Русия 1

  • 1 055 138
  • 23 590
  •   1
Отговори
# 2 490
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
...Защо това да е проблем за САЩ? Напротив, свалянето на правителството на Путин е добре дошло за запада. И санкциите това целяха, но не постигнаха желания резултат.
пп Бензина поскъпва. Не следя цената на петрола но предполагам се е покачила

Свалянето може да стане по няколко начина. Санкциите целят да си го сменят олигархичните кръгове, които си го избраха. Хем по- чисто, хем по- евтино за САЩ.

# 2 491
  • Мнения: 2 375
Например как? Путин е наследник на Елцин, но не се получава със санкции. Чисто и евтино, но не ефективно.

# 2 492
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Например как? Путин е наследник на Елцин, но не се получава със санкции. Чисто и евтино, но не ефективно.

Ще видиш как, когато стане неудобен. Досега всичко беше на шест, защото последните години цената на петрола растеше, имаше космически печалби за вихрушката, а даже доходите на плебса се вдигнаха. Докато не си повярва, че е новият обединител и не премина някои граници. Не се притеснявай, те санкциите се целят там, където трябва. И Щатите са от стара коза яре, не ги мисли за толкова наивни. Това е единствената държава, която няма международна война на своя територия, а е печелила от всички други. Естествено, Путин като стар кагебист, може да оцелява доста дълго, защото знае всички номера, напр. как да ги погали или как да хване за ...шлифера, в зависимост от ситуацията. Но, не е вечен, ЕГН-то напредва, грешките се увеличават. Ще чакаме и ще видим какви сценарии ще се разиграят. 

# 2 493
  • Мнения: 2 375
Той не от вчера е неудобен. Никой не е вечен. Това за шлифера не е логично, имайки предвид, че е трън в очите.

# 2 494
  • Мнения: 4 470
Би ми било интересно да чуя мнения кой би бил евентуалния му заместник?
Въпросът не е заяждане - аз самата съм го мислила и наистина ми е любопитна чужда гледна точка.

Това, което измислих е, че не знам кой - напълно е възможно да е някой не толкова публичен, както беше той навремето. В едно съм убедена - идеята, че Путин е пречката и със свалянето му от васт всичко ще тръгне на по-добре е силно наивна.


Днес в Москва бяха Ренци и Калфин. Не съм чела още, ако някой хвърли резюме или по-подробен линк ще съм благодарна.

Пламене, стига с тия украински линкове, Wink.
Това за Боинга
https://www.youtube.com/watch?v=VOf54SQi9L8

# 2 495
  • Мнения: 2 375
За вечно спящия, безхарактерен Медведев и дума не може да става, но и на мен ми е интересно.

# 2 496
  • Мнения: 2 752
Без Путин не може да има Русия, както и обратното също е вярно.
Едно време хората имаха подобни терзания и за Брежнев, ако си спомняте.

# 2 497
  • Мнения: 1 479
Пламене, стига с тия украински линкове, Wink.
Ето ти НЕукраински.  Wink

Vijf vragen over het MH17-onderzoek
http://nos.nl/artikel/2022540-vijf-vragen-over-het-mh17-onderzoek.html


В годовщину смерти тирана современные поклонники Сталина засыпали его могилу цветами.

Хибридна война, хибридна идеология, хибридна държава.  Laughing

"Привычка везде "гадить" осталась у русских еще со времен татарского ига" (c)

Последна редакция: пт, 06 мар 2015, 09:16 от plamenhk

# 2 498
  • Мнения: 1 479
Една хубава статия за бъдещата европейска енергийна независимост:

"Россию не выгонят из Европы. Но если Энергосоюз сделает три шага к либерализации топливного рынка, нашей стране придется привыкать к новым правилам игры. Конкуренция ужесточится, нужно будет потолкаться локтями с другими крупными игроками. В конечном счете, от этого выиграют потребители в Европе: чем больше продавцов, тем выше шанс, что кто-то из них предложит выгодную цену."
Подробно:
Как Европа слезает с «энергетической иглы» России
http://lenta.ru/articles/2015/03/06/newunion/

# 2 499
  • Мнения: 2 761
Например как? Путин е наследник на Елцин, но не се получава със санкции. Чисто и евтино, но не ефективно.

