Русия 1

  • 1 055 231
  • 23 590
  •   1
Отговори
# 5 475
  • Мнения: 3 826
те , и руските , и китайските капитали натам летят - по 1 трлн. долара годишно отлитат от Китай , от Русия по 100 млрд. и все в една посока - Западна ... докато чакат фалита на Америка и ЕС сигурно ...

...  се издухаха на  Запад като най много в любимите им САЩ и Германия ....

# 5 476
  • Мнения: 12 309
Всичките до един които избягаха от България се издухаха на  Запад като най много в любимите им САЩ и Германия сякаш пъпът им е бил хвърлен там.
Иначе на думу дамгосват Запада на общо основание.  Joy

Няма ли опция да харесваш и Европа, и Русия и да не харесваш САЩ и ролята им в Европа или е задължително да се придържаме към класическата схема Запад/ Изток. Доста е глупаво да се вкарваме в тези рамки, макар да не отричам, че упорито ни ги налагат. Най-вече отвъд океана.
"Дамгосват САЩ" не винаги значи "дамгосват Запада".

# 5 477
  • Мнения: 2 752
те , и руските , и китайските капитали натам летят - по 1 трлн. долара годишно отлитат от Китай , от Русия по 100 млрд. и все в една посока - Западна ... докато чакат фалита на Америка и ЕС сигурно...
Разбирам, че се опитват да излъжат някои капитали да полетят и в обратната посока, явно защото евроазийските са дефицитни в момента:

http://www.novayagazeta.ru/news/1700032.html

# 5 478
  • Мнения: 6 122
Всичките до един които избягаха от България се издухаха на  Запад като най много в любимите им САЩ и Германия сякаш пъпът им е бил хвърлен там.
Иначе на думу дамгосват Запада на общо основание.  Joy

Няма ли опция да харесваш и Европа, и Русия и да не харесваш САЩ и ролята им в Европа или е задължително да се придържаме към класическата схема Запад/ Изток. Доста е глупаво да се вкарваме в тези рамки, макар да не отричам, че упорито ни ги налагат. Най-вече отвъд океана.
"Дамгосват САЩ" не винаги значи "дамгосват Запада".

В личен план човек може да си нарежда, както си иска. В реален и политически план, деленето е точно САЩ и ЕС, срещу Русия, Иран и т.н.които са й съюзници. САЩ и ЕС, каквито и дребни дразги да имат, са били и в момента си остават съюзници. САЩ е европейска креатура, а Европа е това, което е в момента, благодарение на щатските милиарди след Втората световна. Русия никога не е била съюзник в истинският смисъл на думата с Европа и няма да бъде никога. Полезна е за момента заради газа, но си остава от другият бряг.

# 5 479
  • Мнения: 5 742
Е ,не съм съгласна ,че не правят хубави коли : Новата  Lada XRAY .

Скрит текст:
Алелуя. След сто години социалистическо управление и не знам си колко сателита в Космоса. Само, че "XRAY е вторият модел на компанията след Vesta, който е направен в новия стил на марката, наложен от партньорите от алианса Renault-Nissan". С две думи добре, че са били партньорите им.

# 5 480
  • Мнения: 15 960
Аз не мога да разбера, защо се очаква руснаците да са първи във всичко и едва тогава ще ги признаем. Всяка държава се е специализирала в някои области, но Русия понеже не произвеждала специално  тостери и ютии, значи за нищо не става.

# 5 481
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
 Laughing тостерите са много важни, и бананите и портокалите… А това, че без двигателите на братушките в някои държави не може да има шатъли за космоса, е толкова маловажно и незначещо. .. пфу

# 5 482
  • Мнения: 6 122
Аз не мога да разбера, защо се очаква руснаците да са първи във всичко и едва тогава ще ги признаем. Всяка държава се е специализирала в някои области, но Русия понеже не произвеждала специално  тостери и ютии, значи за нищо не става.

Ами защото Русия има претенцията за световен лидер - конкурент на Америка, а когато даваш подобна заявка, трябва да си най - добър във всичко.  Почитателите им твърдят, че са по -  добрата половина от световните лидери. И съвсем естествено възниква въпроса, с какво са по - добри и в какво се изразява приносът им в световната икономика и прогрес? Изобщо не става дума за тостери и ютии, става дума за НТП като цяло. Тъй като НТП е това, което движи света, съвсем естествено е да попитаме какво благо бихме получили от Русия, ако те бяха на мястото на САЩ?  Всъщност какво произвежда Русия? Нищо, просто изнася природните си ресурси. Приносът им обаче в културното наследство е безспорен и никой никога не го е поставял под съмнение.

# 5 483
  • Мнения: 15 960
Според теб военни, ядрени, космически технологии са нищо? Наистина няма смисъл да се спори с такива предубедени хора.

