Русия 1

  • 1 056 248
  • 23 590
  •   1
Отговори
# 3 180
  • Мнения: 2 761
На Халкидики е пълно със софиянци,не с българи. Или по-скоро българите са такива заработващи извън нея.Иначе гърците не са много по сървиза-в Турция е в пъти по-добре от тази гледна точка.
А руснаците отдавна си почиват и там-просто ходят на ол инклузива в големите хотели,не ходят по вилите и бунгалата-любимо място на българите.

# 3 181
  • Русе
  • Мнения: 11 924
На Халкидики е пълно със софиянци,не с българи.

   Не знам за другите градове, но повечето от съгражданите ми предпочитат и ходят в Гърция и Турция на почивка, защото твърдят, че е по достъпно като цени и с несравнимо по-добри условия. Лично моето семейство предпочита друг тип почивка. Къмпинзите и бунгалата са въпрос на избор, а не на средства. На ал инклузив лично аз мразя да ходя и мога да изтърпя такова нещо най-много два дена извън сезона, ако много се налага.

# 3 182
  • Мнения: 4 773
На Халкидики е пълно със софиянци,не с българи.

   Не знам за другите градове, но повечето от съгражданите ми предпочитат и ходят в Гърция и Турция на почивка, защото твърдят, че е по достъпно като цени и с несравнимо по-добри условия.

Аз също не намирам съществена разлика в цените между България и Гърция и е мит, че там е за някаква друга порода хора. А в Турция си е по-евтино даже от тук.
Условията при нас за същите пари са доста по-мизерни.
Тъй че пак да кажа - приветствам малко да им се наложи да се борят за туристи по нашето Черноморие.

# 3 183
  • Мнения: 2 761
По-евтино им е щото си наемат няколко човека вили и  получават отстъпка за по-дългия престой(т.е. не за 2-дневно преспиване само примерно)и пълнят багажниците до горе с храна-това виждам аз като пътуваме.
Иначе и аз не харесвам ол инклузива,но и с хладилна чанта няма да тръгна.За руснаците е ясно,че идват по въздуха с готови пакети-няма как да предпочитат бг варианти.А и все пак е почивка-поне седмица залужава човек да не приготвя ядене.

Иначе да-нека малко се понапрегнат по родното черноморие за връщането на бг турист.

# 3 184
  • Мнения: 6 319
Вселена пишеш глупости ... Българите нямат средства и в огромната си част изобщо не могат да си позволят да отидат на почивка .. така че никакви български туристи не могат да се привлекат . единственото спасение за  бранша са туристите от чужбина,няма ли ги тях - край . единственото нещо което е печелившо у нас е туризма , сега ще го унищожиме и него ..

Хаха, и преди ти казах, не съди по себе си за всички българи...написаното от теб е смехотворно. Българи почиват не само в Гърция и Турция, а и на Малдивите, на Сейшелите, на Палма де Майорка и къде ли не, а в Турция е пълно с български курортисти.

Единственото печелившо у нас било туризма?!? Смешни работи. Виж какъв е делът на туризма в брутния вътрешен продукт, ако можеш да четеш данните на МФ например.

Наистина да те съжали човек, как живееш ти самата и как живеят хората около тебе, щом си убедена, че българите нямали средства. Ама смениха се времената, преди сигурно е можело да изнасяш лекции в кръжеца "Георги Кирков" и в комитетите за българо-съветска дружба, а сега се иска да разбираш от нещо и да вършиш истинска работа. Трудно е това за русофилите, мъкааа, мъка. Остава ти варианта да отидеш да родиш в Русия и да вземеш от Путин 10000 евро, хаха hahaha

# 3 185
  • Мнения: 14 478
Българското черноморие е мутро-лайно-бетономорие...направо си е мор. Даже ми е гот, че си загубиха клиентите. Не могат да предизвикат съчуствие в мое лице.
А руснаците ходят на ол-инклузив защото не са "отворени" като българите. Българите са по душа предприемчиви и се оправят добре навсякъде. Затова нашего брата мрази някой да го подритва на ол-инклузив, когато ще получи много по-добра оферта другаде.

Турция е по-кофти дестинация от Гърция, защото да излизаш от хотела не е препоръчително-просто попадаш в една неевропейска действителност, която лично на мен не ми е по вкуса, въпреки, че турците са любезни и гостоприемни хора. Българите предпочитат да могат да ходят където те решат, а не организирано с екскурзовод.
 Руснаците се движат на стада и в група, където се обслужват пакетно. Сами руски семейства рядко имат смелостта и желанието да се справят поединично и ако някои го правят, то това са обикновено по-богатите...

# 3 186
  • Мнения: 2 761
Мецанe,Палма де Майорка е евтина дестинация-в бг даже правят екстра намаления за пенсионери в мъртъв сезон-не знам що я нареди до Сейшелите и Малдивите,което няма как да си позволят повечето хора,зараработващи честно парите си.

Гери,пробвай да се натовариш с манджа за 1 седмица на самолета със семействто си и тогава пиши кой как се обслужвал.В края на краищата това как ще почиваш е въпрос на желание и възможности.
Руснаците освен,че ходят на ол инклузива,ще ги срещнеш и по музеи и забележителности,където бг и други западни нации не стъпват.
А "стадните" посещенения са за смъкване на повече пари-т.е. за който може да си го позволи.Иначе ако сам се обслужваш от-до- понякога е по-евтино,понякога не е.


# 3 187
  • Мнения: 14 478

Руснаците освен,че ходят на ол инклузива,ще ги срещеш и по музеи и забележителности,където бг и други западни нации не стъпват.
А "стадните" посещенения са за смъкване на повече пари-т.е. за който може да си го позволи.Иначе ако сам се обслужваш от-до- понякога е по-евтино,понякога не е.