Ще видиш как, когато стане неудобен. Досега всичко беше на шест, защото последните години цената на петрола растеше, имаше космически печалби за вихрушката, а даже доходите на плебса се вдигнаха. Докато не си повярва, че е новият обединител и не премина някои граници. Не се притеснявай, те санкциите се целят там, където трябва. И Щатите са от стара коза яре, не ги мисли за толкова наивни. Това е единствената държава, която няма международна война на своя територия, а е печелила от всички други. Естествено, Путин като стар кагебист, може да оцелява доста дълго, защото знае всички номера, напр. как да ги погали или как да хване за ...шлифера, в зависимост от ситуацията. Но, не е вечен, ЕГН-то напредва, грешките се увеличават. Ще чакаме и ще видим какви сценарии ще се разиграят. 

Няма как да стане неудобен.Явно на някои не ви е ясно,че хората там вместо да се разединяват от санкциите,се обединяват-е да трудно е да се проумee,но е факт.Само че трябва да се чете повечко по руските форуми от смислени сайтове обаче,за да се види мисленето на тези хора там,а не да се четат разни статии,списвани от хамериканска и западна "свободна" преса.
Колкото до войните дето водят хамериканците-ти какво? Одобряваш така ли?И съвсем не са печелили всичко-някъде даже са се изсухляли,а да не говорим за най-голeмият брой на загиналите им войници-така война не се прави.В една война трябва да умират възможно най-малко хора-не съм го измислила аз-казали са го военните стратези навремето,има си хубави книжки-всеки може да ги прочете и ще види,че американците не прявят абсолютно нищо смислено,а и няма как го го правят,щото са нация събрана от кол и въже ,което предпопределя и ненормална кръв в гените им.
И Путин не го мисли-грижат се добре за здравето му-физичеко и психическо-това е наистина силна личност,способна да упражнява волята си над другите-личен магнетизъм му викат-жалко,че няма повечко хора като него.

# 2 500
  • Мнения: 2 752
а да не говорим за най-голeмият брой на загиналите им войници-така война не се прави.В една война трябва да умират възможно най-малко хора-не съм го измислила аз-казали са го военните стратези навремето,има си хубави книжки-всеки може да ги прочете
Интересно ми е, тези книжки какво ли казват за милионите жертви, умрели без война?  newsm78

# 2 501
  • Мнения: 1 103
а да не говорим за най-голeмият брой на загиналите им войници-така война не се прави.В една война трябва да умират възможно най-малко хора-не съм го измислила аз-казали са го военните стратези навремето,има си хубави книжки-всеки може да ги прочете
Интересно ми е, тези книжки какво ли казват за милионите жертви, умрели без война?  newsm78

Интересно е наистина да се провери колко милиона (или са надхвърлили милиони) са загиналите в нищета и болести местни в държави с ресурси експлоатирани от развити държави? И колко са в момента умиращи в мизерия в собствените си държави , докато ресурсите се експлоатират от други?

 

# 2 502
  • Мнения: 6 122
Москва: МcDonald's и Coca-Cola водят война срещу Русия

Съветник на руския премиер Дмитрий Медведев обвини американските компании МcDonald's и Coca-Cola, че водят "война" срещу Русия.
"Техният агресивен маркетинг, който няма нищо общо с руските традиции на храненето, е сравним с военна операция срещу народа ни", заяви Генадий Онишченко, бивш ръководител на Руската служба за защита на потребителите (Роспотребнадзор), цитиран от РИА-Новости и Франс прес.

Онишченко каза миналото лято, че Coca-Cola и Рepsi са "истински химически оръжия".

Той изрази съжаление, че техните напитки не са в списъка с продуктите, засегнати от ембаргото, което Русия обяви на някои вносни хранителни продукти.

През август миналата година Москва наложи ембарго върху вноса на хранителни продукти от ЕС и САЩ, които пък въведоха редица санкции, обвинявайки Кремъл във военна подкрепа на проруските бунтовници в Източна Украйна. В същото време МcDonald's бе "изправен на позорния стълб" от руските санитарни власти, които направиха стотици проверки в ресторантите на веригата в Русия, обвинявайки компанията в измами и нарушения, припомня Франс прес.

Междувременно бившият руски министър на финансите Алексей Кудрин влезе в задочен спор с председателя на комисията по международни въпроси в Държавната дума Алексей Пушков, който повдигна въпроса за целесъобразността на работата на МcDonald's и Coca-Cola в Русия, информира ТАСС.

