориент 99; съдействаше ни и представителя на Пенинсула Турс. Въпреки усилията на споменатите от хотела реагираха : като ми пееш, Пенке ле, кой ли те слуша. Подчертавам, всички те3и проблеми се дължат само и единствено на управата на хотела.
Сега да ви опиша другите "екстри" на х-л didim beach elegance.
Хигиена. Нямам никакви оплаквания от хигиената в стаята, но общите площи бяха в невъ3можно състояние.
Храна. Ра3нообра3на и с богат асортимент само 3а те3и, които чакат 3ад въженцата в 19.00 часа.3а такива като нас, които имат навика да вечерят около 20.00 часа...каквото е останало. Вървим с полу-пра3ните чинийки и с периферията фиксираме, по масите, храни и десерти, които така и нямахме шанса да опитаме. Бе3крайни опашки 3а основни ястия; 3а скара; 3а диня;3а пържени картофки...
Плаж. Точно 32 стари, и3горяли от слънцето чадъри; и3почупени ше3лонги;уникална мръсотия.Самия плаж е с ра3мер колкото да се и3валя едно магаре. А 3а да се стигне до плажа сли3аш и се катериш по 74 стъпала и 3а ленив човек , като мен си беше истинско и3питание.
Анимация. Екип от 10 човека събрани от кол и въже. Скечовете бяла пошли с подчертана еротична насоченост,особенно "подходящи" 3а семейства с деца. 3а 9 вечери уважихме те3и странни спектакли само два пъти и то не до края.
В двата понеделника в които бяхме в хотела имаше допълнителна екстра - битак. Алеите на хотела се превръщаха в па3ар със сергии.И3бор - богат: евтини дрънкулки; плажни кърпи;мъжки тениски; ботуши; реплики на и3вестни марки колани; пуканки; 3ахарен памук. Панаир в пет 3ве3ден хотел!
С кафемашините постоянно имаше някакъв проблем или се пускаха по настроение на персонала.
Единствения плюс на та3и почивка бе готината ни, весела компания.Игнорирахме и приемахме с чувство 3а хумор всички хотелски и3ненади и си правихме купона. Досега години наред съм ходила само в хубави хотели и 3а то3и дори не искам да си спомням.Бях подготвена 3а това, което ме очаква, но реалността надмина очакванията.
Моля ви, НЕ ходете в х-л didim beach elegance...дори да ви го предлагат бе3 пари.
С нетърпение очаквам почивката ни пре3 м. септември, която ще бъде в хубав хотел.

Общи условия

Активация на акаунт