Русия 1

  • 1 067 844
  • 23 590
  •   1
Отговори
# 11 520
  • Мнения: 4 781
Щом един Тръмп се е сетил, че трябва да връща производството в САЩ, да се хвалим, че точно пък ние развиваме икономика...
Хората избягаха от селата, защото вече няма работа за тях. Преди масово имаше консервни фабрики, заводи дори там.

Хората избягаха, щом махнаха гражданството и им позволиха. Мога да те изненадам, но хората рядко мечтаят да изкарат живота си, работейки в консервната фабрика в Долно Нанагорнище.

# 11 521
  • Мнения: 15 960
Аз пък може да те изненадам, че в наше село всички роми работеха в консервната фабрика, а ние по някаква странна причина не се заключвахме.

# 11 522
  • София
  • Мнения: 3 449
в една френска енциклопедия на света четох какво пишат за България.
Историята е горе-долу спазена ,а за соца пишат , че "агро-промишлените комплекси са били отлична идея,но за съжаление те са и първите унищожени при прехода"

Сигурно французите масово не са чели енциклопедията, ако съдя по знанията им за нас.  Joy

# 11 523
  • Мнения: 2 375
Тьпо е вечно да се вини някой друг. Може да се сади вьрху камьк, може да се тьрсят интереси ( което не направи Бьлгария след Южен поток). Може една дьржава да е малко по активна.

# 11 524
  • Мнения: 2 275


Сигурно французите масово не са чели енциклопедията, ако съдя по знанията им за нас.  Joy
на французите не им пука за света като цяло ,погледа им е насочен към собственият им пъп Mr. Green
не само за нас ,а и за другите нищо не знаят,защото (тук цитирам една позната с претенции за литературен специалист):
"френската история,география,философия и литература са толкова големи и богати,че не остава време,а и е безмислено да изучаваме тези на други държави" Mr. Green
Ясно ли е?
Това беше по повод Шекспир  и моите познания по световната литература bowuuогромни ,според нея (моята учителка по литература беше на обратно мнение,а и специалноста ми е точно в противоположната посока (литературните познания са ми отпреди 45 години)).
Каквото и да научат за нас това няма да промени високомерното им и презрително отношение към българи,руснаци,поляци,словаци.Ние сме низша раса в техните (и не само в техните) очи и ще го разберете по трудния начин,колкото и да лижете отпред/отзад.За тях само румънците са хора,толерантни са към унгарците,но то е от объркване със Сиси- императрицата и Австро-унгарската империя.Сърбите са някак по-добре приети,но с тях имат по-приятелски отношения (и добри договори) от времето на Тито.

Последна редакция: нд, 25 юни 2017, 17:01 от tania6

# 11 525
  • София
  • Мнения: 3 449


Сигурно французите масово не са чели енциклопедията, ако съдя по знанията им за нас.  Joy
на французите не им пука за света като цяло ,погледа им е насочен към собственият им пъп Mr. Green
не само за нас ,а и за другите нищо не знаят,защото (тук цитирам една позната с претенции за литературен специалист):
"френската история,география,философия и литература са толкова големи и богати,че не остава време,а и е безмислено да изучаваме тези на други държави" Mr. Green
Ясно ли е?
Това беше по повод Шекспир  и моите познания по световната литература bowuuогромни ,според нея (моята учителка по литература беше на обратно мнение,а и специалноста ми е точно в противоположната посока (литературните познания са ми отпреди 45 години)).
Каквото и да научат за нас това няма да промени високомерното им и презрително отношение към българи,руснаци,поляци,словаци.Ние сме низша раса в техните (и не само в техните) очи и ще го разберете по трудния начин,колкото и да лижете отпред/отзад.За тях само румънците са хора,толерантни са към унгарците,но то е от объркване със Сиси- императрицата и Австро-унгарската империя.Сърбите са някак по-добре приети,но с тях имат по-приятелски отношения (и добри договори) от времето на Тито.
Не си добре. Сигурно не е лесно да се смяташ за низша сред висшите французи. Аз нищо не лижа и нямам намерение. Не съди за всеки по себе си.

ПП: познавам и работя с французи. Презрително отношение не съм видяла. Може би към теб е такова, а може и да си го заслужаваш.