Ахахаа. Друг път са в музеите. Един единственичък не видях в Атина...а по моловете щъкат, щъкат..и то рускини с толкова къси поли, че им се вижда брадата отдолу... Mr. Green.
Нито в Созопол в музея ги видях.   Аз и дъщеря ми плюс един швед с двете си деца бяхме единствените посетители. Докато в кръчмите вечер и по пазарищата ела да видиш-само руска реч се носи...
В Прадо имаше само една руска група от двама-трима и като излязох, видях останалите в градинката по пейките...
 В Лувъра съм виждала също само една руска малка група и ги познах отдалеч , че са руснаци по бялата дантелена якичка и отровнозелената рокля със златни копчета на една от рускините...

Абе време е да се научат да се обличат като хората тези жени...отдавна е време. И тези кожени шуби и тигрови шарки, златни шалчета и бели панделки по момиченцата с толкова стегнати плитки, че чак скалпа ме заболява като ги гледам.

Последна редакция: пт, 27 мар 2015, 11:57 от Герри

# 3 188
  • Мнения: 2 761
Верно и в молове, и кръчми ходят-не се стискат.Пък това,че ти не си видяла достатъчно-ами малко си ходила значи.
Във всеки европейски музей има беседи на руски.

А,ти за облеклото им се хващаш-аз ти говоря за култура...

# 3 189
  • Мнения: 14 478
Верно и в молове, и кръчми ходят-не се стискат.Пък това,че ти не си видяла достатъчно-ами малко си ходила значи.
Във всеки европейски музей има беседи на руски.

А,ти за облеклото им се хващаш-аз ти говоря за култура...
Не се стискат, защото са си прахосници по душа. Комшията ми разказваше за Коми. Като дадат на руснака заплатата и я изпуквал за два дни, защото "веднъж се живеело". Докато нашите пестят, правят струват и като се върнат къщи на три ката дигат. А онез там живеели в дървени полуземлянки и една рубла турена на страни нямали...и сега е пак така.

# 3 190
  • Мнения: 6 319
Наблюденията и впечатленията ми напълно съвпадат с тези на Герри.

Ор, споменах я Палмата, щото и там ходят българи, макар че именно щото е евтина, руснаците там бяха най-много. Вече сигурно няма да са, щото срива на рублата и всичко останало... Пък Герри изобщо не ти говори да носиш манджи. Ол инклузива и на мен не ми харесва, и в Турция точно както казва Герри, навън от хотела да не излезеш. Въпроса беше за смешните твърдения на вени, че българите не ходели на почивка.

А,ти за облеклото им се хващаш-аз ти говоря за култура...
То едно, че облеклото е свързано с културата, и второ, че културата им хич я няма. Понеже просто са много, на 150 милиона 1% да ходят по музеи, театри и опери, това са милион и половина души. Ама на вас ви е здраво бронирана в гърдите вярата още от съветско време, че руснаците са самая читающая нация в мире, и че само те ходят на културни събития, защото видиш ли как било невъзможно да се уредиш с билет за Болшой театр или за Таганка.

Ми при над 8 милиона тогавашна Москва плюс туристите плюс голяма част от билетите, с които имащите достъп правеха черна борса, нормално е да е било трудно, но това не значи, че много са културни и ходят на театър. Просто на 8 милиона един процент е 80 хиляди, а в даже и Болшой театър няма толкова места, то и стадион Ацтека няма:)

# 3 191
  • Мнения: 2 761
Това си е тяхна работа как да жиевят-и американците живят в бараки,а западнярите предпочитат да живеят под наем.
Къща на 3 катa от спестяване не се вдига-нито преди,нито сега.

Аз само западнярите не виждам да излизат от турските хотели,щотo  ги е страх от чуждите нрави.

# 3 192
  • Мнения: 6 319
Не ги е страх, ами е неприятно - където отидеш, трябва да се пазариш буквално като циганин, никъде няма цени, като питаш колко струва нещо, казват ти някаква абсурдна цена и после като вземеш да си тръгваш, почват да те дърпат и да се пазарят и да свалят от цената. Гледат да те излъжат и прекарат всячески, макар че са много любезни и внимателни. Има страшно много боклуци, с които да се опитват да те забаламосат и да ти ги пробутат. Абе Ориент. Има ги тези работи и у нас, но в много по-малка степен, а там е направо дразнещо. Отделно дето само мъже има по улиците и навсъкъде, а ако случайно се мерне жена, е като нинджа - само очите й се виждат. Е, в Истанбул не е така, но циганията и пазарлъците и там ги има.

# 3 193
  • Мнения: 6 319
Къща на 3 катa от спестяване не се вдига-нито преди,нито сега.


И това не е вярно, това важи само за вас със Вени, защото както казах и преди, само с писане на русофилски глупости по форумите пари не се изкарват. Руското посолство и тях кризата ги удари, та явно вече са ви намалили много рублите Joy

# 3 194
  • Мнения: 14 478
Това си е тяхна работа как да жиевят-и американците живят в бараки,а западнярите предпочитат да живеят под наем.
Къща на 3 катa от спестяване не се вдига-нито преди,нито сега.

Ахахаха. Не се дигало ли? Дига се и още как. Това е национален спорт в България. Но наистина, за хората с руски начин на мислене това е абсолютна тайна как става... Laughing

Още Захари Стоянов го е описал този феномен с къщите. "Българина пести за къща, а турчина пести, за да си купи жена... Mr. Green"

Общи условия

Активация на акаунт