По-рано в Туитър Пушков предложи МcDonald's и Coca-Cola "да подкрепят санкциите на (Барак) Обама" и да избавят руснаците от своята продукция.

 "Те ще бъдат верни на принципите, а ние - здрави", отбеляза председателят на парламентарната комисия по международни въпроси.

"Пушков очевидно не знае, че 85% от суровините на МcDonald's се доставят от над 160 руски компании. Coca-Cola закупува в Русия над 75 процента от суровините. Да оставим десетки хиляди руснаци без работа - отлична антикризисна програма", написа Кудрин в Туитър, коментирайки предложението на депутата.

Според него, ако заради политическия натиск на някои депутати високотехнологични компании от САЩ ограничат доставките, то това реално ще удари по руската промишленост.

Преди време руският президент Владимир Путин предложи регионални вериги за хранене с национална кухня, които напълно да конкурират "Макдоналдс". Като пример за добра национална кухня даде осетинските пироги (вид баници), татарските беляши (пирожки с месо), чак-чак (казахстанска домашна юфка с мед), калитките в Карелия и др.

# 2 503
  • Мнения: 2 752
Москва: МcDonald's и Coca-Cola водят война срещу Русия

Съветник на руския премиер Дмитрий Медведев обвини американските компании МcDonald's и Coca-Cola, че водят "война" срещу Русия.
"Техният агресивен маркетинг, който няма нищо общо с руските традиции на храненето, е сравним с военна операция срещу народа ни", заяви Генадий Онишченко, бивш ръководител на Руската служба за защита на потребителите (Роспотребнадзор), цитиран от РИА-Новости и Франс прес.

Онишченко каза миналото лято, че Coca-Cola и Рepsi са "истински химически оръжия".

Той изрази съжаление, че техните напитки не са в списъка с продуктите, засегнати от ембаргото, което Русия обяви на някои вносни хранителни продукти.

През август миналата година Москва наложи ембарго върху вноса на хранителни продукти от ЕС и САЩ, които пък въведоха редица санкции, обвинявайки Кремъл във военна подкрепа на проруските бунтовници в Източна Украйна. В същото време МcDonald's бе "изправен на позорния стълб" от руските санитарни власти, които направиха стотици проверки в ресторантите на веригата в Русия, обвинявайки компанията в измами и нарушения, припомня Франс прес.

Междувременно бившият руски министър на финансите Алексей Кудрин влезе в задочен спор с председателя на комисията по международни въпроси в Държавната дума Алексей Пушков, който повдигна въпроса за целесъобразността на работата на МcDonald's и Coca-Cola в Русия, информира ТАСС.

По-рано в Туитър Пушков предложи МcDonald's и Coca-Cola "да подкрепят санкциите на (Барак) Обама" и да избавят руснаците от своята продукция.

 "Те ще бъдат верни на принципите, а ние - здрави", отбеляза председателят на парламентарната комисия по международни въпроси.

"Пушков очевидно не знае, че 85% от суровините на МcDonald's се доставят от над 160 руски компании. Coca-Cola закупува в Русия над 75 процента от суровините. Да оставим десетки хиляди руснаци без работа - отлична антикризисна програма", написа Кудрин в Туитър, коментирайки предложението на депутата.

Според него, ако заради политическия натиск на някои депутати високотехнологични компании от САЩ ограничат доставките, то това реално ще удари по руската промишленост.

Преди време руският президент Владимир Путин предложи регионални вериги за хранене с национална кухня, които напълно да конкурират "Макдоналдс". Като пример за добра национална кухня даде осетинските пироги (вид баници), татарските беляши (пирожки с месо), чак-чак (казахстанска домашна юфка с мед), калитките в Карелия и др.
Това е много добро  Mr. Green

# 2 504
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
...
Няма как да стане неудобен.Явно на някои не ви е ясно,че хората там вместо да се разединяват от санкциите,се обединяват-е да трудно е да се проумee,но е факт.Само че трябва да се чете повечко по руските форуми от смислени сайтове обаче,за да се види мисленето на тези хора там,а не да се четат разни статии,списвани от хамериканска и западна "свободна" преса.
..

Явно изобщо не си разбрала написаното от мен: неудобен не се отнасяше до "неудобен за обикновените хора". Но разбирането става със самостоятелно мислене, а то пък не идва автоматично от сайтове, форуми и четенето на чужди мисли.

Общи условия

Активация на акаунт