# 11 526
  • Мнения: 2 375
Сега Франция  ще обсьдим.

# 11 527
  • Мнения: 2 275
Съжалявам да те разочаровам,но аз съм французойка Grinning  пред мен си говорят спокойно Wink,а и се радвам на голямо уважение и респект от малки и големи.
не си представяш да вървя по улиците удряйки се по гърдите и крещейки "бюлгар" Joy
Съдейки по езика ти,предполагам хората предпочитат да имат спокойствие и се прикриват (явно успешно Wink) ,а и франзузите не са хора,които ще кажат "а може и да си го заслужаваш".
Това,че не са си казали мнението пред теб за източно- европейците означава само,че не си "от техните".Добро възпитание  Wink
но в петък на какви коментари присъствах Sickотнесоха го спортните уреди Joyголяма тренировка направих за да не говоря ,а само да кимам с глава

 извинявай _silence_ няма повече,обещавам
Отивам да гледам руските новини ,днес е любимият ми Кисельов

# 11 528
  • Мнения: 2 375
Това "чудо" от кьде се появи? "Аз сьм французойка"????? Simple SmileТи и да не крещиш си си " бюлгар". От малки респект незнам дали имаш но от големи едва ли. Аз поне нищо не разбрах от това,което искаше да кажеш или докажеш.

Последна редакция: нд, 25 юни 2017, 20:50 от _silence_

# 11 529
  • Мнения: 15 960
на французите не им пука за света като цяло ,погледа им е насочен към собственият им пъп Mr. Green
не само за нас ,а и за другите нищо не знаят,защото (тук цитирам една позната с претенции за литературен специалист):
"френската история,география,философия и литература са толкова големи и богати,че не остава време,а и е безмислено да изучаваме тези на други държави" Mr. Green
Ясно ли е?
Това беше по повод Шекспир  и моите познания по световната литература bowuuогромни ,според нея (моята учителка по литература беше на обратно мнение,а и специалноста ми е точно в противоположната посока (литературните познания са ми отпреди 45 години)).
Каквото и да научат за нас това няма да промени високомерното им и презрително отношение към българи,руснаци,поляци,словаци.Ние сме низша раса в техните (и не само в техните) очи и ще го разберете по трудния начин,колкото и да лижете отпред/отзад.За тях само румънците са хора,толерантни са към унгарците,но то е от объркване със Сиси- императрицата и Австро-унгарската империя.Сърбите са някак по-добре приети,но с тях имат по-приятелски отношения (и добри договори) от времето на Тито.
Наши близки във Франция, с престижни професии, казваха, че направо да те е срам да признаеш, че си българин, единствените новини по тв за нас били за цигани, французите мислели, че всичките сме такива.

А относно литературата - приятелка с английска филология ми беше разказала, че в училището идвали по някакви програми американски преподаватели. Та тя се разговорила с една от тях и споменала Стайнбек. Американката я отрязала, че нищо не знаела за него, те не го учели, защото бил комунист. Mr. Green Така че някои дори и собствената си литература не учат.

# 11 530
  • Мнения: 1 458
Дами, имам чувството, че се получава недоразбиране напоследък в темата (Нина и Сайлънс, Таня и Тони), извинете, ако аз съм в грешка.
Имам близка (българка) на висока позиция във Франция, ценЕн професионалист, "уважавана", но самата тя ми е споделяла, че за тях си остава просто "една българка".
И те действително не се интересуват особено от нищо извън "собствения им пъп"  Grinning.

# 11 531
  • Мнения: 4 781
Аз пък може да те изненадам, че в наше село всички роми работеха в консервната фабрика, а ние по някаква странна причина не се заключвахме.

Мда, кофти, че намирането на работа за хората вместо хора за работата излиза скъпо и ни доведе до фалит в крайна сметка.

# 11 532
  • Мнения: 15 960
Да, точно консервните фабрики са виновни за фалита, едно време изнасяхме плодове и зеленчуци, а не като сега масово всичко да внасяме.
Сигурно е къде-къде по-изгодно икономически  сега на същите тези хора да им се плащат помощи доживотно.

# 11 533
  • Мнения: 1 458
jp, да, да, точно това ни доведе до фалит...  Laughing
Нина, изгодно е за определени хора, определено.  Whistling

# 11 534
  • Мнения: 4 781
Да, точно консервните фабрики са виновни за фалита, едно време изнасяхме плодове и зеленчуци, а не като сега масово всичко да внасяме.
Сигурно е къде-къде по-изгодно икономически  сега на същите тези хора да им се плащат помощи доживотно.

Помощите не са средна заплата за страната - както беше едно време.

Сега изнасяме това, което умеем да поризвеждаме и не плащаме на някакви хора да произвеждат неща, които няма на кого да продадем.

Изнасяхме за СИВ, защото те бяха задължени да купуват. Ама сега няма как да задължим поляците да ядат компоти, нито руснаците да си мият зъбите с Поморин.

Ако социализмът беше устойчив икономически, още щеше да е на мода по тия места. За щастие, той не е.

Общи условия

Активация на акаунт