# 5 484
  • Мнения: 6 122
Според теб военни, ядрени, космически технологии са нищо? Наистина няма смисъл да се спори с такива предубедени хора.

За обикновеният човек е нищо, да. Особено ядрени и военни технологии, които в съзнанието на хората са равнозначни на смърт. Ще използвам сравнението ти с тостера и ютията, и ще кажа, че за нормалният, средностатистически човек един тостер или ютия е в пъти по - важен и в пъти с по - голяма практическа стойност, отколкото полета на Юри Гагарин. И това е очеизвадно. Няма да споменавам лекарствата и медицината, защото предполагам, че не се нуждае от коментар.

# 5 485
  • Мнения: 5 742
Laughing тостерите са много важни, и бананите и портокалите… А това, че без двигателите на братушките в някои държави не може да има шатъли за космоса, е толкова маловажно и незначещо. .. пфу
Съжалявам, но за мен са  много по важни добрите и качествени домакински уреди и комфортната кола, от колкото космическите технологии. Прагматик съм. Слабо ме интересува какво е атмосферното налягане на някоя планета или има ли вода на Марс.

# 5 486
  • Мнения: 4 472
Тази година са се качили с две места нагоре, от 14 на 12.
http://www.bloomberg.com/news/articles/2016-01-19/these-are-the- … ovative-economies

Понеже смятам, че имат огромен потенциал съм съгласна и с Медведев, че колкото по-дълго цените на петрола са ниски, ще е по-добре за тях. 
https://lenta.ru/news/2016/02/05/oilprice/

# 5 487
  • Мнения: 15 960
Нали спорът беше, че нищо не са направили руснаците? Като дадох примери за високи технологии, то пък се оказа, че  били безполезни за обикновения човек. Последно за какво спорим?

А ядрените технологии са и в ядрената енергетика. За мирния атом не си ли чувала? Пък и все си мисля, че който произвежда ядрен реактор, ако се напъне може и сносна прахосмукачка да произведе, ама знам ли...

# 5 488
  • Мнения: 6 122
Нали спорът беше, че нищо не са направили руснаците? Като дадох примери за високи технологии, то пък се оказа, че  били безполезни за обикновения човек. Последно за какво спорим?

А ядрените технологии са и в ядрената енергетика. За мирния атом не си ли чувала? Пък и все си мисля, че който произвежда ядрен реактор, ако се напъне може и сносна прахосмукачка да произведе, ама знам ли...

Ми не знам, за сега не са произвели сносна прахосмукачка. Иначе да, естествено, че са произвели едно, две, три неща. Става въпрос, че претенциите им на световен лидер не отговарят на това, което са реално те. Хайде да не се връщаме назад да питаме кой откри атома, кой постави основите на съвременната физика, астрономията, биологията, химията, инженерните постижения и т.н. и т.н., защото ако го нямаше този някой, нито Гагарин щеше да излети,  нито пък щяхме да коментираме руските космически и ядрени програми. За това иде реч, от къде води началото си НТП  и кой до ден днешен продължава да е абсолютен лидер в тази област.

# 5 489
  • Мнения: 1 479
Разбирам, че се опитват да излъжат някои капитали да полетят и в обратната посока...
Россия просит в долг на Западе
http://www.gazeta.ru/business/news/2016/02/05/n_8215655.shtml

Ако не се излъжат, ще преминат към строежа на комунизмЪмЪ

Россия готовит продуктовые карточки для населения в предвыборный
http://ru.reuters.com/article/oddlyEnoughNews/idRUKCN0VE237?sp=true
Пък и все си мисля, че който произвежда ядрен реактор, ако се напъне може и сносна прахосмукачка да произведе, ама знам ли...
От напъване най много да се разхлаби правото черво а после както му е редът " «Хотели как лучше, а получилось как всегда»,  т.е. опять обосралис.

ПС. Не знаех че за прахосмукачка на "не имеющие аналогов в мире " технотрегери им трябва такова голямо напъване.  Joy
С две думи добре, че са били партньорите им.
Те "партньорите" са навсякъде.  Laughing
Първият руски граждански самолет  Sukhoi SuperJet 100 почти на 80% собирается из импортных комплектующих.
http://www.novayagazeta.ru/economy/51039.html
Понеже смятам, че имат огромен потенциал съм съгласна и с Медведев, че колкото по-дълго цените на петрола са ниски, ще е по-добре за тях. 
https://lenta.ru/news/2016/02/05/oilprice/
Joy
Действително русофилството е диагноза дори по опасно за мозъка от вирусът Зика.  Mr. Green

Последна редакция: сб, 06 фев 2016, 12:31 от plamenhk

Общи условия

Активация на акаунт